Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ószövetségben szerepel,...

Az ószövetségben szerepel, hogy a zsidók nem ehetnek disznót? És ha igen, a keresztényeknél hogy alakult ki, hogy elkezdtek disznót enni?

Figyelt kérdés
2021. szept. 7. 13:19
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
73%

Mert Isten azt mondta Péternek, hogy szabad. Márpedig ha Isten mondja, akkor kell ennél több?


Persze vannak gyenge hitü emberek, akik azt hiszik, hogy ezt szabad, azt nem, azok majd megtérnek belőle.

2021. szept. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
És isten mivel indokolta, hogy szabad?
2021. szept. 7. 13:29
 3/34 anonim ***** válasza:
64%
Mivel indokolta azt, hogy nem szabad? Általában Isten kijelent és nem indokol.
2021. szept. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
73%

,,Joppe városában voltam és imádkoztam, közben látomásom volt. Valami lepedőféle ereszkedett le egészen elém az égből, a négy csücskénél fogva. Amikor jól szemügyre vettem, szárazföldi négylábúakat, vadakat, csúszómászókat és égi madarakat láttam benne. És hangot is hallottam. Így szólított meg: Nos, Péter, öld meg és edd meg! Én szabadkoztam: Szó sem lehet róla, Uram, hisz nekem soha semmi közönséges és tisztátalan nem volt még a számban. Másodszor is megszólított az égi hang: Amit az Isten tisztává tett, azt te ne tartsd közönségesnek."


Apcsel 11:5-9

2021. szept. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen mi a kérdésed? Miért kéne indokolnia azt, hogy engedi?
2021. szept. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
59%

"Az ószövetségben szerepel, hogy a zsidók nem ehetnek disznót? És ha igen, a keresztényeknél hogy alakult ki, hogy elkezdtek disznót enni?"

Kérdésben a válasz. Ószövetség-újszövetség, zsidó-keresztény


"És isten mivel indokolta, hogy szabad?"

Az ószövetség testi, az újszövetség lelki. Ha én nem eszek disznót az senkit nem érdekel, senkinek nem válik a hasznára. Nem kell indokolni sem, halál logikus az egész

2021. szept. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Ha a előtte tisztátalannak számított hirtelen hogy lett tiszta?
2021. szept. 7. 15:13
 8/34 anonim ***** válasza:
72%

"Ha a előtte tisztátalannak számított hirtelen hogy lett tiszta?"

Úgy, ahogy a hívő is, de már válaszoltak erre itt

2021. szept. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 belapus ***** válasza:
25%
Az korai keresztény vezetők, hogy növeljék a hívők létszámát, több olyan zsidó hagyománytól, előírástól megszabadultak ( körülmetélés, étkezési szokások stb. ) vagy könnyítettek azok szigorúságán, amelyek elidegenítették az érdeklődőket ( elsősorban a nem zsidókat ).
2021. szept. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
28%

"Az korai keresztény vezetők, hogy növeljék a hívők létszámát, több olyan zsidó hagyománytól, előírástól megszabadultak ( körülmetélés, étkezési szokások stb. ) vagy könnyítettek azok szigorúságán, amelyek elidegenítették az érdeklődőket ( elsősorban a nem zsidókat )."

Jáj more, megint nem megy a gondolkodás :)

2021. szept. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!