Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Jóisten minden embert...

Ha a Jóisten minden embert ugyanúgy szeret, miért hagyja őket a pokolba szenvedni?

Figyelt kérdés
Sok elképzelés van a pokolról, mindenképpen egy nyomasztó hely. Ha Isten igazságos és mindenkit szeret akkor miért hagyja a kínlódást a pokolban? Vagy azok az emberek nem számítanak már?

2021. aug. 4. 12:58
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
56%

"Ez pedig egy jó cikk arról, feltétlenül szükségünk van e pokolra mint motivációra a hithez (angol)"

Ehhez minek cikk? Miért nem olvassuk inkább Pál leveleit. Onnan is tudjuk, hogy a szeretet motivál, nem a pokol

2021. aug. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

Igen, akiket a pokoltól való félelem motivál, csak képmutatók lesznek. Sajnos van ilyen.


A legtöbb embert két dolog taszítja:

- Az Ószövetségben lévő durvaságok

- az örök pokol a többség számára


Ezekkel én se vagyok kibékülve, keresztényként!

2021. aug. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
0%

A pokoltól vagy az elkárhozástól való félelem volt mindig is a kereszténység gerince.Persze "tanítanak" szereretről is,de azért ők is tudják,hogy ahhoz rájuk nincs feltétlen szükség.A kereszténység számára vég a közeleg, mivel híveik napról napra fogynak, hiába a Pokollal és a világvégével való ijesztgetés. Fájlalják, hogy az emberek elpártoltak tőlük és a Sátánnak tetsző dolgokat kezdtek művelni és rengetegen az Ő hívei lettek. Pedig pont ők voltak, akik a Poklot és Lucifert bemutatták a világnak, ezáltal akaratlanul is, de felajánlottak egy másik lehetőséget is.A Sátánt arra akarták használni, hogy mumusként feléjük tereljen mindenkit, mintha Ő is az egyházat szolgálná, de az egyre jobban kezd bizonyítást nyerni, hogy nagyon elszámították magukat! Akit a saját céljaik elérése érdekében Ellenségnek neveztek el, mára valóban a legnagyobb ellenfelükké vált.

Persze a politikai hatalom még fenntartja a kolduskirályokat,de a vallásuk mára értelmetlen és üres .

2021. aug. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
19%

"A pokoltól vagy az elkárhozástól való félelem volt mindig is a kereszténység gerince"

Soha egy keresztény nem mondott ilyet. Ezt csak az ateisták hazudják. Gondolom te rettegsz a pokoltól, de megtérni már nem vagy hajlandó


"A kereszténység számára vég a közeleg, mivel híveik napról napra fogynak"

:)))))))) Hát persze, semmi baj:) Álmodj csak


"Pedig pont ők voltak, akik a Poklot és Lucifert bemutatták a világnak"

Igen, múlt hónapban a BBC-n mutattuk be ezeket


"A Sátánt arra akarták használni, hogy mumusként feléjük tereljen mindenkit, mintha Ő is az egyházat szolgálná, de az egyre jobban kezd bizonyítást nyerni, hogy nagyon elszámították magukat! "

Dílered számát majd told már ár privátban


"Persze a politikai hatalom még fenntartja a kolduskirályokat,de a vallásuk mára értelmetlen és üres "

Jó, nagyszerű:) De akkor miért izgulsz itt minden nap, ateistaként? Nem úgy néz ki, mint aki el is hiszed, amiket írsz:)

Kolduskiárly, mi? MEgsúgom, hogy a keresztények sokkal jobban éltek, mint a suttyó ateisták:) És ti még rettegtek is. így tengetitek nyomorúságos életeteket. Se lóvé, se üdvösség. Ez aztán a szépen felépített élet

2021. aug. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:

És kreós arrogáns troll ismét lejáratja magát...

Totásisan semmit nem értettél meg abból amire reagáltál.


Csak 1 példa(amúgy kb már csak én méltatlak itt válaszra..)

