Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek gonoszok lennénk...

Szerintetek gonoszok lennénk ha cáfoljuk, kritika éri, hirdetjük azt, hogy az adventista tanítás hamis próféta?

Figyelt kérdés

Jézus bort csinált, nem szőlőlevet.

Jézus nem mihály arkangyal.

Jelenések könyvét aki érti az vagy tudatlan, vagy buta.

Túlvilág létezése Biblikus, mert Jézus erről is tanított.


2021. aug. 7. 11:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
21%
Baptistáknál van bemeritkezés és szerintem baptisták állnak legközelebb bibliai tanitásokhoz mert Jézus is bemeritkezett
2021. aug. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

[link]


és mi van a betegekkel és a fogyatékosokkal? főleg azokkal akiknek tilos a víz alá merülni?

2021. aug. 7. 11:22
 3/21 anonim ***** válasza:
62%
A legtöbb vallásra jellemző, hogy cáfolja az egyéb vallások tanait, mégsem gonoszok alapból.
2021. aug. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

[link]


hűha, ez aztán gonosz, te szerinted! :O

2021. aug. 7. 11:26
 5/21 anonim ***** válasza:
#2 jo kérdés , nem tudom. Isten igazsâgos tehát mindent figyelembe vesz viszont ha jól tudom a bemeritkezes nagyon fontos
2021. aug. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
27%

Szia,

Én ezt nem gonosznak mondanám, inkább szánalmasnak. Ahelyett, hogy azt csinálnád amivel Krisztus megbízott: tanítvánnyá tennél másokat, inkább a testvéreidet szapulod. Azért mert valakivel nem értesz egyet bibliai, dogmatikai kérdésekben még nem kell az arcába tolni és le "hamis próféta"-zni.

Szerintem lehet ezt intelligensen, érvekkel, szeretettel elmondani, és nem bántani a másikat. Ehhez nem kell kereszténynek lenni, csak embernek.

1. A görög Biblia "oninos"-t ír ami gyümölcsből készült itelt jelöl, ami lehet alkoholos vagy alkohol nélküli is. A zsidó esküvő szent alkalom volt, nem részegedtek le az emberek.

2. A Biblia egyetlen arkangyalról beszél, akit "Mihálynak" nevez, ő az angyalok fejeldelme. A Micha-él héber kifejezés: ki olyan mint Isten. A Szentírás szerint az emberek "arkangyal" szavára támadnak fel, az Úr Jézus Krisztus pedig azt tanította, hogy az Ő szavára támadnak fel.

3. Jelenések könyve az önvallomása szerint "Jézus Krisztus apokalipszise". Az apokalipto görög kifejezés: feltárást jelent. Az Úr Jézus Krisztus feltárja benne a jövőt számunkra. Minden felekezetnek van magyarázata erre a könyvre. Ezzel a kijelentéseddel minden felekezetet leírtál...

4. A túlvilágot minden felekezet tanítja, így az adventisták is. Persze kérdés, ki mit ért rajta.


Üdv. Péter

2021. aug. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

[link]


Tehát ő is szánalmas, mert "kritikát" csinált az új ateistákról és a katolikusról?! És megkellene tanulni, hogy nem kell egynap 10x köszönni. Ezt egy tanár mondta nekem. Elég csak egyszer köszönni. És a Gyakori kérdéseken pedig meglehet jeleníteni a nevet a beállításoknál lehet tenni. Nem kell mindig bemutatkozni. Szívesen az információkat.

2021. aug. 7. 12:05
 8/21 anonim ***** válasza:
42%

Azon gondolkodom, hogy aki képtelen egy nagyon egyszerű kérdés helyes megfogalmazására azt vajon milyen értelmi képességei jogosítják fel arra, hogy bármilyen filozófiai kérdésről véleményt formáljon?


Most cáfoljátok vagy hirdetitek, hogy az adventista tanítás az hamis "próféta"?

2021. aug. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Szabad akarat.

hirdetjük a cáfolatot is, hogy miért rossz az adventista ami 1845 körül alakult.

2021. aug. 7. 12:20
 10/21 anonim ***** válasza:

Jelenések könyvét aki érti az vagy tudatlan, vagy buta.


Tehát aki érti az tudatlan? Érdekes meglátás.

2021. aug. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!