Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Úgy, hogy nem vagyok keresztén...

Úgy, hogy nem vagyok keresztény, ugyan úgy bemehetek misékre a templomba? Akár karácsonyi misére is?

Figyelt kérdés
Milyen egy mise amúgy? Hogyan zajlik le?

2021. júl. 26. 12:14
1 2
 1/18 Alain Delon ***** válasza:
72%
Bemehet oda bárki. A mise meg úgy zajlik, hogy a pap beszél, a többe meg hallgatja.
2021. júl. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Bemehetsz, persze :-) Udvariasan viselkedj, ennyi. Van olyan rész, mikor a hívek letérdelnek, ha te nem szeretnél, akkor olyankor felállni illik. Amúgy karácsonykor hatalmas tömeg szokott lenni, arra számíts.


Ha kíváncsi vagy a mise menetére, akkor itt megnézhetsz párat:

https://www.youtube.com/channel/UC9fyHXNfb1j9yo7uDPO7FCg

2021. júl. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ne csodálkozz, ha megszólítanak, sok templomban ismerik egymást a hívek és rögtön próbálnak szóba elegyedni az új emberekkel. Nyugodtan elmondhatod, hogy nem vagy keresztény, csak érdeklődsz egyelőre, normális helyen nem fognak kinézni.
2021. júl. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Tanácstalan_lány válasza:
78%
Ugyanígy nyugodtan ellatogathasz protestáns templomba is. Vagy,ami lehet számodra még jobb,ha kiprobalod mind a misét,mind az istentiszteletet. :)
2021. júl. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze, bármelyik misére bemehetsz.

Az alap udvariassági szabályokat tartsd be. Pl. telefont némítsd le, sapkát vedd le, ha nem ismered a szokásokat, akkor inkább ülj vagy állj meg hátrébb, így ha közben kimennél már, akkor nem feltűnő. Ha szeretnél fotózni, akkor ne mise alatt tedd, hanem várd meg, míg vége.

Amúgy ahogy írták, karácsonykor általában tömeg van, olyankor az is menni szokott, aki amúgy nem is jár templomba.

2021. júl. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Nincs keresztény-igazolvány, amit kérnek az ajtóban :) Lesd a többieket mit csinálnak és csináld te is.
2021. júl. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%
Szeretnéd megismerni Istent és a Bibliát?
2021. júl. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Prókátor ***** válasza:
60%
Az #1 kicsit nagyot tévedett: mise a katolikusoknál van. és ott nem csak a pap beszél, nem gyüli az. A misén a hívek is bekapcsolódnak a szertartásba. De ettől sem kell tartani, pláne nem karácsonykor
2021. júl. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Be hát. Én hányszor voltam református létemre az ortodox templomba.
2021. júl. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én is azt csinálom amit a többi. Ha 10 alkalommal nem voltam román ortodox liturgian akkor egyszer se és úgy nagyjából tudom a többiek után mondani amit kell. Még a Hiszekegyet is tudom velük mondani pedig az hosszú mert az eredeti niceai és románul van. Keresztet vetni meg már 9 éves korom óta tudok.
2021. júl. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!