Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tti már tökéletes feddhetetlen...

Tti már tökéletes feddhetetlen életet éltek?

Figyelt kérdés
2021. aug. 12. 18:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. aug. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Één nem.
2021. aug. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Ha továbbra is segít Isten, akkor majd igen.
2021. aug. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%
Senki sem tökéletes..
2021. aug. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
#3 +1
2021. aug. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 KZitus ***** válasza:
50%

Szia meg lehet tanulni feddhetetlenül élni. De tökéletesek nem lehetünk.

A Zsoltáríró leírta erről a gondolatait a 26.1,11 Zsoltárban: "Ítélj meg engem, ó, Jehova, mert én feddhetetlenül járok; megingathatatlanul bízom Jehovában....Én azonban feddhetetlenül járok."

Gyönyörű ének erről a zsoltárról: [link]

2021. aug. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 KZitus ***** válasza:
2021. aug. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

#6 Máté 5:48 Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.


A Krisztus áldozata tökéletesre mossa a tanítványt.

2021. aug. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Fil 3:12 Nem [mondom], hogy már elértem, vagy [hogy] már tökéletes volnék; hanem igyekezem, hogy el is érjem, amiért meg is ragadott engem a Krisztus Jézus.
2021. aug. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 KZitus ***** válasza:
50%

#8,9

Egyet értek azzal, amit írtál, főleg az idézetekkel. De Isten nem várja el tőlünk a fizika tökéletességet, csak ahogyan írtad a Krisztus áldozata révén (ha éljük a krisztusi életet) tekint ránk így Isten.

Érdekes az általad idézett (Máté) előzménye amely kapcsolatos a "tökéletességgel".

Jézus kijelentette hallgatóinak, „ne álljatok ellene a gonosznak”, hozzátette: „Hallottátok, hogy megmondatott, ,Szeresd felebarátodat, gyűlöld ellenségedet.’” — Máté 5:39, 43.

majd: „Én azonban azt mondom nektek — jelentette ki Jézus — felelevenítve az ellentétet, továbbra is szeressétek ellenségeiteket és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket.” Máté 5:44 Ebben újabb bizonyítékát látjuk annak, hogy Isten Fia „nem eltörölni, hanem betölteni”, beteljesíteni jött az Isten írott törvényét.

Jézus az alábbi megállapítással fejezte be a Hegyi Beszéd e részét: „Legyetek ennek megfelelően tökéletesek, mint a ti mennyei Atyátok tökéletes.” — Máté 5:48.

Ez nem parancsolja meg Jézus tanítványainak, hogy fizikailag és erkölcsileg legyenek tökéletesek, mert jelenleg ez lehetetlen az öröklött bűn miatt.- Róma 3:23; 5:12 Inkább arra buzdítják e szavak az embert, hogy utánozza a „mennyei Atyát”, Jehovát, tökéletesítve szeretetét, tökéletes mértékűvé emelve, amely magában foglalja az ellenséget is. Ezen a vonalon Lukács párhuzamos beszámolója így szól: „Legyetek irgalmasok továbbra is, mint Atyátok irgalmas.” — Luk 6:36.

2021. aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!