Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van neve annak, hogy hiszek...

Van neve annak, hogy hiszek Istenben de a spirituális dolgokban is?

Figyelt kérdés
Én hiszem, hogy Isten létezik viszont abban is biztos vagyok, hogy spirituális dolgok léteznek (ezalatt azt értem, hogy pl. aura, ásványok ereje, jóslás). Ezt lehet valahogy nevezni, vagy ez vallás?

2021. szept. 5. 20:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%

A kérdés csak az, hogy miért kevered bele a vallásba és mi értelme van hinni bennük?

Mire jó az aura?

Milyen ereje van egy kavicsnak?

És ki miért látná a jövőt?

2021. szept. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%

Ez társítás és bálványimádás. Allah nem szereti azokat, akik társítanak mellé.


Minden hatalom kizárólag Istené.


Abdullah

2021. szept. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
32%

"5Mózes 18:10–15.


10. Ne találtassék közötted olyan, aki keresztülvezeti fiát vagy leányát a tűzön, aki varázslást űz, felhőből jósoló, jövendőmondó és varázsló; 11. igézéssel igéző, szellemidéző, kuruzsló és halottakat kérdező. 12. Mert az Örökkévaló útálata mindenki, aki ezeket teszi, és ez útálatosságok következtében űzi el őket az Örökkévaló, a te Istened előled. "


Szóval egy olyan Istenhívő vagy aki teljes mértékben tudatosan ellen megy Isten tanításainak.

2021. szept. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
65%
Kedves utolso, azt irta hisz istenben de azt nem, hogy melyik vallas isteneben:) vagy egyaltalan vallas isteneben hisz e !!
2021. szept. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

Mint látod, egyetlen vallás vallói sem akarnak téged maguk közé fogadni, Kérdező. Én nem erőltetném helyedben ezt a vallásosdit: be akarják szabályozni a gondolkodásod. A vallás egy jól kidolgozott, de emberi elképzeléshalmaz az Istenről. Hogy Istenben hogyan hiszel, tkp nem tartozik másra. H az ezoterikus tanokban hiszel-e, nos, ahhoz sem kell csoporttagnak lenned.


Temészetesen van neve annak, amit csinálsz. Amíg csak hiszel, de nem keresel és nincsenek tapasztalataid, addig hívő vagy. E létállapot után következik az útonjáró vagy más néven kereső. Ő az, aki hátrahagyva a régi hiedelmeit az igazság egyre mélyebb rétegeibe ássa bele magát. Ezen az úton lassan tapasztalatokat szerzel, és ha a tapasztalataidat alkalmazni is képes vagy már, tudóvá válsz.


Jó utat!

2021. szept. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Kérlek szépen, próbáljatok meg ne ennyire bunkónak lenni.. Én csak kérdeztem valamit, hogy ennek van e valamilyen neve vagy micsoda ez. Én csak azt hiszem, hogy Isten létezik de nem olvasok naponta bibliát és nem élek a biblia szerint.
2021. szept. 5. 21:28
 7/16 anonim válasza:
100%

A spiritualis konyvek gyakran emlitik istent. De ok ugy azonositjak ezt a szot, hogy isten-univerzum.


Termeszetgyogyasz, angyalokrol es istenrol is beszel.... pedig o asvanyokkal es homeopatiaval gyogyit.

Szoval ha neve nincs is, letezik ilyen


Nem kell mindenre cimkeket aggatni!:)

2021. szept. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
32%

BÀLVÁNYIMÀDÀS.


Ez a neve. Ez nem bunkósàg. Hanem tény.


Abdullah

2021. szept. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%

Szia


ha Istenben hiszel, akkor "istenhivo", teista vagy. Ez még nem vallas, a vallas a hit szervezett, kozossegi formaja. Sokfele van, buddhizmus, keresztenyseg, iszlam, zsido stb.

Altalaban a szervezett vallasok, pl. a keresztenyseg elutasitjak az aura, ásványok ereje, jóslás felé iranyulo hitet, mert vagy Istenben hiszel, es o van minden mogott - vagy nem hiszel Istenben igazan, ha az asvanyok erejeben hiszel es josnohoz mesz. Fekete magianak tartjak az ilyesmit, es az az ordogtol van.

Ezeket inkabb ezoterikus, New-Age dolgoknak nevezzuk.

Amint latod, a keresztenyek, muszlimok gyorsan kipenderitenek maguk kozul, ha ilyesmikben is hinni akarsz.

Azt hiszem, nevezhetjuk spiritualis erzekenysegnek, erdeklodesnek.

2021. szept. 6. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt útkeresésnek hívnám.
2021. szept. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!