Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vannak olyan emberek,...

Miért vannak olyan emberek, akik csak addig "vallásosak", amíg nem kell lemondaniuk az egyéni hedonizmusukról?

Figyelt kérdés

Sok olyan embert ismerek, akik vallásosnak mondják magukat, de közben nem a "hitük" tanításai szerint élnek. Sőt, néha ha valaki megjegyzi, hogy helytelenül csinálnak valamit, akkor ők lesznek a legnagyobb "vallásújítók", akik azt hiszik, hogy joguk, sőt kötelességük feleslegesnek, haszontalannak vagy egyenesen károsnak titulálni bizonyos morálteológiai, erkölcsi tanokat, szabályokat, előírásokat.


Legtöbbször ilyenek a hedonizmust érintő kérdések. Sok kiéli az összes vágyát és nem bánja, sőt maradinak nevezi azokat, akik szintén azt a vallást követik és betartják az erkölcsi szabályokat. Sok önkielégítést végez, egy éjszakás kalandokba is belemegy, szélsőségesebb esetekben ha barátja/barátnője vagy férje/felesége van, másokkal is szexel, támogatja, hogy a melegek kiéljék a szexualitásukat. Nem tartja be a böjtöket, nem imádkozik/meditál (amit a "vallása" előír). Esetleg eljár inni és jól lerészegedik. Ezek valamelyike vagy kombinációja mellett pedig vallásosnak nevezi magát. Sőt fel is vállalja, büszke rá és nem is tartja bűnnek/véteknek/helytelen cselekedetnek.


Nektek mi a véleményetek az ilyen emberekről? Én nem tudom komolyan venni őket. Nem is mondanám őket vallásosnak. Lehet, hogy hisznek valamiben, de vallásosak semmiképpen sem vallásosak.



2021. szept. 11. 16:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom, muiért érzed azt, hogy jogod van más emberek életében vájkálni, azt kipletykálni. Szerintem nincs, de ez igazából az én véleményem csak.

Ezt írod:

"támogatja, hogy a melegek kiéljék a szexualitásukat."

Mi bajod azzal, hogy a melegek kiélik a szexualitásukat? Miért ne élhenék ki a melegek a szexualitásukat? Mi jogon tiltanád meg nekik, hogy kiéljék a szexualitásukat? Mi jogon tiltanád meg bárkinek is, hogy kiélje a szexualitását (természetesen amíg az nem ellenkezik a törvényekkel)?

2021. szept. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ez a kérdés a vallás kategóriában van. A vallásoknak pedig ugyanúgy törvényeik, etikai szabályaik vannak, mint a világi törvények, szabályok. A vallások pedig szabályozzák az emberek életét. Nem én tiltom meg, hanem a vallás, amit elvileg követnek. Az meg, hogy én miben hiszek, pedig nem ide tartozik. De vallásos vagyok és úgy gondolom, hogy jogom van vallási kérdésekben megszólalni. Ahhoz pedig minden embernek joga van, hogy véleményt alkosson egy emberről, az mentén, hogy milyen tulajdonságai vannak és hogy milyen életet él.
2021. szept. 11. 16:58
 3/24 A kérdező kommentje:
Az pedig nem tudom mióta pletykálkodás, hogy véleményt írtam az emberek egy tulajdonsággal rendelkező rétegéről. Nem neveztem meg senkit, ezek után pedig, ha valaki magára veszi, az már nem az én hibám.
2021. szept. 11. 17:01
 4/24 anonim ***** válasza:
5%

"A vallások pedig szabályozzák az emberek életét. Nem én tiltom meg, hanem a vallás, amit elvileg követnek."

No, akkor kérlek mutasd meg nekem, hol tiltja a keresztény vallás a homoszexualitást.

2021. szept. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
70%
4: Még hányszor mutassuk meg nektek?
2021. szept. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

"Avagy nem tudjátok-é, hogy igazságtalanok nem örökölhetik Istennek országát? Ne tévelyegjetek; se paráznák, se bálványimádók, se házasságtörők, se pulyák, se férfiszeplősítők, Se lopók, se telhetetlenek, se részegesek, se szidalmazók, se ragadozók nem örökölhetik Isten országát."

Újszöv., Pál apostol 1. levele a korinthusbeliekhez, 6. fej., 9-10. vers


A férfiszeplősítő és a pulya meleget, vagy korszerűen LMBTQ+-ost jelent, a paráznában pedig benne van minden a krisztusi, isteni tanításokkal ellentétes, szexuális cselekedet (pl.: önkielégítés, homoszexualitás, egy éjszakás kaland, prostitúció, állattal, gyerekkel való közösülés stb.).


Az Ószövetségben is van egypár vers, sőt egész fejezetek is, amelyek leírják a zsidó erkölcsöt a szexualitásban, amelyben bizony benne van a homoszexualitás is. Jézus tanításai felülírták az Ótestamentum törvényeit és minden előtte lévő törvényt, kivéve amelyek betartására ő adott utasítás és új törvények születtek, amelyeknek az alapja egy törvény: a felebarátok szeretete. De Jézus adott támpontokat, ennek a pontos mibenlétéről, amelyeket az apostolok és az evangélisták rögzítettek.

2021. szept. 11. 17:28
 7/24 A kérdező kommentje:
Egyébként nem csak keresztények szegik meg különféle módokon a vallásuk előírásait úgy, hogy tudatosan szegik meg és még büszkék is rá, jelszóval: "Elavultak az előírások és ezért el kell törölni őket".
2021. szept. 11. 17:33
 8/24 anonim ***** válasza:
60%

Az, hogy nem örökölhetik Isten országát, az nem tiltás, csak leírja a következményeket. Az, hogy a Biblia szerint ők nem kerülnek Isten országába, az ne a te problémád legyen, hanem az övék. Ha te oda szeretnél kerülni, akkor igyekezz azon, hogy te ne éld ki a homoszexualitásodat (ha van), és ennyi a dolgod, nem több.


"Az Ószövetségben is van egypár vers, sőt egész fejezetek is, amelyek leírják a zsidó erkölcsöt a szexualitásban, amelyben bizony benne van a homoszexualitás is."

Én úgy tudtam, hogy az Ószövetség törvényei nem vonatkoznak a keresztényekre, így irreleváns, hogy mi áll az Ószövetségben.

2021. szept. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Végül is... Tényleg nem tiltja... A gyilkosságot sem tiltja, csak éppenséggel ha valaki nem bánja meg szívéből és nem követi az Úr szavát, akkor elkárhozik... Á, nem tiltja... Ez az isteni igazságszolgáltatás, vannak Istennek törvényei, amelyeket be kell tartani ahhoz, hogy Isten országához méltó legyen.


Az Ószövetségben több száz törvény van, amelyek nem vonatkoznak a keresztényekre, viszont vannak olyanok, amelyek betartására Jézus parancsot adott, például a 10 parancsolat. A könyvek, fejezetek, amelyekről írtam, pedig a 10 parancsolat magyarázatai és részletezései.

2021. szept. 11. 17:45
 10/24 anonim ***** válasza:
Egy vallásba könnyebb beletartozni és abban a hitemben élni, hogy majd az üdvösségre jutunk, mint az előírásokat betartani. Sajnos minden vallás és felekezet tele van a képmutatók tömegével, akik egész életükön keresztül áltatják magukat, hogy vallásosak, de a valóságban nagyon távol vannak attól és az alaptanításaitól.
2021. szept. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!