Azért kolduskirályok a keresztény egyház vezetői mert mindig is kitartottak voltak,híztak a híveiken meg az áruba bocsájtott befolyásukon.Vagyis pont arra utaltam,hogy gazdag királyok-koldulásból.Dicsőségben és gazdagságban pompáznak, hogy alázatukért, életvitelük feladásáért isten mélyen magasra emelte őket. Ezzel is sarkallva az embereket a minél nagyobb, feltétel nélküli engedelmességre és odaadásra. Holott nem jehova, hanem a híveik emelték fel őket, hiszen ők nem mások, mint kolduskirályok! Erre már a középkor embere is rájött látván, hogy bár a templomokban együtt ült a hatalmasokkal, jelezvén isten előtt mindenki egyenlő, de látta azt is, hogy míg a papi méltóságok az urakkal tovább fényességben pompáztak, neki a nehéz munka és a különböző terhek elviselése maradt, mikbe az egyház felé fizetett adók is beletartoztak. És amikor a közember elfordult az álszent istentől és a rég elfeledett, száműzött pogány istenek felé kezdett fordulni a kereszténység vérbe fojtotta ezt az eretnekségnek nevezett lázadást. Bár ma már a testet nem kínozhatják, annál nagyobb figyelmet fordítanak az elme és a lélek megtörésére. Még ma is megvan az emberek feletti totális kontroll vágya, mert ők szeretnék megmondani, minek örülj, mitől légy boldog, mi a helyes és mi nem.


Szerinted az ateisták mitöl rettegnek?

Semmi vallási elmebajtól.


Nem a politika és a tartja életben az egyházakat?

Biztos a hívek is el tudnák tartani a bolondjaikat,nem kell oda sokmilliárd közpénz.


Ami a suttyóságot illeti gyakorolj egy kis önkritikát,a stílusod alapján ez a bagoly mondja verébnek iskolapéldája.

2021. aug. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:

#23 -nak


Meg vagy vakulva, a többi szabadkőműveshez, beavatotthoz és Sátán hívőhöz hasonlóan, ha azt hiszed a Sátán egyenrangú ellenfele a Teremtőnek, és hogy győzhet. Két próféciát írok:


Zsoltárok 2

2,1 Miért dühösködnek a pogányok, és gondolnak hiábavalóságot a népek?

2,2 A föld királyai felkerekednek és a fejedelmek együtt tanácskoznak az Úr ellen és az ő felkentje ellen:

2,3 Szaggassuk le az ő bilincseiket, és dobjuk le magunkról köteleiket!

2,4 Az egekben lakozó neveti, az Úr megcsúfolja őket.

2,5 Majd szól nékik haragjában, és megrettenti őket gerjedelmében:

2,6 Én kentem ám fel az én királyomat a Sionon, az én szent hegyemen!

2,7 Törvényül hirdetem: Az Úr mondá nékem: Én fiam vagy te; én ma nemzettelek téged.

2,8 Kérjed tőlem és odaadom néked a pogányokat örökségül, és birtokodul a föld határait.

2,9 Összetöröd őket vasvesszővel: széjjelzúzod őket, mint cserépedényt.

2,10 Azért, királyok, legyetek eszesek, és okuljatok földnek bírái!

2,11 Szolgáljátok az Urat félelemmel, és örüljetek reszketéssel.

2,12 Csókoljátok a Fiút, hogy meg ne haragudjék és el ne veszszetek az úton, mert hamar felgerjed az ő haragja. Boldogok mindazok, a kik ő benne bíznak!

2021. aug. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

Pál 2. Thessalonikai levele 2. fejezet


2,1 Kérünk pedig titeket, atyámfiai, a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére és a mi ő hozzá leendő egybegyűlésünkre nézve,

2,2 Hogy ne tántoríttassatok el egyhamar a ti értelmetektől, se ne háboríttassatok meg, se lélek által, se beszéd által, se nékünk tulajdonított levél által, mintha itt volna már a Krisztusnak ama napja.

2,3 Ne csaljon meg titeket senki semmiképen. Mert nem jön az el addig, mígnem bekövetkezik elébb a szakadás, és megjelenik a bűn embere, a veszedelemnek fia,

2,4 A ki ellene veti és fölébe emeli magát mindannak, a mi Istennek vagy istentiszteletre méltónak mondatik, annyira, hogy maga ül be mint Isten az Isten templomába, Isten gyanánt mutogatván magát.

2,5 Nem emlékeztek-é, hogy megmondtam néktek ezeket, a mikor még ti nálatok valék?

2,6 És most tudjátok, mi tartja vissza, a miért csak a maga idejében fog az megjelenni.

2,7 Működik ugyan már a törvényszegés titkos bűne: csakhogy annak, a ki azt még most visszatartja, félre kell az útból tolatnia.

2,8 És akkor fog megjelenni a törvénytaposó, a kit megemészt az Úr az ő szájának lehelletével, és megsemmisít az ő megjelenésének feltűnésével;

2,9 A kinek eljövetele a Sátán ereje által van, a hazugságnak minden hatalmával, jeleivel és csodáival,

2,10 És a gonoszságnak minden csalárdságával azok között, a kik elvesznek; mivelhogy nem fogadták be az igazságnak szeretetét az ő idvességökre.

