Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hitgyülisek miért mondják,...

A hitgyülisek miért mondják, hogy a betegekkel nem érdemes foglalkozni?

Figyelt kérdés

Egy hitgyülis véleménye az volt egy személyről, hogy "beteg lány, nem érdemes foglalkozni vele.".

Már hallottam, hogy ezekben a szektákban a betegséget ténylegesen összekötik a bűnnel, de nem gondoltam, hogy ilyen gyomorforgató mértékben.


Jézus nem lekezelő volt a betegekkel szemben, hanem meggyógyította őket. Szerintem valahol ebben kéne megnyilvánulni a keresztény szeretetnek, hogy miként bánunk az elesett, beteg emberekkel. Igaz lehet csak azért gondolom így, mert nem vagyok hitgyülis.



2021. júl. 30. 23:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Mit vársz egy éreznek, pogány szektatól? Ezeknek a Szent Inkvizíció kéne. Mióta megszűnt azóta vannak szekták.
2021. júl. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Eretnek
2021. júl. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Milyen beteg lány? Nem tudjuk a mondat kontextusát, így nem érthető a kérdés.
2021. júl. 31. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Ez a kérdés pont csak arra jó, hogy aki amúgy is fúj meg szektázik, azokat hergelje. :d
2021. júl. 31. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem mondják, azt nem tudom azaz 1 valaki miért mondhatta…A lelkészünk óva int az ilyen megítéléstől.
2021. júl. 31. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Bűn következménye viszont lehet betegség ,persze nem mindenesetben ez egyértelmű. Egy ember véleménye pedig nem egyenlő több ezerével. Ahogy minden közösségbe úgy ide is mindenféle emberek járnak. Én reformátusokat hallok sokat Istent káromolni akkor én most gondoljam azt, hogy átverés az egész egyház mert ők nekik ezt lehet…ugyanmár
2021. júl. 31. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
Jézus is azt mondta, hogy a betegeknek van szüksége rá, aki bűnös, az beteg. Végülis mi keresztények ezeket nem tudjuk meggyógyítani, ezért távol tartjuk őket magunktól.
2021. júl. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#3

Szerintem elég érthető a kérdés, bármilyen betegségről is legyen szó, egyébként konkrétan Asperger-szindrómás volt, akire mondta.


#5

Lehet ő a magát vezető lelkésznek nevező Németh Sándorhoz jár közvetlenül, nem tudom.

2021. júl. 31. 16:21
 9/12 anonim ***** válasza:
92%

Én a Hit Gyüliben nőttem fel, mára már messze elkerülöm, még a Gyülis ismerőseimmel is megszakítottam a kapcsolatot.

De a húsz év alatt amíg ott voltam ilyen mondatot soha nem hallottam kimondani.

Meg az, hogy "egy hitgyülis" nem mond sokat. Egy presbiter nrm hinném, hogy mondott volna ilyet. Nem azért mert empatikus személyek lennének, hanem mert rossz fényt vetne a malacperselyükre.

2021. júl. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 fxmaster ***** válasza:
81%
Van benne valami a neten is irja a szektakrol es a hitgyulinel azt irja a betegseget Isten buntetesenek es a gyogyulast a szentlelek jelenek tulajdonitsak.De en is tapasztaltam naluk azert ezt a tulajdonsagot nekem azt mondta egy gyulis hogy latom ha nem vagyok megterve nincs semmi siker az eletemben na ezen azert ki akadtam az igaz hogy viszahuzodos szemely vagyok es nehezen dontok es cselekszek de szerintem ezt nem azt jelenti hogy Isten nem szeret vagy elhagyot.En azert szeretem ezeket az embereket nem roszak csak elvannak varazsolva beszelgetem egy masik ismerosomel a gyogyulasal kapcsolatban azt emliti hogy az a szemely aki imadkozik egy betegert es nem gyogyul meg annak nincs eleg hite ez szint tiszta butasag Isten tervebe benne van a betegseg is mert a betegsegel probara lesz teve a hitunk nem semmiert emliti Jezus is aki kovetni akar engem vegye fel a keresztjet es ugy kovesen.El felejtetem neki emliteni hogy o miert nem gyogyult meg egeszen mert baja van a hataval talan egy pasztornak se volt eleg hite.
2021. júl. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!