Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szentségtöréseket megbocsátj...

A szentségtöréseket megbocsátja Isten? Ha méltatlanul áldoztam többször is. Félek, hogy nem. Féltem meggyónni, egyszer meggyóntam, de nem nagyon volt gyónásra alkalmam.

Figyelt kérdés

2021. júl. 31. 08:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Isten mindent képes megbocsájtani azoknak, akik ezt a megbocsájtást elfogadják olyan módon, ahogyan Ő parancsolta.
2021. júl. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

Nem hiszem hogy akkora bűn. Persze, nyilvánvaló hogy nem csinálja az ember tudatosan mindig. De ha mondjuk nem tudsz kijönni az ortodox templomból mert az ajtóban áldoztatnám vagy míg nem aldozik mindenki bezárják a kijáratot akkor mit tudsz csinálni? Áldozol. Szerencsére egyszer fogtam ki meg 17 éves koromban magyar pünkösdvasárnap ( az ortiknál 1 hétre rá volt pünki) hogy valaki elvitt az ortodox templomba és ott kellett ikonokat csókolni, a pap megkente olajjal.a kezemet és a homlokomra keresztet rajzolt és kaptunk kenyereket. De rá voltam kényszerítve mert akivel voltam ( románul nem tudok és rá voltam utalva aki elvitt) megfogott és azt mondta hogy megyek vele és azt csinálom amit ő csinál és nem tudtam mit tenni. Azután akart ő még vinni ortodox templomba, hazudott hogy nem kell semmit se csinálják de nem akartam vele menni és anyuék se engedték mert fél voltak háborodva hogy elvitt áldozni holott megígérte anyuéknak hogy nekem semmit nem kell csinálják csak nézek és hallgatok. A keresztvetéseket meg a terdepleseket nem is mondom mert evidens hogy azt is kellett csináljam és mindig őt néztem.

Ha egyedül megyek akkor nem megyek áldozni és mindig tartok tőle ( mert most orti pünkösdkor is a templomajtóban áldoztatták.a jónépet csak szerencsére én kinnt voltam) hogy ha az ajtóban csinálják akkor nem tudsz mit csinálni mert másként nem engednek ki a templomból. Úgy két hete adták proszforákat, 2 sorban adták, ki akartam lógni és az egyik diakonus visszahívott hogy a tenyerébe szorjon egy marék kenyeret. Éppen hogy ki nem értettem a kezemből úgy meglepődtem. Úgyhogy ez bűn de ha rá vagy kényszerítve mint amit leírtam nincs mit csinálj. Önszántából soha nem akdoznek se a katolikus se az ortodox templomban. Kíváncsi volnék én is a Bárány alakú kenyérre meg az ostyát de tudom hogy az bűn és nem lennék nyugodt utána. Egy kis kíváncsiságért nem éri meg.

2021. júl. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Miért kell ilyen babonásnak lenni?
2021. júl. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ha meggyónod.
2021. júl. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
*Méltatlanul járultam szentáldozáshoz.
2021. júl. 31. 16:51
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az se mindegy, hogy mit követtél el áldozás előtt. Mert maga az Eucharisztia is képes bűnöket eltörölni. Illetve vannak súlyosabbak, amikkel tényleg nem szabad áldozni, mert ahogy Pál apostol írja az Úr teste és vére ellen vétesz.
2021. júl. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Mint a 4es írja, menj el gyónni.. Isten áldjon. Ima.
2021. aug. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Isten végtelen tökéletes létezés.

Már az emberek felső rétege is rájött, hogy a megbocsájtás-nem megbocsájtás egy primitív gondolati forma. Csak annak kell a megbocsájtása, aki előtte pl megharagudott, de valóban neki kell változni. Nos istennek nem kell változni, mert tökéletes, annak abszolút formájában. Neked kell változni, ez a spirituális fejlődésed része. Isten örömmel követi nyomom ezt az utazást, de sose kell isten megbocsájtása, mert isten túl fejlett ahhoz, hogy meg tudjon bocsájtani/ne tudjon megbocsájtani.

2021. aug. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!