Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Biblia Isten szava,...

Ha a Biblia Isten szava, akkor hogy lehet az, hogy a Jehova tanúi és az adventisták is a felekezetükre vonatkozó jövendölést olvasnak ki belőle, úgy, hogy egyik felekezet sem az Isten kíválasztottja?

Figyelt kérdés
Hogy lehet az, hogy Isten szavából olyan felekezetek is igazolni tudják magukat, akiket nem is Isten hívott el?
2021. júl. 22. 13:19
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
*kiválasztottja
2021. júl. 22. 13:20
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Ún. szalmabábozással megoldható + félre kell tenni a páli teológiát. Én adventista tanító voltam, pontosan tudom, hogy hogy megy ez.

Egy egy félreértelmezhető igét kiszednek a Jelenésekből vagy az evangéliumokból, de nem feltétlen ezekből. A lényeg, hogy kiemelik a szövegkörnyezetből és ráhúznak egy teljes teológiát. Pált azért kell félretenni, mert a levelei tartalmazzák a keresztény teológiát.


Mondok példát:

Jelenések

19,10 És leborulék annak lábai előtt, hogy imádjam őt, de monda nékem: Meglásd , ne tedd; szolgatársad vagyok néked és a te atyádfiainak, a kiknél a Jézus bizonyságtétele van; Istent imádd, mert a Jézus bizonyságtétele a prófétaság lelke.



"a Jézus bizonyságtétele a prófétaság lelke" szövegrész mindössze annyit jelent, hogy a próféták mondanivalójának a lényege az, hogy Jézusról tegyenek bizonyságot.

Az adventisták ellenben úgy magyarázzák ezt a kiemelt szövegrészt, hogy Jézus úgy tesz bizonyságot a mai igaz egyházról, hogy prófétát helyez beléje, azaz az egyik tagjuknak adja a prófétaság lelkét. Az adventisták szerint ez volt Ellen G. White.


Adventizmusban otthon vagyok, ha érdekel még valami, kérdezz nyugodtan, visszanézek majd ide

2021. júl. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Elolvasod a Gyűrűk Urát, abban is találhatsz olyat, amit megerőszakolva magadra tudsz érteni. A szekták többsége a Bibliában is ilyen rajtuk beteljesülő próféciákat vél felfedezni, amik egyébként már legalább 2000 éve beteljesedtek. Igaz ez nem zavarja őket.
2021. júl. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
32%

Ez azért van, mert nem tudnak és nem is akarnak rangsorolni a Szentírásban, mert akkor megbillenne a mások fölötti uralkodni akarásuk. Kimazsolázzák a vezetőik és vallási hhatalmaságok azokat a Szentírási részeket, melyek alátámasztják az ő hatalmi és uralkodni akarásukat!

Ez egyébként az összes un. speciális vallásra igaz, beleértve a katolikus, protestáns, evangélikus, HIT -gyülis vallásokat is!!!



"Isten nem sugall igazságot, mivel az igazság nem más, mint a valóság tudati tükrözése. Isten VALÓSÁGOT sugall. Miután e VALÓSÁG átszűrődött valakinek tudatán, az illető ezt éli meg IGAZSÁGNAK. Tehát mindenképpen rányomja tudatának foncsorozott tükrét a sugalmazást kapott lény arra a valóságra, melyet IGAZSÁGNAK fogalmaz meg. És mint tudjátok, ahány foncsorozás, annyi igazság egy-ugyanazon valóságot illetően.


Most mondom az ismert példát: Egy képet nézve, kaptok némi ismeretet a kép alkotójáról. Még több ismeretet tudtok meg róla, ha az alkotó falujából jönnek emberek, és beszélnek róla. De a legtöbbet és legtisztább ismeretet akkor kapjátok, ha maga az alkotó jön el, és beszél önmagáról.


E példa alapján már a teremtés (kép) ad némi ismeretet Istenről. Sokkal több ismerethez jutnak azok, akik a sugalmazás (Biblia) által igyekszenek nagyobb istenismeretre. (Az alkotó falujából jött emberek által kapott ismeret), de minőségileg és mennyiségileg egyaránt tisztultabb és több ismeretre jut az, aki a MEGTESTESÜLT IGÉT hallgatja. (Maga az alkotó jön, és beszél önmagáról.) "

