Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért foglalkoztatja az...

KZitus kérdése:

Miért foglalkoztatja az emberek többségét a vallás?

Figyelt kérdés

"Hány vallás létezik jelenleg a Földön, van-e erre vonatkozólag valamilyen becslés? Illetve mennyi létezhetett eddig?" - e kérdés miatt vetődött fel bennem a feni kérdés.


Mert sok ateista is van ezen az oldalon(akik ugye nem hisznek Istenben, sem a vallásokban), sokszor válaszolnak a kérdésekre, olykor bosszantóan(szórakoznak), olykor a válaszaikból látszik ők bosszankodnak...szóval így, vagy úgy, de mindenki foglakozik valamilyen szinten a vallással.

Miért lehet ez?, mi lehet ennek az oka?



2018. febr. 5. 08:12
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
70%
A vallás meghatározza az ember életét, így jó, hogy foglalkoznak vele.
2018. febr. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
94%

A nem hívők azért nem tudnak elmenni mellette szó nélkül, mert idegesíti őket, értelmetlennek tartják, és népbutításnak. Esetleges pozitív hozadékait, szolgálatait a spirituális háttér nélkül is működőképesnek látják.

A másik ok a büszkeség. A racionális józan ész diadalát hangsúlyozva, intellektuális felsőbbrendűséggel szeretik kioktatni a hívőket.

2018. febr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
100%

Én örülök neki, hogy sok embert foglalkoztat.

Az embernek van szelleme amivel képes felfogni, megismerni transzcendens dolgokat. Még a hétköznapjainkban is sok olyan fogalmunk van amit nem lehet racionálisan megérteni és ki is fejezni, csak a szellemmel érzékelni.

2018. febr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
100%
Mert vannak olyan örök kérdések, amire senki sem tudja a választ (még). Ezekre rengeteg filozófiai, vallási "megoldás" született. Valahogy kell ezekre reagálni, mert mindenkit érdekel valamennyire, hogy hogyan lettünk, mi értelme az életnek, mivé leszünk. Muszáj valami válaszokat kreálni.
2018. febr. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
9%

Zitus!

Rég láttam már a napi kötelező kérdésed!

Mi történt közben? Te is az utcán álltál?


A vallás az ateistákat azért foglalkoztatja, mert a vallásosak minden létező módon bele akarnak szólni MINDENKINEK az életébe. Ez ténylegesen azt jelenti, hogy az élet 5000 területén és minden lehetséges irányból be akarnak férkőzni mindenhova.

Sajnos nagyon sok ebből sikerül is nekik, és ezzel visszafelé, a középkor felé taszítják a tudományt és az életet egyaránt.

2018. febr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
0%

Ja, és ráadásul a hívők annyira utálják az igazságot, hogy mindenkit nagyon durván próbálnak elnyomni, aki kimondja.

Ez itt ugye a lepontozást jelenti.

2018. febr. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
33%

Ateista vagyok, de több agresszivitást láttam a keresztények részéről mint a miénkről, kérlek ne csak egy oldalt tűntess fel rossz színben. :) Mikor más vallással kapcsolatban tettem fel kérdést jöttek a privátok, hogy a Pokolban fogok megrohadni amiért hamis istenek iránt érdeklődök.

Számomra az az oka, hogy foglalkozok vele, mint orvosnak a rákkal való foglalkozás, keressük az ellenszert, mert fertőnek és undorítónak találjuk.

2018. febr. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 A kérdező kommentje:

7-es hsz


Elnézésedet kérem ha rossz síznben tüntettem fel bárkit is, nem volt szándékos.

Köszönöm, az őszinte véleményedet. Azt külön köszönöm, hogy a saját nézetedet mondtad el, nem azt hogy mit gondolnak mások...

2018. febr. 5. 10:47
 9/54 A kérdező kommentje:
...talán még annyit, hogy mély okai lehetnek annak, hogy ez a vallásról a véleményed, én is ismerem ezt az érzést, valamikor a sajátom volt:-(
2018. febr. 5. 10:49
 10/54 anonim ***** válasza:
10%

Örülök hogy ilyen megértő vagy KZitus! Folytattunk már vitát a gyakorin, most kicsit változott rólad a véleményem. :)

Annyival kiegészíteném amit írtam, hogy csak az ignoranciát igénylő vallásokat ítélem el, ahol köteles a hívő tényként elfogadni az elméletet, ezt agymosásnak tekintem és az egyén/emberiség számára ártalmas dolognak.

2018. febr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!