Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jézusba vetett hit, hogyan...

A Jézusba vetett hit, hogyan szabadít meg a bűneinktől?

Figyelt kérdés

2021. aug. 29. 21:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

#9


Látszik, hogy nem olvastad végig normálisan a cikket. Nem csak a presbiterekről van ott szó, hanem az egész kereszténységről. Olvasd el mégegyszer, de ezúttal az elejétől a végéig.


Aki pedig jó ember, az nem azért jó ember, mert keresztény, hanem azért, mert alapból az. Jó emberek mindenhol vannak, a buddhisták, ateiták közt stb. mindenhol. A kereszténységnek nincs meg az a kíválsága, hogy csak nála van ak jó emberek. Ez pedig bizonyítja, hogy ahhoz, hogy jók legyünk nem kell kereszténység. A kereszténységben viszont van egy rakás képmutató is, akik nem változnak meg.


Tehát összességében a kereszténység nem teszi jobbá az embert. Nem is teheti, mert az egy ókori vallás, ami nem ismeri olyan mélyen az emberi lélektant, mint kellene. Ez látszik belőle.

2021. aug. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 KZitus ***** válasza:

szia

Már fentebb említették a Pál apostol rómaiaknak írott levelét.

Ez a néhány perces film ad rövid választ a kérdésedre:

[link]

2021. aug. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Mansour ***** válasza:
A fogalom, amit keresel, a megigazulás. Ezáltal szabadulhatunk meg bűntől a keresztény teológia szerint. Viszont a megigazulás fogalma eléggé eltérő a különböző felekezetek között, elsősorban annak a kérdésnek a mentén, hogy történik-e valamilyen tényleges változás a hívő emberben, vagy nem történik alapvető változás, de Isten igaznak nyilvánítja az embert a Jézusban való hitre tekintettel. Az első értelmezés az ortodox és katolikus, a második a protestáns felekezetek sajátja. Érdekes módon mégis a neoprotestáns felekezetekre jellemző, hogy bűntelen életet várnának el a hívőktől.
2021. aug. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Mansour ***** válasza:

"Aki pedig jó ember, az nem azért jó ember, mert keresztény, hanem azért, mert alapból az."

Igaz, hogy a jó keresztények döntő többsége jó ember lenne akkor is, ha nem lenne keresztény, mert eleve jó ember. De én hiszek abban, hogy az őszintén és mélyen megélt hit jobbá teheti az embert. Nem csak a keresztény hit, hanem tulajdonképpen bármilyen vallásban való hit, ha tényleg őszinte a hit és megvan az állhatatos törekvés is az adott hitben való elmélyülésre. További feltétele persze még az is, hogy ne kerüljön az ember olyan tanító vagy vezető befolyása alá, aki tévútra viszi.

2021. aug. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Két dologról van szó, már keresztény szempontból értelmezve. Az egyik, hogy az üdvösség hitből van, nem a törvény cselekedeteiből. Isten elengedi azok bűneit akik hisznek a Fiában. Mintegy "karmaeltörlés", amire magunktól nem vagyunk képesek. Magyarul nem fogja a vétkeidet egyenként végigvenni.


A másik dolog, hogy a Fiában való hiten kívül a felebarát szeretetét parancsolja Isten. Ha szeretetre törekszel, nem követsz el bűnöket.

Ahogy Pál írja: "A szeretet nem tesz rosszat a felebarátnak. A szeretet tehát a törvény betöltése. "


S még egy fontos dolog, hogy mindezt nem önerőből küszködöd végig, termeled ki magadból a szeretetet, hanem az Istennel való kapcsolat gyümölcse. Ahogy írja a Galata levél, "A Lélek gyümölcse pedig: szeretet, öröm, békesség, türelem, szívesség, jóság, hűség, szelídség, önmegtartóztatás."

2021. aug. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

ACS 2:38 Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szentszellem ajándékát.

ACS 3:19 Bánjátok meg azért és térjetek meg, hogy eltöröltessenek a ti bűneitek, hogy így eljőjjenek a felüdülés idei az Úrnak színétől.

Jel 3:20 Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.

Ján 14:23 Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.

Mát 28:20 Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!

Jel 21:6 És monda nékem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen.