Jézus; A HANG - könyv 278


"A Szentírásban rangsorolni kell! Csak azokban a sorokban él a Szentlélek lángja, amelyek hozzáigazíthatók az evangéliumaimhoz! A keresztények közötti meg nem értés egyik legsúlyosabb forrása az, hogy nem evangéliumaimhoz igazítjátok a Biblia többi részét, hanem azonos szintűnek tartjátok minden sorát. Pedig könnyen beláthatnátok, hogy így a Bibliából mindent ki lehet olvasni, és az ellenkezőjét is! Tehát érdemben használhatatlan! Arra kérlek benneteket, hogy az evangéliumaimat olvassátok nagy buzgósággal, és a Szentírás többi részével csak annyiban foglalkozzatok, amennyiben össze tudjátok egyezteti evangéliumaimmal." (Jézus/A Hang: 21/2092)

2021. júl. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

"Ún. szalmabábozással megoldható + félre kell tenni a páli teológiát. Én adventista tanító voltam, pontosan tudom, hogy hogy megy ez."


Én magam is adventista voltam, talán még a gyülekezetben mindig ott vagyok a névsorban... Annak ellenére, hogy már nem járok oda, és keresztény sem vagyok. Prédikáltam is a gyülekezetben, voltam szombatiskolai tanító, vezettem bibliakört, stb...


Ennek ellenére nem igazán értem, hogy ha a Biblia valóban Istentől származik, akkor hogy tudnak olyan felekezetek kiolvasni magukra vonatkozóan olyan "jövendöléseket", ami tévedés. És ez még semmi, ugyanis az összes keresztény felekezet megtalálja benne a maga tanítását...


Ha a Biblia valóban Isten szava, akkor egyértelműnek kellene lennie, nem lehetne egy rakás ételmezése, nem tudna belőle XY felekezet magára vonatkozóan kiolvasni "jövendöléseket"...


Tehát ez számomra mindenképp a Biblia isteni ihlettsége ellen van.

2021. júl. 22. 21:03
 6/20 A kérdező kommentje:
De a véleményemtől függetlenül más hiheti azt, hogy a Biblia Isten szava, de én ezzel szemben már szkeptikus vagyok.
2021. júl. 22. 21:09
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek veled egyet kérdező. Bármit félre lehet magyarázni. Ha nem így lenne, akkágor egy tökéletes világban élnénk, nem lett volna kísértés, nem lenne bűn. Jézust sem kísérthette volna a Sátán stb. Gondolj Jézus megkísértésére!

"Ezután magával vitte őt az ördög a szent városba, a templom párkányára állította, és így szólt hozzá: Ha Isten Fia vagy, vesd le magadat, mert meg van írva: „Angyalainak parancsot ad, és kézen fogva vezetnek téged, hogy meg ne üsd lábadat a kőben.”" Máté 4:5-6 Az ördög a Bibliát idézte és úgy akarta elérni, hogy lényegében legyen öngyilkos. A Biblia szava hazugság volt? Nem! Egyszerűen kiforgatta a szöveg értelmét. Úgy állította be, mintha olyasmit jelentene, amit valójában nem jelent és ráadásul szembe ment az írás többi részével.

Ezért kell foglalkozni vele és keresni, kutatni a Szentírás értelmét.

A biblia hosszú, könnyű belőle tetszőleges mondatokat kiollózni és azok értelmét kiforgatni, de ez nem jelenti, hogy a könyv maga nem igaz.

Nem az üzenetben van a hiba, hanem a dekódolásban. Jézust a saját idejében sokan félreértették vagy egyáltalán nem értették. Ez Jézus hibája volt? Nem.

2021. júl. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

#7


Ha létezne 4-5 keresztény felekezet azt mondanám, annyi belefér, de annál sokkal több van, Biblia viszont egy van (az meg más kérdés, hogy bizonyos esetekben még a kánonban sem tudnak megegyezni. Mert a Judit könyve egy reformátusnak nem kánoni, de egy katolikusnak igen, de most ebbe nem megyek bele). Ez így gyanús.


"Jézust a saját idejében sokan félreértették vagy egyáltalán nem értették."


Jézus szavait ki tudja, ma mennyiféleképpen értik...

2021. júl. 22. 22:41
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A véleményemet továbbra is fenntartom. Szerintem ennek van értelme, sőt valószínűleg célja is. Elelve keresni kell az igazságot és felkészültnek lenni, nem pedig gondolkodás nélkül mindent elfogadni.
2021. júl. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Fenntarthatod a véleményed, egyébként sem csak ez a téma a valláskritikám alapja. Ott van maga a neprotestantizmus is, mint jelenség: a fenti két felekezet pl. tagadja az evolóciót, vagy ott vannak a pünkösdisták, akik vergődnek a földön, aztán azt mondják, az Istentől való.


Nem értem, Isten (ha létezik) miért nem leplezi le ezeket a felekezeteket.

2021. júl. 22. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!