Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jézusba vetett hit, hogyan...

A Jézusba vetett hit, hogyan szabadít meg a bűneinktől?

Figyelt kérdés

2021. aug. 29. 21:10
A kérdező szavazást indított:
Spirituális (ezoterikus) értelemben átmossa a lelkünket és megtisztulva nem tudunk több bűnt elkövetni.
Sosem szabadulunk meg a bűnöktől, csak Isten elnézi őket, ha elhisszük Jézust.
Sehogy. Jézus tanításai útmutatás Istenhez, de nekünk kell önerőből megszabadulni a bűneinktől.
Jézus nem beszél a bűnökről.
Isten elrendelése számít, nem Jézus tanítása. Nem mi irányítjuk a sorsunkat.
Jézus halálával el lett törölve a bűn fogalma.
Egyéb.
22 szavazat
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ha egy pedofil néha-néha gyengeségből elbukik, Isten megbocsátja?
2021. aug. 29. 21:11
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Jn 8:21-36 (különösen a 28. és 31-32. verset ajánlom figyelmedbe):

"Majd Jézus ismét szólt hozzájuk: Én elmegyek, és keresni fogtok engem, de meghaltok bűnötökben: ahova én megyek, oda ti nem jöhettek. Erre ezt mondták a zsidók: Csak nem akarja megölni magát, hogy azt mondja: Ahova én megyek, oda ti nem jöhettek? Ő így folytatta: Ti lentről valók vagytok, én pedig fentről való vagyok; ti e világból valók vagytok, én nem e világból való vagyok. Ezért mondtam nektek, hogy meghaltok bűneitekben: mert ha nem hiszitek, hogy én vagyok, meghaltok bűneitekben. Megkérdezték tehát tőle: Ki vagy te? Jézus így válaszolt nekik: Az, akinek kezdettől fogva mondom magamat. Sok mindent kellene mondanom rólatok és ítélnem felőletek, de igaz az, aki elküldött engem, és én azt mondom a világban, amit tőle hallottam. Ők nem ismerték fel, hogy az Atyáról szólt nekik. Jézus tehát ezt mondta: Amikor felemelitek az Emberfiát, akkor tudjátok meg, hogy én vagyok, és önmagamtól nem teszek semmit, hanem azt mondom, amire az Atya tanított engem. És aki elküldött engem, velem van: nem hagyott egyedül, mert mindig azt teszem, ami neki kedves.

Amikor ezeket mondta, sokan hittek benne. Így szólt akkor Jézus azokhoz a zsidókhoz, akik hittek benne: Ha ti megtartjátok az én igémet, valóban tanítványaim vagytok; megismeritek az igazságot, és az igazság megszabadít titeket. Ők ezt kérdezték tőle: Ábrahám utódai vagyunk, és soha nem voltunk szolgái senkinek. Hogyan mondhatod hát: Szabadok lesztek? Jézus így válaszolt nekik: Bizony, bizony, mondom nektek, hogy aki bűnt cselekszik, az a bűn szolgája. A szolga pedig nem marad a házban örökre: a fiú marad ott örökre. Ha tehát a Fiú megszabadít titeket, valóban szabadok lesztek."

2021. aug. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nemmtudom hogy a megrontásért megbocsájt e, az ember egyébként sem egy állandó, lehet megteszi, és traumatizálja a bűntudata, és soha többé nem teszi meg.


Nem hiszem hogy a bűn a lényeg, inkább a bűnre adott reakció, változás.

2021. aug. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Jn 8:28 "Jézus tehát ezt mondta: Amikor felemelitek az Emberfiát, akkor tudjátok meg, hogy én vagyok, és önmagamtól nem teszek semmit, hanem azt mondom, amire az Atya tanított engem."

Jn 8:30-32 "Amikor ezeket mondta, sokan hittek benne. Így szólt akkor Jézus azokhoz a zsidókhoz, akik hittek benne: Ha ti megtartjátok az én igémet, valóban tanítványaim vagytok; megismeritek az igazságot, és az igazság megszabadít titeket."

2021. aug. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A pedofília nem összeegyeztethető a keresztény hittel. Tehát az elbukás sem megengedett. Sose tért meg, aki nem hagyja el ezt a durva bűnét. Ez hasonló ahhoz, hogy aki megtért, az nem fog embert ölni!

Komoly bűnt többé nem tud elkövetni, aki megtért, mert Isten törvénye a szívébe van írva. A bűneinket, jellemhibáinkat nekünk kell felismerni és törekedni elhagyni. Isten is részt vesz a tisztítási folyamatban.

"Mert megfenyíti az Úr, akit szeret, s megostoroz mindenkit, akit fiává fogad. Maradjatok állhatatosak a fenyítéskor: Isten úgy bánik veletek, mint fiaival."

2021. aug. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Én, mint aki voltam keresztény, nem hiszek már semmi ilyenben.


Viszont ezzel a cikkel egyetértek:


[link]

2021. aug. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Mármint nem hiszek abban, hogy a kereszténység a megoldás a bűnök megszabadulására. Egyébként is, vannak dolgok, amiket a keresztény felekezetek bűnnek tartanak, de valójában nem is azok.
2021. aug. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Pál apostol írja ezt le pontosan, hogy hogyan szabadít meg Jézus lelke a bűntől. Róma 5; 6; 7; 8 fejezetek
2021. aug. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Viszont ezzel a cikkel egyetértek:

[link]


Ez a cikk csúsztatás. Kiemel két példát, ami nem is reprezentatív, és ráhúzza az összes megtért egyénre. Ez így nem hiteles. Azért, mert egyes presbiterek nem viselkednek helyesen, a nem presbiter, maradék 99,9% még lehet jó ember Krisztusban

2021. aug. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy ha hiszel, akkor kevésbé bánt a bűntudat.
2021. aug. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!