Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha imádkozom jóbarátokért...

Ha imádkozom jóbarátokért akkor Isten megtalálja a módját, hogy hozzám illő jó barátokat találjak?

Figyelt kérdés

2021. júl. 18. 17:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Én 15 éve leírtam egy általam kitalált imát és az oltár alá raktam és ott is mondtam imát, de azóta sem találtam még egy jó embert sem, nemhogy jó barátot.
2021. júl. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Miért gondolod, hogy egy elvileges felső hatalom képes megadni egy hozzád illő embert?
2021. júl. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%

Rövid válasz: igen.


Hosszabb válasz: mindig a mélyebben lévő, erősebb, ősibb hit ereje érvényesül (nincsenek jó emberek, nem érdemlem meg versus köszönöm Uram a kegyed stb).

---

17:20-asnak: 15 év alatt egy jó embert se találtál? Hm. Oly rég sitten vagy?

2021. júl. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
És te hány embernek voltál a jó barátja 15 év alatt? Sokan Istent egy olyan bankszámlának képzelik, amire nem kell pénzt betenni, de dögivel lehet kivenni róla. A kapcsolatok pedig attól még kétoldalúak maradnak, hogy Istemhez imádkozol: be is kell tenni valamit, ha ki akarsz venni belőlük valamit.
2021. júl. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 KZitus ***** válasza:
51%

Szia

Valóban nem lehet így barátokat találni, ahogyan azt te eddig tetted.

Mert erre már a szüleidnek kellett volna rávezetniük,oktatniuk, hogyan szerezhetsz barátokat. A bölcs szülők segítenek gyermekeiknek jó barátokat találni, és utána a kikapcsolódás hasznos formáit élvezni velük. Bár a Bibliában találsz sok tanácsot arra vonatkozóan, hogyan szerezhetsz igaz barátokat, ez csak akkor működik, ha te magad is megfogadod az erre vonatkozó tanácsokat, és akkor még + ban kérjed Istent, hogy segítsen neked ebben.

Tenned kell azért, hogy igaz barátokat találj. Ez időt, energiát, és még anyagi dolgokat (kirándulás, túrázás, teázás...stb) is áldozni, és ápolni kell minden kapcsolatot, barátságot.

Amikor barátok keresésében, kapcsolatok kialakításában szeretnél sikeres lenni, fogadd meg ezt a tanácsot is: "„Aki bölcsekkel jár, maga is bölcs lesz, de aki ostobákhoz társul, az rosszul jár” Példabeszédek 13:20.

2021. júl. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az öcsém így járt, ostobákhoz csapódott, mert nem találkozott bölcsekkel, leadta.
2021. júl. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%
1# Mindenki pont olyannak látja a másik embert, amilyen ő maga.
2021. júl. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Isten segit, de neked is meg kell tenned a magadet.


Ha nem adodik automatikusan a kozeledben (osztalytars, munkatars) valaki, akkor neked kell utanamenned. Gondold vegig, mit varsz el a baratodtol, milyen vagy. Abba is gondolj bele, hogy az ismerosokbol ritkan lesznek azonnal baratok: az a legjobb, ha rengeteg "ismerosod, haverod" van, akikkel csoportosan maszkaltok, es neha ez is, az is hoz meg valakit. Szoval ne gondold azt, ha elmesz egy csoporttal kirandulni 3 napra es nem lett 1 baratod, akkor mar nem is lesz. Tarts tobb ismerost is a tuzben, baratod annyi lehet, amennyit akarsz.


5-nek igaza van: energiat, idot, anyagiak bele kell fektetni, ha megismerkedsz valakivel. Tartsd fenn a kapcsolatot rendszeresen vele, es ... ne vedd borzaszto komolyan. Hogy most vagy soha. Ha nem lesz baratsag, akkor majd lesz valaki massal.

2021. júl. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 KZitus ***** válasza:

#8

engedd meg kérlek, hogy az utolsó mondatodat kiegészítsem azzal, hogy igazán nem is a a jó barát (görcsös) keresésére kellene rástartolni. Inkább törekedni, tenni azért, hogy jó emberi kapcsolataid legyenek, és idővel az ilyen kapcsolatokból szövődnek jó barátságok.

Azt tapasztalom, hogy ahány baráti kapcsolatom van, az mind más miatt jó, és szinte így kielégítik, kiegészítik az életem. Persze én is törekszem, hogy azők életüket is színessé tegye amikor találkozunk, közös programokon veszünk részt. Ezek életre szóló élmények.

2021. júl. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, a Biblia alapján kellene a lehető legkevesebb bűnnel rendelkező emberek társaságát keresni: melegek, leszbik, prostik, csúnyán beszélők, lusták, házasságtörők, részegesek, állandóan bulizók stb. el kell kerülni, azok már nem lehetnek olyan jók, mert bűnben élnek fejedre is a bűnt hozzák.

Na így már jó leszűkítettem, marad egy-két ember a világban ;))

2021. júl. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!