Jel 22:17 És a Szellem és a menyasszony ezt mondják: Jövel! És a ki hallja, ezt mondja: Jövel! És a ki szomjúhozik, jőjjön el; és a ki akarja, vegye az élet vizét ingyen.

Ján 4:14 Valaki pedig abból a vízből iszik, a melyet én adok néki, soha örökké meg nem szomjúhozik; hanem az a víz, a melyet én adok néki, örök életre buzgó víznek kútfeje lesz ő benne.

Ján 6:35 Jézus pedig monda nékik: Én vagyok az életnek ama kenyere; a ki hozzám jő, semmiképen meg nem éhezik, és a ki hisz bennem, meg nem szomjúhozik soha.

Ján 7:37 Az ünnep utolsó nagy napján pedig felálla Jézus és kiálta, mondván: Ha valaki szomjúhozik, jőjjön én hozzám, és igyék.

Mát 11:28 Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.

Ján 14:27 Békességet hagyok néktek; az én békességemet adom néktek: nem úgy adom én néktek, a mint a világ adja. Ne nyugtalankodjék a ti szívetek, se ne féljen!


A kérdésre itt vannak a válaszok!


Mit olvasunk ki belőle?


Jézushoz kell fordulni hittel alázatosan őszintén.

Meg kell vallanunk, hogy szükségünk van Ő rá! Hívjuk be az életünkbe a szívünkbe, hogy mindenkor velünk legyen.

Bánjuk meg és valljuk meg őszintén és alázatosan Neki megtört szívvel a bűneinket! Fogadjuk el Őt Urunknak Istenünknek és személyes Megváltónknak.


A bűnök bocsánatára adatik a Szent Szellem általi megújulás és megtisztulás a kegyelem és a bűnbocsánat! Csak így tudunk inni az Élet Vizéből, amit Jézus felajánlott. Így tud lakozást venni bennünk, így tud megfürdetni és megmosni. Így tud elvezetni az igaz és teljes Istenismeretre és a világosságra, Isten értelmére és bölcsességére. Így tudunk megbékélni az Élő Istennel az Atyával. Jézusnak tett hitből való őszinte alázatos megtörtszívű bűnbánat és bűnvallás. Így ad Jézus békességet, megnyugvást, megelégedést stb. az ember szívébe és elméjébe.


Mát 5:8 Boldogok, a kiknek szívök tiszta: mert ők az Istent meglátják.

Ján 8:32 És megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket.

2021. szept. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#11


A Kereszténység nem tesz jobbá, de jobbá tehet.

Egy erkölcsi rendszer aminek a példamutatása utat mutathat.

Ugyanígy a budhizmus is tehet jobb emberré, vagy a shinto.


Nem arról van szó, hogy a vallás eltörli a bűnöket, de egy példát, vagy épp egy célt tűz ki az ember elé, így összeségében pozitív a hatása.


Én nem tudok hinni egyetlen vallásban sem, de írigylem azokat akik képesek erre.

2021. szept. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Úgy,hogy minél szorosabb kapcsolatot ápolsz Istennel, minél jobban keresed az Urat,olvasod az igét, imádkozol, úgy egyre inkább TE MAGAD elkezdesz undorodni az azelőtti bűnös életmódodtól, elkezded utálni a bűnt. Ezt Isten munkálja ki a szívedben. :)
2021. szept. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Tisztáznunk kell már az elején, hogy nem vallásról van szó, hanem élő valós hitről és élő személyes kapcsolatról az Élő IStennel Jézus Krisztus által!!! Egy vallás sem törli el és nem is képes eltörölni a bűnöket!!! Erre csak is Jézusnak van hatalma személyesen!!! Ugyanis Ő a testben megjelent Krisztus, azaz a testben megjelent ISten! Azaz ISten megjelent köztünk testben! Azaz ISten kinyilatkoztatta magát a teremtett világ számára Jézus személyében!


Tehát az Igaz Isten nem csak egy itteni földi erkölcsös szeretetteljes életformáról és élet stilusról beszél, hanem bűnbocsánatról, örök életről, feltámadásról, ISteni örökségről, Jézus örököstársaként, hatalomra emelést, kim majdan Angyalokat fognak ítélni!


Tehát ne keverjük össze a Vallási formátumokat (melyeket emberek alkottak és nem ISten) az igaz élő valós hittel, az Élő Istennel való személyes kapcsolattal!!!!

2021. szept. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!