Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyek a legjobb bibliai...

Melyek a legjobb bibliai idézetek a SZERETETről?

Figyelt kérdés

Nagyon kísért az ördög sajnos. Féltékenység, irigység... olyan emberekre, akiket szeretek (szégyellem is magam).

Küldtök nekem bibliai idézeteket a szeretetről?

Régen volt egy szép és hatásos gyűjteményem, direkt ilyen esetekre, de persze azt se találom most.



2021. júl. 4. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A szeretet himnusza, amit Pál irt.

Mit jelent, és mit nem jelent a valódi szeretet:

(1Korintusz 13:1–7) 13 Ha emberek vagy angyalok nyelvén szólok is, de szeretet nincs bennem, olyan lettem, mint egy kongó rézdarab vagy egy csattogó cintányér. 2 És ha megkaptam a prófétálás ajándékát, értem az összes szent titkot, csoda útján ismeretet kaptam, és olyan hitem van, hogy hegyeket tudok elmozdítani, de szeretet nincs bennem, semmi vagyok. 3 És ha mindenemet odaadom, hogy mások ehessenek, és ha kész vagyok feláldozni az életemet, hogy dicsekedhessek, de szeretet nincs bennem, semmi, de semmi hasznom nincs. 4 A szeretet türelmes és kedves. A szeretet nem féltékeny, nem dicsekszik, nem fuvalkodik fel, 5 nem viselkedik illetlenül, nem keresi a maga érdekeit, nem válik ingerültté. Nem tartja számon a sérelmet. 6 Nem az igazságtalanságnak, hanem az igazságnak örül. 7 Mindent elvisel, mindent elhisz, mindent remél, mindent kitartóan tűr.

8 A szeretet soha nem múlik el.

2021. júl. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

(Róma 13:10) 10 A szeretet nem tesz rosszat a másik emberrel. Aki tehát szeret másokat, valóban megtartja a törvényt.

(Galácia 5:26) 26 Ne váljunk önhitté, versengést szítva egymás között, irigykedve egymásra.

(Róma 12:9) 9 Szeretetetek ne legyen képmutató. . . .

(1Péter 4:8) 8 Mindenekelőtt mélységesen szeressétek egymást, mert a szeretet bűnök tömegét fedezi el.

2021. júl. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

(János 13:34, 35) . . .. 35 Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek.”

(János 15:12, 13) . . .. 13 Nincs annál nagyobb szeretet, mint amikor valaki az életét adja a barátaiért.

(1Korintusz 8:1) . . .a szeretet.... épít.

(Galácia 5:22, 23) 22 A szellem gyümölcse ellenben a szeretet, öröm, béke, türelem, kedvesség, jóság, hit, 23 szelídség, önuralom. Ilyesmik ellen nincs törvény.

(Efézus 5:2) . . .legyen bennetek szeretet, mint ahogy Krisztus is szeretett minket. . .

(2János 6) 6 A szeretet pedig azt jelenti, hogy továbbra is követjük a parancsait. Ahogy kezdettől fogva hallottátok, ő azt parancsolja, hogy mindig legyen bennünk szeretet.

(1János 4:8) 8 Aki nem szeret, nem ismerte meg Istent, mert Isten szeretet.

(1János 4:20, 21) 20 Ha valaki azt állítja: „Szeretem Istent”, és mégis gyűlöli a testvérét, akkor az hazug. Mert aki nem szereti a testvérét, akit lát, nem szeretheti Istent, akit nem lát. 21 És azt kaptuk parancsba tőle, hogy aki szereti Istent, az szeresse a testvérét is.

(1Korintusz 8:3) 3 De ha valaki szereti Istent, azt Isten ismeri.

2021. júl. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon hálásan köszönöm!!!
2021. júl. 4. 21:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Jaj de szeretem olvasni ezeket 🥰
2021. júl. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Számomra az alábbi Bibliavers.

Vajon hány apa áldozná fel az elsőszülött fiát olyanokért, akik gyűlölik őt, és átkozzák? Akik hamisan vádolják, hogy gonosz.



Isten soha nem fogadott el emberáldozatot, csak egyet!


János 3:16. Mert Isten annyira szerette a világot, hogy az egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz benne, ne pusztuljon el, hanem örök élete legyen.

2022. febr. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!