Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A harminc éves haboruban a...

A harminc éves haboruban a protestánsok egyszeruen elfoglalták es átalakították a nagyobb szebb katolikus templomokat?

Figyelt kérdés

#katolikus #templom #protestáns #harminc éves haboru
2021. szept. 3. 13:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem csak akkor. Magyarországon is több példa van erre, pl. az ócsai templom. Ezt 1560-tól a reformátusoké (ekkor még nem volt 30 éves háború, az majd csak 1618-tól).

De olyanra is van példa, hogy a protestánsok által elfoglalt templomot visszavettek a katolikusok. Ez oda-vissza ment.

2021. szept. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Igen, és nem csak akkor.


#1

Nem ment oda-vissza, mert nem voltak protestáns templomok, amiket a katolikus el tudtak volna venni.

Néhány ilyen protestánsok által elfoglalt templomot jogi úton sikerült visszaszerezni.

2021. szept. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%

A katolikusok hazudnak a protenstánsokrol. A hazugság főbun és ezért a pokol tüze a jutalom. Mi soha egy katolikust se bantottunk mert igaz keresztények vagyunk.

De emlékezzünk csak kik ölték meg a hugenottákat Párizsban és csak akkor maradt életben ha jatolizált, ki volt a szemétláda Pázmány Péter aki segitett az 1609 as évek végén az ellenreformáció szervezésében. A papjainkat eladták galyarabnak vagy börtönbe tették ahol vitték őket misére és kényszerítették hogy terdeljek le a szobrok előtt, csókoljak meg a keresztet. Ki csinálta az inkvizíciót ahol ártatlan embereket kínozták és öltek meg.

Főleg az ellenreformáció ahol a református papokat verték keresztül.es a misén kényszerítették hogy terdeljenek le még vessenek keresztet

A katolikusok, az ők bunei. És nem érdemelnek feloldozást ezen buneik alól sem itt sem a masvilagon. Mert ők üldözték minket. Azt csak kitalálják hogy a reformátusok üldözték őket. Legyek én katolikus ha igazm

2021. szept. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
jajj szegény ártatlan protestánsok és a kassai vértanúk?
2021. szept. 3. 19:27
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
Lehet azt is a katik csinálták csak rákfogták. Legyek én Katolikus ha egyet is bántottunk. Nem vagyunk szentek és elismerem hogy a kettős predesztináció eretnek tanitás bár ezt a papoknak kéne beismerjék nem nekem Igaz Keresztény Reformátusnak, meg a 80 as és 90 es kérdésük a Heinderbergi Kátéban hazudik a katolikus valkasuakrol és rossz színben tünteti fel őket. Ezt elismerem. A saját kátéskonyvemből golyóstollat átfirkáltam ama 2 kérdést de a többiből nem tudom kihúzni. De Mi Soha Egyet Sem bántottunk közületek. Aki mást mond az elköveti a hazugság bűnét ami a 7 fő un egyike. Bizony
2021. szept. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

#3

Ha nem loptátok el a templomokat, akkor például szomszéd faluban hogy a csudában létezett 13. században épült protestáns templom? Jó 3-400 évvel a protestantizmus megszületése előtt?

Sajnos a protestánsok pont ugyanolyan szörnyű dolgokat követtek el a katolikusok ellen, mint fordítva. Felesleges szépíteni és mást hazudni. Tudod a hazugság a 7 főbűn egyike.

2021. szept. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nem ment oda-vissza, mert nem voltak protestáns templomok, amiket a katolikus el tudtak volna venni."

Úgy értem, a protestánsok által elfoglalt templomok visszakerültek. Ennek nem vitatom a jogosságát.


"Lehet azt is a katik csinálták csak rákfogták. Legyek én Katolikus ha egyet is bántottunk"

Mehetsz is a bérmálkozási felkészítésre. :)) A kassai vértanúkat Rákóczi György erdélyi fejedelem protestáns hajdúi kínozták halálra. Kassa elfoglalásakor ígéretet tettek, hogy a katolikusoknak nem esik bántódása, amit persze nem tartottak be. Ilyen aljasság inkább a törökökre volt jellemző ebben a korban, ezért a kassai katolikusok bíztak a hajdúkban. A három jezsuita szerzetest több napon át éheztették, hogy térjenek át a kálvinizmusra. Mivel ez sikertelen volt, ezért megölték őket.

De biztos a katolikusok csinálták... hogyne :))

Aztán az angliai katolikusüldözésekről ne is beszéljünk. Oliver Cromwell droghedai vérengzése legalább olyan súlyos volt, mint a sokat emlegetett Szent Bertalan-éj, csak mivel Cromwellről él az a kép, hogy jófiú, ezért ez az eset és az ír katolikusok közötti mészárlás nem olyan ismert.

2021. szept. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%
Te meg elmehetsz a fenébe. A hazugság a főbun és a pokolra fogsz jutni érte. Hogy mereszeled ragalmazni a keresztény reformátusokat?! Ti öltétek meg a kassai papokat nem a refik. Soha, sehol nem üldöztük az ártatlan katolikusokat. Katolikus legyek ha nem úgy igaz ahogy leírtam.
2021. szept. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#8

Isten hozott téged a katolikus Egyházban akkor.

Egyébként nyugodtan keress rá interneten.

2021. szept. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%
Megkerestem ezt az Oliver Cromwellt és nem találtam hogy bántott volna tiiteket. Hallod, ha mégis úgy volt lehet hogy katolikus volt és a pápával le volt beszélve az egész akár a kassai ártatlankák hogy fogják a reformátusokra vagyis ránk. Ti boszorkányokat, eretnekeket égettetek el, ellenreformáción a református papokat eladtátok gályarabnak meg misére kényszeritettétek öket hogy ott térdeljenek meg csokolják és vessék a keresztet, a hugenottákat elfelejtettem hogy azokat is kiiktattátok. A katolikus egyháznak, nektek van a legtöbb és a legnagyobb büneitek a világ ellen. A reformátusoknak Nincs és nem is vlt semmi bünük. A kassai vértanukat meg az ireket ti öltétek meg hogy a protenstánsokra fogjátok, az ortodoxok oloyanok mint ti mert az is apostoli vallás, az se külömb. De az Isten látja és megitél benneteket. Hiába imádkoztok a Szentekhez, vetitek a keresztet, rózsafüzéreztek mert a világ eleni büneitekért el kell számoljatok Isten elött.
2021. szept. 23. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!