Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jövőben lehetségessé fog...

A jövőben lehetségessé fog válni, hogy a tudomány emberei különféle fizikai és matematikai számítások és egyenletek segítségével képesek lesznek igazolni a léleknek, Istennek, és az anyagi világnál magasabb szintű szellemi dimenzióknak a létezését?

Figyelt kérdés
És ezáltal kibékíteni a vallás kontra tudomány közötti éles szembenállást?

2021. aug. 28. 12:40
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
22 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

A tudomány és a vallás között nincs éles szembenállás.


Két teljesen más dolog, olyan mintha azt mondanád, hogy a tudomány és a művészet szembenálna egymással...

2021. aug. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mojjo ***** válasza:
100%
2021. aug. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

A vallás alapja a HIT, a tudomány bizonyított tényeken alapul.

Amint a vallás bármelyik tézise bizonyítást nyer, tudománnyá válik, megszünik vallásnak lenni. Eggyé válik, tehát kibékülésről még bizonyítás esetén sem beszélhetünk.

Kérdés az is, hogy melyik Isten létének bizonyítására gondolsz.

2021. aug. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3 milyen kibékülésről beszélsz?

Nincs háború.

2021. aug. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
Az a tény, hogy ilyen technológiai fejlettség és ennyi év kutatás után sincs semmilyen bizonyíték a "spirituális" dolgok létezéséről, számomra egyértelművé teszi, hogy puszta kitaláció az egész.
2021. aug. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
A matematika kizárólag az adott axiómarendszerben szereplő fogalmakkal kapcsolatos tételek bizonyításával foglalkozik. Így sem az anyagi világ sem az "anyagi világnál magasabb szintű" szellemi dimenziók létezését soha nem fogja igazolni.
2021. aug. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A tudomány eddigi fejlődése során soha, a legkisebb istenbizonyíték 𝐒𝐄𝐌 került elő.

Ezzel együtt még előkerülhet...

2021. aug. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem is tudom,számít az ha létezik isten vagy sem?


Ez kb olyan, hogy én sem hiszek a babonákban, mégis teszek szerencséthozó szertartásokat, mint négy levelű lóherét tenni a laptoptáskámra meg ilyenek...


Nem hiszem hogy számít a tudomány bármilyen álláspontja ebben, hisz nemma bizonyítáaon, hanem az elven és az érzésen van a hangsúly a vallásban.


Oly sok tudos megfér a maga hitével, olyanok is akiknek a tudása felülemelkedik az itt kommentelők egészén, és nem hiszem, hogy a nem hívő tudósokat picit is zavarná, hogy hívő kollégákkal is körbe van véve.

Miért kéne a kettő közül választani?

2021. aug. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

A gond eleve ott van, kedves kérdező, hogy te magad is tudományon túlinak képzeled ezeket a dolgokat (merthogy azok is), utána mégis rákérdezel, hogy egy nap nem lesz képes-e a tudomány mégis leírni őket.


Nem. A tudomány a valóság jelenségeinek ok-okozati össszefüggéseit kutatja, amelyben mind az ok, mind az okozat evilági dolog, tehát egy empirikus tényre empirikus tényt keres magyarázatul, nem pedig egy földöntúli akármit. A tudomány értelmezési tartományába csak az tartozik bele, amit lehet szisztematikusan, tudományos módszerekkel és megismételhető módon, azaz objektíven vizsgálni, és amely elméleti szinten is leírható a tudomány eszközeivel, vagyis amelyre a tudomány olyan rendszerszintű magyarázatot tud találni, amely ellentmondásmentesen kapcsolódik az eddig megszerzett ismeretanyaghoz.


Isten, lélek meg az anyagi világnál magasabb dimenziók nem objektív dolgok, nem definiáltak tudományosan, ezért nem is kutathatók. Amikor ezeket a szavakat egy ember meghallja, akkor az őáltala ezeknek tulajdonított jelentés erősen függ az illető hitétől, neveltetésétől és attól a kultúrkörtől, amelyben felnőtt, tehát erősen szubjektív, objektív jelentéstartalma ezeknek a dolgoknak meg legfeljebb annyi van, amennyit már mindenki hallott a szellemekről mendemondák alapján, meg amit látott ördögűzős filmekben.


Szóval a válasz röviden: nem. Amennyiben mégis így lenne, akkor meg onnantól kezdve ezek már mégsem természetfeletti dolgok lennének, hanem nagyon is természetesek, hiszen az élettelen világra vonatkoztatható tudománnyal sikerült őket leírnunk, azaz szervesen beillesztettük őket a tudományos világképünkbe.

2021. aug. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Jégszív ***** válasza:

Megmondom pontosan: TUDJA A ROSSEB! 😁


De számomra nem is ez a lényeg. Abban viszont 100 százalékig bizonyos vagyok: Ha ez meg is történik, (látom realitását!), semmiképpen NEM FOGJA IGAZOLNI a különféle vallásokra rákövesedett agyament dogmatikai ungabungákat és és liturgiai hókuszpókuszokat!


Ez hétszentség...

febr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!