Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Észrevettétek hogy a magyar...

Észrevettétek hogy a magyar nemzetiségű ortodox vallásúak rosszabbak mint a románok?

Figyelt kérdés

Van egy Facebook oldal, Ortodox Hit a neve és hajmeresztő dolgokat írnak. Minden pisztjukban vagy mi reformátusok, vagy a katolikusok vagy a pápa éreznek és csak az ortodox az igaz vallás. Meg a keresztelésről ír hogy az eretnekek nem merítik be hanem meglocsolják. Meg hogy nem szabad éreznek templomokba menni. Meg Aranyszáj János, Szent Remete Antal még más Szentejnek az idézeteit szedik elő és arra hivatkoznak.

Ezt nézzétek meg, de olvassátok végig úgy májusig:

[link]

Ja és láttam a debreceni orti vallásától videót ahol a hülye pap azt mondta vagyis énekelte hogy a katekumenek távozzanak.



2021. júl. 31. 00:59
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Esküszöm a román ortodoxok Szentek a magyar ortodoxokhoz képest. Nálunk Nagyváradon beengednek mindenkit az ortodox templomba meg még segítenek is.

Nagyon bánom hogy azt hittem hogy nálunk rossz a pópa mert dicséri a saját egyházát meg mondja hogy ő igaz keresztény. De legalább Más vallású akár nem pocskondiáz és soha nem zavar ki a templomból senkit aki nem ortodox. Hála Istennek Nagyváradon az ortodoxok elég nyitottak. Nem voltam katekumen református létemre, mindig vegigvoktam a Liturghian. Nálunk inkább térítendő az embereket meg hizelegnek mint elutasítanák. Inkább dicsérik az egyházukat de a vallásod nem mocskolják.

A magyarolszági ortodoxia nem az Isten hanem a Sátán szolgája. Mert egy keresztény nem mocskolja a más vallását, se eretneknek nem nevezi. Hogy mérik a Katolikusokat meg a pápát eretneknek hívni és a Szentjeik idézete hivatkozni. És a magyar liturghia nincs is olyan szép mint a román mert nem tudja visszaadni.

Eszem megáll milyenek a magyar ortodoxok, a románok meg az oroszok sokkal jobbak.

Ezt az ortodox oldalt én feljelentették a Facebookon hogy gyűlöletbeszéd ez mond. És minden ,,keresztény,, megnyilvánulásaihoz kommentet fűztem.

2021. júl. 31. 01:07
 2/12 anonim válasza:
He?????
2021. júl. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Beleolvadtok a megadott oldal Facebook oldalába rájösztök mit kérdeztem.
2021. júl. 31. 11:16
 4/12 A kérdező kommentje:
Beleolvastok
2021. júl. 31. 11:16
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Észrevettük,hogy mennyire gyűlőlöd az ortodoxokat azért,amit csináltak veled.
2021. júl. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Miért? mit csináltak vele? Romániában nem kötelező ortodox templomba járni, semmilyen templomba nem kötelező. Aurelia néha elmegy az ortodox templomba, csak úgy, saját iniciatívából, aztán nem tetszik neki amit ott lát és hall, és sivalkodik. Hát ne menjen oda...


De az sem egyértelmű, hogy nem tetszik, mert szép neki a liturgia, és néha át akarja hozni az ikonokat a nyugati kereszténységbe.


Kicsit kattant szegény. Vagy nagyon unatkozik.

2021. júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Aurelia:


"17 éves koromban magyar pünkösdvasárnap ( az ortiknál 1 hétre rá volt pünki) hogy valaki elvitt az ortodox templomba és ott kellett ikonokat csókolni, a pap megkente olajjal.a kezemet és a homlokomra keresztet rajzolt és kaptunk kenyereket. De rá voltam kényszerítve mert akivel voltam ( románul nem tudok és rá voltam utalva aki elvitt) megfogott és azt mondta hogy megyek vele és azt csinálom amit ő csinál és nem tudtam mit tenni. Azután akart ő még vinni ortodox templomba, hazudott hogy nem kell semmit se csinálják de nem akartam vele menni és anyuék se engedték mert fél voltak háborodva hogy elvitt áldozni holott megígérte anyuéknak hogy nekem semmit nem kell csinálják csak nézek és hallgatok. "

2021. júl. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Nézd, 7-es.


Nem tudom, honnan van az idézet, de engem 17 éves koromban senki nem vitt sehova, ahova nem akartam menni.

2021. júl. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem sok magyar ortodox van. Általában ők valamelyik ortodox vallású népből származnak, csak mondjuk asszimilálódtak.

Egyetlen pravoszláv ismerősöm van, neki az anyukája orosz, apukája magyar, de ő már itt nőtt fel. Egy nagyon kedves lányról van szó, sokat mesélt nekünk az amúgy gyönyörű szép liturgiájukról.

2021. júl. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2021. júl. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!