Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik keresztény felekezetnél...

Melyik keresztény felekezetnél van az "igazság"?

Figyelt kérdés

Megpróbálom kifejteni, jelenleg mi a problémám és hogy hogyan érzek.

Nagyjából 2 éve érdekel a keresztény vallás, talán 1 éve foglalkozom vele komolyabban is. Olvasom a Bibliát, próbálok fórumokon tájékozódni a különböző keresztény felekezetek tanításairól, szokásairól, liturgiájáról, csodákról, és valahogy egy ideje nagyon nyomasztóvá vált, hogy nem tudom hol van az "igazság". Nyomasztónak érzem, hogy nem tudom kinek van igaza, melyik felekezet követi leginkább Jézust, melyik felekezetnek vannak a leglogikusabb következtetései.

Ott kezdődik, hogy nem vagyok megkeresztelve, viszont szeretnék. Ennek kapcsán jutottam el oda, hogy egyaránt érzek egyfajta igazságot a római katolikus, a református és az evangélikus egyházban is. De honnan tudnám én, egy egyszerű ember eldönteni, hogy hol van az igazság? Hogy hét szentség van-e vagy csak kettő? Hogy hogyan lehet üdvözülni? Hogy a katolikus áldozás vagy a protestáns úrvacsoravétel a helyes? Hogy létezik-e purgatórium vagy sem?

Az üdvözülés kérdésében még katolikus papoktól is teljesen mást hallok. Egyik azt mondja, hogy a keresztség egy feltétel, a másik azt hogy nem. Az egyik azt mondja, hogy hit nélkül is lehet üdvözülni, mert oda kell bízni Isten elé mindenkit, a másik azt mondja, hogy csak a hit által lehetséges. Hol az igazság?

Szívesen olvasok értelmes vitákat is a hívektől a válaszokban, hogy miért gondolják, hogy az ő egyházuknak van igaza. Mert jelenleg nagyon sok logikus érvet látok minden oldalon és abszolút nem tudom, hogy hova lenne helyes csatlakoznom.



2021. szept. 1. 20:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/136 anonim ***** válasza:
72%

Az üdvösség az egyik legbonyolultabb téma, lehet ezért hallasz különböző értelmezéseket. Vagyis látszólag különböző, mert ha mindet kifejtenék nagyon vagy kellően hosszan, lehet ugyanaz lenne.


Neked annyiból nehéz ez a kérdés, hogy tényleg több szimpatikus felekezet is van, s kívülállóként (tehát egyikbe se születtél) nem igazán látod át. Most a helyett, hogy írnék egyet konkrétan, ajánlok neked egy szent életű útkereső embert, aki erre rálelt.

[link]

2021. szept. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/136 anonim ***** válasza:
88%
Jézus beszédei az igazság, olvasd az evangéliumokat és azok magyarázataiként az apostoli leveleket. Ha találsz egy olyan közösséget, ahol megpróbálnak az evangélium tanításával egységes életet élni, ott érdemes próbálkozni.
2021. szept. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/136 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem a Reformátusnak mert én az vagyok.
2021. szept. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/136 anonim ***** válasza:
36%
Annyit mondok, hogy az igazságot ne a vallásokba keresd, hanem a Bibliába. Onnan tudod, hogy valamelyik felekezet hazudik neked, hogy a Biblia mást mond.
2021. szept. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/136 anonim ***** válasza:
4%
Az Unitárius ág tűnik nekem a leghitelesebbnek...bár nem vagyok keresztény, egy sokezer éves keleti úton járok, és onnan másképp látszanak a vallások.
2021. szept. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/136 anonim ***** válasza:
63%
Az unitárius ők nem hiszik a Szentháromságot. Már ott megdől hogy egyáltalán keresztények-e. Nem is értem a reformátusoknak miért van velük urvacsorai közösségük. Miért nem a katolikusokkal meg az ortodixokkal van, azok vallják a Szentháromságot. Az átváltoztatást még csak elhiszik a reformàtusok is mert Jézus megmondta hogy a kenyér a teste, a bor a vére és Ő nem hazudott. Nem jelképesen mondta mert azt mondta hogy egyék és igyák.
2021. szept. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/136 anonim válasza:
23%
Nézd meg: [link]
2021. szept. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/136 anonim válasza:
69%
Előzőhöz még annyit hogy sok felé vannak, Magyarországon belül is.
2021. szept. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/136 anonim ***** válasza:
33%

"Onnan tudod, hogy valamelyik felekezet hazudik neked, hogy a Biblia mást mond."

A Bibliában van sokminden, ami nem szó szerint értendő - és különféleképpen értelmezik a különféle felekezetek.

Szerintem úgy kerek, ahogy a katolikusok látják, akiknél a szent hagyomány is fontos, nem csak maga a Biblia.

2021. szept. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/136 anonim ***** válasza:
79%

"Az Unitárius ág tűnik nekem a leghitelesebbnek..."

Az unitáriusok lényegében mindent tagadnak, amit a Biblia állít, beleértve az Újszövetség lényegét is. Szóval kifejthetnéd, hogy milyen értelemben tűnnek leghitelesebbnek, mint írod.

2021. szept. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!