Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire flexibilis, interaktí...

Chuck dorisz kérdése:

Mennyire flexibilis, interaktív a keresztény vallás? Lehet-e egyénileg társítani természeti jelenségeket a Teremtőnek, mint pl., hogy a múlt heti, nyugat-európai vízözönt Isten küldte figyelmeztetésül a szivárvány színek helytelen használata miatt.

Figyelt kérdés
2021. júl. 21. 12:57
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Lapozzunk? Bocs, ez egy internetes fórum, ahol kérdezni lehet, és várhatok rá megfelelő választ. Egyelőre nem kaptam meg. A kérdés értelmes. Ez a kinyilatkoztatás a Pesti tv újságírójától származik, nem tőlem, tehát a kérdésnek nincs köze a lelkivilágomhoz, a kérdés vallástudományi, ha úgy tetszik.
2021. júl. 21. 16:52
 12/19 anonim ***** válasza:

A kérdésed értelmetlen ostobaság keresztény szemszögből. Más vallások nevében nem tudok nyilatkozni, de te címezted meg a keresztényeket.

Isten megígérte Noénak, hogy többi nem küld árvizet a földre... Isten nem hazudik, mindig betartja ígéreteit. Ha valami pesti újság firkásza ilyen istentelen kijelentéseket tesz, hazugnak beállítva a Teremtőt, az szégyen rá és újságára nézve is.

2021. júl. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Figyu! Azért, mert te nem érted a kérdést, attól az még értelmes. Nem a keresztényeket kérdeztem, hanem egy szakértőt, lehet az vallásos, lehet az ateista.

Szóval az újságírói kijelentés ellentmondásban van a Bibliával. Hmm. Jobb híján csak arra tudok következtetni, hogy nincs rendben az egyéni improvizálgatás.

2021. júl. 21. 18:38
 14/19 anonim ***** válasza:

"Mennyire flexibilis, interaktív a keresztény vallás?"

Ez alapján a keresztény vallásról van szó, már régen megkaptad a választ, nem értem értetlenkedésed okát.

2021. júl. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Persze, kolléga, szuper válaszokat kaptam, oda vagyok, meg vissza
2021. júl. 22. 01:28
 16/19 anonim ***** válasza:

Már látom, mi a probléma. Te egy adott választ vártál, hogy mennyire igaz a kérdésben képviselt álláspont, de ennek ellenkezőjét kaptad, s most nehezen tudod feldolgozni, hogy nem igazolta senki a nézetedet.

Ettől függetlenül jó válaszokat kaptál, csak mást vártál.


Máskor prekoncepció nélkül kérdezz.

2021. júl. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Ez remek! Akkor áruld el kérlek, hogy milyen választ vártam, mert nekem fogalmam nincs. Milyenek a nézeteim?

A problémám az volt, hogy összehordtak a válaszadók hetet-havat, de egyik sem a kérdésre vonatkozott. Kivéve a Noés sztorit, azt nyugtáztam is.

Csak szólok, hogy a magyar nyelvben létezik az ilyen típusú kérdezés, de az így néz ki:

"Ugye jól gondolom, hogy bla bla.......

Látsz ilyen bevezető mondatrészt? De még ez sem teszi egyértelművé, hogy lelki betegséget okoz az ellenkező válasz.

2021. júl. 23. 16:49
 18/19 anonim válasza:

Mint egy keresztény családban élő, 15 éves gyerek, csak azt tudom mondani, hogy igazából nem tudom. Hogy maga a vallás mennyire flexibilis... Igazából személy függő, mert pl szerintem lehet a vízözönt figyelmeztetésnek venni, de lehet (sőt szinte biztos vagyok benne), hogy egy bigott katolikus elutasítaná ezt

A korábbi válaszokat olvasva... Az egy dolog, hogy az isten megígérte, de attól még az emberek szerintem bőven rászolgáltak, hogy megint megkapják (nem feltétlenül a szivárvány miatt, bár azt pontosan nem értem, hogy mire gondolsz helytelen használat alatt (félre értés ne essék, nem akarok belekötni, csak nem mindig fog az agyam normálisan))


Visszatérve a kérdésre, nem biztos, hogy tényleg az isten küldte, de ettől függetlenül szerintem gonolhatja így, aki szeretné (mert egyébként tényleg simán lehetséges)


Mint az a mondandóm elején kiderült, nem vagyok szakértő, amiért bocsi

Viszont én ezt gondolom, azért remélem, valamennyit tudtam vele segíteni és nem lett egy totális hülyeség ez a kis megfogalmazásom

(reálos vagyok, nem humános, ne bántsatok🥺)

2021. aug. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Bocs, nem néztem a válaszodat, azt hittem, kifulladt a kérdés. Szerintem megválaszoltad (szemben a többiekkel), a "személyfüggő" lehet a lényeg. Magyarán, a hívek egy része önállóan társít jelenségeket a Teremtőnek, másik részük csak a papoknak hisz, újságíróknak nem. Így aztán, lehet mondani, hogy flexibilis. A szivárvány témáról ezek szerint nem hallottál, beütöd a gugliba, hogy "lgbt symbols", megkapod a választ.
2021. szept. 4. 11:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!