Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megkeresztelik úgy a babát,...

Megkeresztelik úgy a babát, hogy az anya katolikus, meg van keresztelve de az apukát nem keresztelték meg?

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 22:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Valószínűleg nem.
2010. aug. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
mintha a baba tehetne erről...
2010. aug. 28. 22:07
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Ha elég pénzt adsz, megkeresztelik.
2010. aug. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem megkereszteltek, pedig apám nem volt megkeresztelve.
2010. aug. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem megkeresztelik.

Csak az egyházi esküvőnél van ez, hogy aha z egyik fél nincs megkeresztelve, akkor nem lehet egyházi esküvőjük.

A keresztelő más.

2010. aug. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen megkeresztelik, legalábbis a katolikusok.
2010. aug. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán megkeresztelik. Viszont utolsó, nem jól tudod, mert simán lehet esküvője egy katolikus kereszténynek + egy kereszteletlennek. Ez tuti, a Virtuális Plébánián olvastam.
2010. aug. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Az én unokaatestvéremnél az apának meg kellet keresztelekdnie ahhoz, hogy a gyereket is megkereszteljék. Lehet, hogy ez igazságtalannak tűnik a kérdező szerint, de így legalább biztosabb, hogy meg is van a megfelelő háttér a keresztény szellemű nevelésnek.
2010. aug. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez amúgy nagyon függ az adott paptól, plébániától.
2010. aug. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Papfüggő.


Ugyanis ha a szülő annyira se keresztény, hogy meg legyen keresztelve, akkor hogy tudná biztosítani a gyermekének a keresztény nevelést, amire a keresztségben ígéretet kellene tennie? A keresztség nem egy divat, nem egy szokás, hanem komoly elköteleződés.


Semmi baja nem lesz a gyereknek attól, ha nem lesz megkeresztelve, majd ha felnő és meg akar keresztelkedni, mert fontos neki, akkor megteheti. A világ egyik legálszentebb dolgának tartom azonban a hitetlenek egyházi esküvőjét és keresztelőjét. Mi a francnak, ha egyszer nem is keresztény? Divatból?

2010. aug. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!