Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Jézus nárcisztikus?

Szerintetek Jézus nárcisztikus?

Figyelt kérdés

2021. aug. 26. 08:03
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem ő krisztustikus inkább.
2021. aug. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Jézus már eltávozott a mennyországba. Utána kellene menned, hogy megfigyeld a viselkedését.
2021. aug. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Aki nem szereti Jézust az átkozott. Ez van a Bibliában.

Ez nem nárcizmus mert egy minőséget árul el valakiről ha nem szereti az életet és az igazságot. Remélem segitettem.

2021. aug. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem, akkor nem vállalt volna kínhalált.
2021. aug. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2021. aug. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Természetesen nem nárcisztikus. Szerintem ez egyértelmű és nem is értem azokat, akik nárcisztikusnak tartják. Ha megnézed, a Bibliában mindig azt olvashatjuk, hogy tanította az emberek a jóra, meggyógyított betegeket, feltámasztott halottakat, megmosta a tanítványai lábát, ezek nagyon nem olyan dolgok, amiket egy nárcisztikus csinálna. A nárcisztikus mindig magát helyezi a középpontba, az érdekli, hogy neki legyen jó, Jézus ezzel szemben mindig másoknak segített és másokkal törődött.

A nárcisztikusnak igazi empátiája sincsen, Jézus pedig empatikus volt. Erre konkrét példa Lázár halála. Nemcsak arról van szó, hogy feltámasztotta őt, hanem arról is, hogy amikor Márta és Mária siratta Lázárt és nagyon el volt keseredve (akkor még nem tudták, hogy Jézus fel fogja támasztani), akkor Jézus is elérzékenyült, megrendítette Lázár halála és a két nő szomorúsága. Ez is az empátiáját mutatja. Egy nárcisztikus embert nem érdekel mit éreznek mások, Jézus ennek ellenkezője volt.

Amikor a mennyei királyságról beszélt és Istenről, akkor sem magát fényezte, hanem az Atyát dicsérte és elmondta, mennyire szereti az embereket, milyen megbocsátó, hogy jóságot akar a világban, hogy kövessék őt.

Arról nem is beszélve, hogy meghalt a kereszten, vállalta a kínszenvedést mások érdekében. És előre tudta, hogy ez lesz a sorsa, mégsem menekült el.


Összességében tehát Jézus távol áll a nárcizmustól.

2021. aug. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jézus Isten tökéletes fia akiben semmi hiba nincs,nemhogy nárcisztikus legyen.:)
2021. szept. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!