Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire flexibilis, interaktí...

Chuck dorisz kérdése:

Mennyire flexibilis, interaktív a keresztény vallás? Lehet-e egyénileg társítani természeti jelenségeket a Teremtőnek, mint pl., hogy a múlt heti, nyugat-európai vízözönt Isten küldte figyelmeztetésül a szivárvány színek helytelen használata miatt.

Figyelt kérdés
2021. júl. 21. 12:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%

Lehet, de nem érdemes.

Az emberiség legjobb elméi az elmúlt 2000 évben hihetetlen haladást értek el más téren.

A helyedben azzal próbálkoznék.

2021. júl. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Bocs, rossz szót használtam. Arra vagyok kíváncsi, hogy engedélyezett-e, szabad-e az ilyen kinyilvánítás az egyéneknek a keresztény doktrínák szerint.
2021. júl. 21. 13:18
 3/19 anonim ***** válasza:
Annyira flexibilis mint a többi vallás, minden vallásnak vannak különböző változatai/irányzatai, még az agyonsztárolt buddhizmus egyes változatai sem olyanok mint sokan gondolják...a hinduizmus, az iszlám ugyanez.
2021. júl. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szerintem azt csak Jézus és a Szentlélek tudja, hogy ebben a kérdésben mi az istent értesz azon, hogy "flexibilis" meg "interaktív".


"Lehet-e egyénileg társítani természeti jelenségeket a Teremtőnek, mint pl., hogy a múlt heti, nyugat-európai vízözönt Isten küldte figyelmeztetésül a szivárvány színek helytelen használata miatt."

Lehet. Akikhez még lehet társítani

- Odin

- Allah

- Manitu

- Galla Miklóshoz

- Koponyányi Manyók

- Harry Potter és tűz serlege


Kár, hogy bezárt az OPNI.

2021. júl. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Oh my god! Felteszem még egyszer a kérdést. Engedélyezett-e a keresztény doktrínák szerint, hogy bárki tegyen olyan megállapítást, amit a kérdésben írtam? Nincs-e ez valamilyen papi, vallási vezetői szinthez kötve?

A flexibilisen azt értettem, hogy rugalmas. Ha bárki tehet ilyen kinyilatkoztatást, akkor rugalmas, interaktív (értsd: bárki hozzátehet a valláshoz), de erős a gyanúm (ezért tettem fel a kérdést), hogy bárki nem tehet ilyet.

2021. júl. 21. 14:13
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Na így már világos! Tehát arról van szó, hogy nem ismered az interaktív szó jelentését.


Amúgy nincs ilyen szabály, mindenki olyan hülyeséget hirdet amilyet szeretne.


Attól, hogy valaki bármit mond a kereszténységről / nevében (illetve bármilyen vallásról / nevében) nem teszt hozzás a valláshoz semmit.

2021. júl. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"mint pl., hogy a múlt heti, nyugat-európai vízözönt Isten küldte figyelmeztetésül a szivárvány színek helytelen használata miatt."

Mivel ez az állítás nem csak ostobaság, de istentelen is, hiszen ezzel meghazudtolod magát a Teremtőt, ezért nem célszerű. Ettől függetlenül, bármit lehet, de az istentelen nézeteidet kérlek ne keresztény köntösbe próbáld közreadni.

2021. júl. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Jesszusom, ember! Miket hordasz itt össze? Egy értelmes kérdést tettem fel, értelmes választ várok, de úgy látom, nem te leszel a kompetens.
2021. júl. 21. 15:47
 9/19 anonim ***** válasza:

Felfoghatod Isten buntetesenek, igen. Egyeni dolog.


Bar ehhez konkretan eleg vad es beszukult fantazia kell, es nem hiszem, hogy sokan egyetertenek veled.

2021. júl. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy te értelmesnek véled a kérdésed, de attól még nem lesz az. A rugalmasságnak meg az interakciónak ehhez semmi köze. Mindegy jól hangzott.


A választ megkaptad többünktől, lapozzunk.

2021. júl. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!