Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusok és katolikusok!...

Reformátusok és katolikusok! Mi a véleményetek erről a hitvédelmi videóról?

Figyelt kérdés
[link]
2021. aug. 8. 09:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
40%
Nagy Gergő egy elmebeteg vitakényszeres nyonoronc, akinek halvány lila gőze sincs arról, hogy mit jelent valójában a kereszténység és másokat is magával ránt a pokolba.
2021. aug. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Valami attól lesz gonosz, hogy mi a motivációja. Ha Gergő szándékosan ártani akart valakinek, azért csinálta az előzőeket, akkor gonosz.

Ha azért csinálta, hogy megvédje a református doktrínákat, akkor nem gonosz. Helyesen is teszi, hogy eltörli a Mária tiszteletet, a purgatoriumot, szeplőtelen fogantatást stb...


Tudod, ez olyan mint amikor meggyőzzük valakit, hogy a purgatorium Biblia ellenes és Krisztus ellenes. Csak egyeseknek mint neked, fáj az igazság.

2021. aug. 8. 09:48
 3/22 A kérdező kommentje:

[link]


ApCsel 17:1-4


Miután áthaladtak Amfipoliszon és Apollónián, Thesszalonikába értek, ahol zsinagógájuk volt a zsidóknak. Pál pedig szokása szerint bement hozzájuk, és három szombaton is vitába szállt velük az Írások alapján. Megmagyarázta és bizonyította nekik, hogy Krisztusnak szenvednie kellett, és fel kellett támadnia a halálból; és hogy „ez a Jézus a Krisztus, akit én hirdetek nektek”. Néhányan hívőkké lettek közülük, csatlakoztak Pálhoz és Szilászhoz, ugyanúgy igen sok istenfélő görög is, valamint sok előkelő asszony.”



ha te vita ellenes vagy, akkor Istenkáromló vagy.

2021. aug. 8. 10:00
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

Nagy Gergellyel az a problémám, hogy pontosan azokat a mintázatokat követi, ami miatt a vallás kiesett a modern gondolkodásból, hogy ti. valamiképp tényállítások mentén, filozófiai alapon működne, mint valamiféle elvont dolog.


Én olyanról még nem hallottam, hogy valakit egy logikai levezetés győzött volna meg egy adott hit igazságáról, a vallás elsősorban megtapasztalásról és közreműködésről szól.


A linkelt videóban is pontosan ezt nem hajlandó megérteni. Van egy markáns különbség ikon és bálvány között. Nagyjából ugyanaz, mint művészet és propaganda között. Egyszerűen nonszensz dolog azt gondolni, hogy egy vallás egyetlen könyvből levezethető volna, legyen az akár maga a Biblia. A sola scriptura szerintem sokkal közelebb áll a bálványimádáshoz, mint egy Mária-kép. Az apostoli hagyományok lényege a világban létező helyes hierarchia felismerése. Minden szentkép, ikon, szobor valójában egy nála magasabb rendű dolgot közvetít, és arra mutat. Ez különbözteti meg a bálványtól, ami az imádatot magának vindikálja, és nem mutat semmi többre, mint önmaga. A bálvány mindig öncélú. Egy szent viszont szent létében Istent testesíti meg, és szentként való ábrázolásában is Isten működését ábrázoljuk. Egy szentnek szóló tisztelet vagy ima nem a szentről szól, hanem amiről a szent tanúskodik.


A sola scripura elve éppen azzal, hogy kivágja az írott hagyományt az organikus élő hagyományából, kifosztja annak jelentését.

2021. aug. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
41%

#1

Én azért szebben fogalmaztam volna meg, de sajnos egyet kell veled értenem :(


Szerintem sokszor már a reformátusoknak kínos, amit az a vitára alkalmatlan bohóc csinál.

2021. aug. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Remek. Most írjad ezt légyszíves a gyüliseknek, fiatal földeseknek, reformátusnak, Tanúknak is... Mert ahogyan olvasom őket, ugyanazt gondolják, mint a magamféle emberek. Én nem tudnék Jézus helyett más Biblia szereplővel foglalkozni mint egyesek, hisz Jézus a közbenjáró és Megmentő.
2021. aug. 8. 11:48
 7/22 anonim ***** válasza:
57%

Pedig a Bibliában elég sok szereplő van, akivel érdemes foglalkozni, mert például szavaival, életpéldájával segít jobb kereszténynek lenni.

A magadféle emberek pedig nem nagyon érdekelnek, majd az utolsó ítéletben megkapják az ítéletet gonoszságaikért és gyűlölködéseikért, mert ezeket Isten mélységesen megveti.

2021. aug. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Hu de félek.
2021. aug. 8. 12:40
 9/22 anonim ***** válasza:

A purgatoriumot nem hiszem mint református de az biztos hogy ha meghaltál.....úgy van ahogy az ortodoxok mondják hogy egy olyan állapotba kerülsz ahol szenvedést mert lejatszodnak előtted a buneid és azért kell a halottaidért imádkozni hogy azt a köztes állapot a lélek könnyebben viselje. Mert az ítélet napjáig abban a köztes állapotban vagy és még akkor is van esélyed elkarhozni vagy üdvözülni, attól függ hogy viseled.

A szeplőtelen fogantatás az igaz. Szűz Mária esetében nem hiszem mert Szent Anna kegyelemmel áldott volt de Jézus esetében igaz mert Szűz Mária kegyelemmel Teljes volt. Itt most ne a Mária legyen a téma hanem a Szent József. Miért imádkoznak hozzá hogy legyen a család pátrónusa és ajáljon minket Szűzanyának és otthonunk Názáret mása legyen? Az a fura hogy Szent Józsefet imádkoznak,Mária még épphogy súrolja a határokat.

2021. aug. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Van néhány Ige ami azt mutatja, hogy Mária nem is volt Szűz, sem örök büntetlen.
2021. aug. 8. 13:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!