Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mivan a halál után? Menny...

Mivan a halál után? Menny pokol vagy semmi?

Figyelt kérdés
A bibliában ott a válasz azonban felmerül bennem hogy ezt pontosan nem tudjuk se pap, se pápa, se pásztor, sem orvosok, sem tudósok, élő ember pontosan ezt nem tudja. Hiába mondják hogy tájékoztat róla a biblia az is csak egy könyv ami legalább 100000x átlett irva.
2021. aug. 8. 01:51
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem semmi.

Menny vagy pokol biztos nincs!

2021. aug. 8. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Nemtudom, szerintem az alapban vett menny vagy pokol talán nincs, de ha bűntudattal halsz meg akkor a halálod pillanata elég pokoli lesz, ha meg abban a hitben, hohg Isten elé járulsz, akkor elég nyugis. Én amúgy a semmiben hiszek, és ha tényleg a semmi van, akár a reinkárnációban is lehet hinni végülis nem lehet rossz úgy meghalni, hogy újrakezdheted a nem létezésnél vagyis mikor megszűnsz meg már mindegy.

És az agy is rengeteg furcsaságra képes, simán lehet, hogy minden beszámoló a mennyről meg az átjáróról az egyrészt az emberek hitéből másrészt a hiedelmekből na meg a sokkból jön.

Mindent egybevéve kérdésedre válaszolva. Soha az életben nem fogjuk megtudni mi az igazság.

2021. aug. 8. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2# igazad van! De akkoe miért mondja sok keresztény azt hogy ők nem csak hiszik hanem tudják! Aki pedig nem hiszi el hogy menny és pokol van az Istennek nem hisz, mert Isten szava a biblia tájékoztat hogy mivan a halál után...
2021. aug. 8. 07:54
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Értelmes ember eleve nem hisz az olyan mesékben mint Isten vagy húsvéti nyuszi.

Mára már tudományosan megmagyarázható minden csoda a feltámadástól kezdve a kettényíló tengerig.


A pokol pedig bizonyítottan középkori találmány. Mivel túl sok tolvaj volt akik a halálbűntetéstől se féltek (mivel ha nem lopnak, éhen halnak úgyis) így ki kellett találni valamit ami a halálnál is rosszabb.


A cölibátus is csak azóta létezik amióta a papság túl sok pénzt költött a családra.

2021. aug. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha mindenki kábé egyetért, ki pontozta le az egyest meg engem? :'D
2021. aug. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a dislike neked jár. Nem tetszik nekem.
2021. aug. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát köszi. :')
2021. aug. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nincs mit, pedig van mit.
2021. aug. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, javaslom, hogy nézz utána a Biblia eredetének, és akkor rájössz, hogy nem írhatták át a Bibliát, mert fizikai képtelenség.

A Biblia több könyvből áll, különböző szerzőktől, különböző korokból.

Ha rászánod magad, hogy utánanézz a Biblia létrejöttének, és abból az állításodból indulsz ki, hogy százezerszer átírták, akkor próbáld meg megválaszolni azt a kérdést, hogy melyik szerző melyik könyvét mikor és ki írhatta át (akár 1x is).

Mellesleg sokan szívesen átírták volna, csak hát ugye fizikai képtelenség azt a rengeteg példányt átírni. Pl. a katolikus egyház mikor üldözött, megkínzott, megölt mindenkit, akinél Bibliát talált, az ugye nem véletlen volt. Meg nem véletlenül üldözték a bibliafordítókat is. Ha át tudták volna írni a saját szájuk íze szerint, akkor erre nem lett volna szükség.

2021. aug. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!