2,11 És azért bocsátja reájok Isten a tévelygés erejét, hogy higyjenek a hazugságnak;

2,12 Hogy kárhoztattassanak mindazok, a kik nem hittek az igazságnak, hanem gyönyörködtek az igazságtalanságban.

2021. aug. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
52%

A biblia emberi tákolmány egyrészt azért,hogy hazug módon a vigasztaljon.Egy haldoklónak sem mondjuk azt,hogy nincs menny,vagy feltámadás-gonosz dolog lenne igazat mondani és ibkább hazudunk.

Azt tudni kell, hogy én hiszem isten és a Sátán létezését csak nem úgy ahogy a köztudatban élnek. Isten vagy egy zsarnok vagy olyan messze van, hogy nem törődik az emberekkel, legalábbis nem úgy tűnik mintha törődne. Lucifer ellenben nagyon is közel van,Neki személy szerint gondja van ránk kire így kire úgy. Az isten kérdést bármerről is közelítsük csak oda jutunk, hogy Lucifert kellene imádni. Ha isten távol van azért mert e világ istene Lucifer. Ha közel van akkor ugyebár rossz isten,tehát megint Lucifernél kötünk ki. A mi urunk az élvezeteket képviseli (már akinek) ellenben a szentek a már már mazochizmusba átcsapó önsanyargatást, gondolok itt az önként vállalt szegénységre, a nőtlenségre és a különböző természetes veleszületett ösztönök elnyomására. Az egész úgy van kitalálva, hogy bármit teszel bűnt kövess el. És miért?! Azért, hogy ne feledkezz meg róla, hogy neked szüntelen nyalnod kell istennek s az egyháznak.

2021. aug. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

Értem, ez a gnosztikus világnézet. E világ teremtője rossz, demiurgosz, aki maga a Biblia Istene. A Legfőbb teremtő Isten meg nem személyes, elérhetetlen távol van.

Bár, a gnosztikusok vagy egy részük, azt is vallják, hogy az anyagi létezés maga rossz, tehát a Biblia Istene rosszat hozott létre a materiális teremtéssel, ezért a cél az anyagi világból való megszabadulás.


Tapasztalatból mondom, hogy a Jézus által hirdetett Atya, aki a Zsoltárok könyvéből is megismerhető, gondviselő Isten, személyes kapcsolat létezik vele, a neve is az Jézusnak: Isten a szabadító.

Legfőbb tulajdonsága, hogy Szabadítóként lép fel.


De elrejtette magát, még a Biblián belül is. Csak a Szentlélek segítségével fejthetőek meg dolgok, nyer értelmet amiket olvasunk, akár egy Újszövetségben.

Már írtam, hogy Isten, aki rossz lelkülettel áll hozzá, kevély, a félelmetes oldalát mutatja.


Zsoltárok

18,27 A tisztával tiszta vagy; s a visszáshoz visszás vagy.

18,28 Mert te megtartod a nyomorult népet, és a kevély szemeket megalázod;


Én hiszek abban, amit írt János 1. levelében: "Az Isten szeretet, és aki a szeretetben marad, az Istenben marad és az Isten is őbenne."

2021. aug. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

"Totásisan semmit nem értettél meg abból amire reagáltál."

Mivel nem fejettél ki semmit, csak utólag. És továbbra sem vagyok gondolatolvasó.


"Nem a politika és a tartja életben az egyházakat?"

A baj az, hogy még mindig nem tudod felfogni, hogy mi a különbség az igazi hívő és a kultúrkeresztény között. Összemosod őket, innen a folyamatos tévedésed


"Azért kolduskirályok a keresztény egyház vezetői mert mindig is kitartottak voltak,híztak a híveiken meg az áruba bocsájtott befolyásukon"

Tehát te elvárod, hogy a keresztény vezető ingyen csináljanak mindent? Ez miért logikus?


"Csak 1 példa(amúgy kb már csak én méltatlak itt válaszra..)"

Nem úgy néz ki, bár el kell ismernek, hogy te vagy az egyedüli, aki meg is tudja indokolni, mit mond. Elismerem, h te nem vagy olyan suttyó, mint a társaid, de nehezen különböztetlek meg titeket elsőre, mert mind a logikátlan vágyvezérelt gondolataitokat toljátok elénk

2021. aug. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!