Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Jóisten minden embert...

Ha a Jóisten minden embert ugyanúgy szeret, miért hagyja őket a pokolba szenvedni?

Figyelt kérdés
Sok elképzelés van a pokolról, mindenképpen egy nyomasztó hely. Ha Isten igazságos és mindenkit szeret akkor miért hagyja a kínlódást a pokolban? Vagy azok az emberek nem számítanak már?

2021. aug. 4. 12:58
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
22%

Előző vagyok (#9). Invitáltak egyszer egy gyermek hittantanító tanfolyam elvégzésére. Amit a VISZ nevű szervezet szervez. (Azt hittem neve alapján, hogy ez egy felekezetközi, a nagyobb hagyományos felekezetek által támogatott szervezet, de nem. Ez egy USA-ból indult szervezet. No, mindegy.) A lényeg, hogy a tanfolyam elvégzéséhez alá kellett volna írnom egy nyilatkozatot, hogy egyetértek a VISZ hitvallásával. Neten megnéztem, és a pokol kéréséről írt tételen megbotránkoztam. Idézem.

[link]


N. Hisszük, hogy az elveszettek lelke a halál után nyo-

morúságban marad az utolsó ítéletig. A lélek és a test a

feltámadásban újra egyesülve a tűz tavába vettetik, ami a

második halál, és ott „meglakolnak örök veszedelemmel

az Úr ábrázatától és az Ő hatalmának dicsőségétől.“

(2Thess 1,8-9). Lk 16,22-23.27-28; Zsid 9,27; Jel

20,5.11-15; 2Thess 1,7-9.


Nos, ez csak egy lehetséges értelmezése a Biblia vonatkozó részeinek, és nem várható el kötelező hitelvnek. Az apostoli hitvallás sem tartalmaz ilyet.


A fent linkelt videó kifejti, hogy a hagyományos fordításokban többféle szót egyaránt pokolnak fordítottak, és ezért egyetlen helynek gondoljuk őket (gyehenna, seol, tartarusz). Az aeonit pedig öröknek fordítják. Azzal egyetértek egyébként, hogy az újjászületettek nem halnak meg többé. (20,36 Mert meg sem halhatnak többé: mert hasonlók az angyalokhoz; és az Isten fiai, mivelhogy a feltámadásnak fiai. )


Nem írtam alá a hitvallást. Utána kezdtem el intenzívebben utánaolvasni, őrlődni a témán s ennek a videónak a magyarázatában békémet találtam.

2021. aug. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
#10 válasz lásd #9
2021. aug. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
bocsánat nem 9 hanem 11-ben.
2021. aug. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:

Vannak más források is a témában, elég kimerítőek, sajnos nem volt kapacitásom még végigvenni.


Gregory McDonald: The evangelical universalist

(megvettem Kindle kiadást, ha kell felrakom)


PDF-ben letölthetők:

Frederic Farrar: Eternal Hope (19. század anglikán)

[link]

Frederic Farrar: Mercy and Hope (ez 524 oldal)

[link]

2021. aug. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:

Ez pedig egy jó cikk arról, feltétlenül szükségünk van e pokolra mint motivációra a hithez (angol)

[link]

2021. aug. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
0%
2 hely van: menny, pokol, ha nem akarnak az emberek Istennel lenni, akkor kvázi csak a másik helyre juthatnak(pokol). Az ördög ennek örül, az odajutott ember már kevésbé.
2021. aug. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
23%

"Előző vagyok (#9). Invitáltak egyszer egy gyermek hittantanító tanfolyam elvégzésére."

Már itt gyanús lehetett volna, mert a hitoktatók főiskolán/egyetemen tanulnak jó néhány évet.


Viszont nincs kapacitásom a témában több száz oldalas angol könyveket olvasni kétes szerzőktől. De mondok jobbat, ha megnézed a a linkelt könyv íróját, biztos vagyok benne, hogy egy csomó kérdésben teljesen mást vallanak. Miből gondolod, hogy ebben hitelesek?


Akik viszont biztos hitelesek, azok az apostoli atyák, akiket még személyesen tanítottak az apostolok élő szóban. Nézd meg, ők mit írnak a témában:

[link]


Ez legalább magyarul van és nem kell sok száz oldalt se elolvasni, csupán néhány sor.

2021. aug. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

A vastagabb Farrar könyv épp azt fejti ki elég részletesen, több fejezetet szentelve a témának, hogy nem mindegyik apostoli atya vallotta "az örök pokol a többség számára" tant


Azért keresek alternatív megközelítéseket, mert érzem, hogy itt valami titok van, és nem nyugszik benne meg a lelkem


Én csak az apostoli hitvallást vallom, és hogy Jézus Krisztus Úr. Nem vallom azt se, hogy minden egyes szava a Bibliának Isten szava. Csak azt hogy a Biblia Isten által ihletett és Isten igéjét tartalmazza. Farrar is ezen a véleményen volt mint teológus, és nem közösítették ki, bár erős támadások érték.

2021. aug. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
0%

""Előző vagyok (#9). Invitáltak egyszer egy gyermek hittantanító tanfolyam elvégzésére."


Ami rendkívüli heves tiltakozó indulatokat hoz elő belőlem a hittérítés erőszakossága. Nem elég, hogy egyházi iskolák és felsőoktatási intézmények vannak de még az óvodás korúakat is megrontják ármányaikkal és már ott elkezdik a talán visszafordíthatatlan agymosást, meg sem adva a leendő "áldozatnak" a szabad döntési, választási lehetőséget. Én személy szerint a bibliai alapú közvetítéseket, miséket, riportokat csak éjfél után engedélyezném sugározni a tévében, mert akkor a gyerekek már nincsenek kitéve az egyház zaklatásának. 18 éves korig papot a gyerekek közelébe sem engednék de utána kötelezően előírnám mindenkinek, hogy vegyenek részt egy hitoktatáson. Véleményem szerint megvetnék, kiröhögnék, mi több elmebetegnek tituálnák, sőt talán meg is vernék azt a papot, aki a bibliában található süketségekkel "oltaná" őket...

2021. aug. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
De köszi a linket elolvasom :)
2021. aug. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!