Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kit foglalkoztat a mai napon...

Kit foglalkoztat a mai napon államalapító Szent István élettörténete?

Figyelt kérdés
Hol tudnék ennek utánanézni az interneten - Wikipédián kívül?

2021. aug. 20. 07:50
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Nem Szent István alapította az államot, hanem azért lett szentté avatva, mert megalapította.

A kérdésre tehát senki nem jelentkezhet, hogy őt.

2021. aug. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Prókátor ***** válasza:
90%
2021. aug. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Prókátor ***** válasza:
86%
2021. aug. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindhárom válaszolónak! :)


Mentek a zöld kezecskék, azaz most már pipák...

2021. aug. 20. 10:39
 5/6 anonim ***** válasza:

#1

Nem azért lett szentté avatva, mert államot alapított. Elég sok ember nem lett szentté avatva, aki államot alapított és nagyon sok olyan szent van, aki nem alapított államot.


Szerintem Szent Istvánt legjobban fiának írt intelmeiből ismerhetjük meg, tehát az élettörténetén felük érdemes ezt is olvasni.

2021. aug. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
8%
Isten bocsásson meg nekem de mint református nem vagyok oda Szent Istvánért. Kiszúratta az emberek szemét ha nem mentek Szentmisére. Nem Szűz Marianak hanem Istennek kellett volna ajánlja az országot. Szűz is tisztelni kell mert Maicii Domnului vagyis Istenszulő de mégsem Isten.
2021. aug. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!