Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten milyen jelet, jeleket...

Isten milyen jelet, jeleket küldhet egy átlagos, egyszerű embernek? Milyen okból kifolyólag teszi, ha teszi?

Figyelt kérdés
Vallásos, illetve megtért emberek megtapasztalására vagyok kíváncsi. Ha valaki arra kéri Istent valami valóban komoly dologban, hogy adjon iránymutatást, ez miként történhet? Gondolok itt akár írásbeli (bibliai) üzenetre, ami váratlanul felbukkan az ember életében, akár természeti jelenségre, akár az életben történő "véletlenekre". Volt-e ilyen megtapasztalásod, ami meg változtatott, amitől hitet nyertél, bizonyosságot.

2021. aug. 7. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltál, mind lehetnek apró jelek, kis csodák. Véletlenül odakapcsolsz és hallassz valamit a rádió istentiszteletben vagy beszélgetésben, egy zene, egy idézet a Bibliából az interneten vagy a Bibliát pont olyan helyen nyitod ki, hogy választ kapsz. De nem feltétlenül fog Isten iránymutatást adni, azonnal. Lehet hogy évekig keresed a választ valamire. Számos ilyen tapasztalatom volt. De én abban is érzem Isten jelenlétét és hálát adok neki, amikor egy autóbalesetetet elkerülök. Például nemrég mentem vagy kilencvennel és előttem átment két szarvas, szét se néztek. Be kellett fékeznem de nem lett baj.

Amikor Édesanyám meghalt aznap megkérdeztem Istent hova kerül a lelke. Kinyitottam az Újszövetség/Zsoltárok könyve könyvemet és egy fura résznél nyílt ki, a Jelenések könyvénél, ahol azon az oldalon csak egyetlen vastagon szedett rész olvasható. 14,13 Boldogok a halottak, akik az Úrban halnak meg mostantól fogva. Bizony azt mondja a Lélek, mert megnyugosznak az ő fáradságuktól, és az ő cselekedeteik követik őket.

2021. aug. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Eleve csak olyan jelet küld, ami bizonyosságot ad.

Ha másféle jelet kapsz, ami után kétségeid maradnak, akkor azt nem ő küldte, hanem általában valaki más, aki szintén tud jeleket küldeni, csak nem ilyen jó szándékkal.

2021. aug. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem álmokat ad, beszél hozzám(szellemileg azaz nem fizikális hanggal), útba igazít, megfedd( pl egy eseménnyel, vagy lelkiismerettel), vígasztal( volt mikor megölelt. Megnyugtató), megértéseket ad vagy éppen egy igerész megelevenedik, tanít eseményekkel és még sokáig lehetne sorolni, mert határtalan a lista és mindezek előtt egy személyes találkozással ajándékoz meg( az én részemről, többi testvérnek nem egészen tudom, hogy előtte is kaptak volna olyan ajándékokat, mint a találkozás után). Az Isten mindenkivel személyesen szeretne törődni és személyes kapcsolatot szeretne minden emberrel, közvetlen személyes kapcsolatot.
2021. aug. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!