Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért éreztem magam rosszul a...

Miért éreztem magam rosszul a megtérés után?

Figyelt kérdés
Miután megtértem gyülekezetbe 16 évesen elfogadtam Jézust Megvaltónak, (családi alapon katolikus vagyok)! Megtérésem után 1 hónapra boldogtalan kezdtem lenni.... ugyan is lemondtam a Testi kapcsolatról, arra esküdtem fel a gyülibe hogy csak ha házas leszek akkor lehetséges ez nekem, bulizást abba hagytam, folyton böjtöltem, esedeztem bocsánatért Istenhez, be ismerem bűnös vagyok, aztán éjszaka is gyakran rémálmok gyötörtek. Lelkész szerint az ördög így próbál eltéríteni, javasolta ne érdekeljen a világ, én készüljek minden nap az Úrhoz, nade fiatalon nem akarok az Úrhoz jutni elötte élnem is kell. Mióta ki léptem jól vagyok, azóta csak is szeretetre törekszem meg hogy ne ártsak másnak de mióta magam ura vagyok sokkal jobb, van lelki békém, úgy érzem ott felzaklattak, mikor kiléptem mintha egy nagy kő esett volna le rólam. Szeretem Istent s Jézust de nekem ez a szigorú erkölcs nem megy. Családom is mindig mondja éljem az életem ahogy akarom csak ne ártsak senkinek. Legyek emberséges. Nade Jézus nélkül azmondta pásztor elkárhozok nem is tudom mi legyen nekem ez a túlzott keresztény szigoru elet nem megy hogy soha se tehetem azt amit akarok ettöl tiszta beteg vagyok
2021. szept. 13. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Milliószor leírtad ezt.


Idegbetegnek meg tényleg az vagy, a múltkori privát üzenetednől fakadóan.

2021. szept. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem ez hamis egyház és a gonosszal kerültél kapcsolatba általa, azért vagy egyre rosszabbul.

Ráadásul állandóan önsanyargató házi feladatot kapsz onnan.

Hagyd ott őket, mert bele is halhatsz.

2021. szept. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom, mit jelent náluk a böjtölés, de a szüleid helyében már a rendőrségre mentem volna, hogy fejlődésben lévő gyereket ilyennel hülyítenek.
2021. szept. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Jézus tanításai a legtöbb keresztény gyülekezetben elferdítve jelennek meg. Élj tisztán, becsületesen, tartozkodj a hazugságtól, az oda nem adott javak elvételétől, lásd a többi embert magadhoz hasonlónak, és türelemmel, szeretettel próbálj lenni irántuk, és rendszeresen imadkozz Jézushoz, vagy a Teremtőhöz -a kontempláció fontos, fejleszti a lelket, emeli a fényét-.

Ha néha mégis hibazol, próbálj tanulni belőle, és kérj magadban elnézést minden érintettől.

2021. szept. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Prókátor ***** válasza:
83%

Ugyan azon a napon, ugyan azt a kérdést olvasva más szavakkal, felmerül bennem a kamukérdés valószínűsége, de hát... ha Isten velünk, ki ellenünk?

1. lépés: vedd elő a régi, katolikus imakönyvet, és keresd ki benne a gyónás leírását. Ne csak a gyakorlati részét, hanem az egészet! Olvasd el a bevezetőt, ahol tisztázza azt, hogy mi is a bűn. Mond el az imát, amiben a Szentlelket kéred, hogy segítsen megynyitni a szívedet és az elmédet, és segítsen megismerni a bűneidet, a hiányosságaidat. Olvad el a Lelkitükröt figyelmesen. Ha kell tedd meg ezt akár többször is!

2. lépés: ha felkészültél, menj el vasárnap vagy ha lehet egy hétköznap misére, de fél órával hamarabb legyél ott. Keresd meg a papot, és mond meg neki, hogy gyónni szeretnél. Úgy valld meg előtte a bűneidet, ahogy azok az eszedbe jutottak, és mintha ott se lenne a pap, hanem magának Istennek mondanád el, hogy mit tettél.

3. lépés: a gyóntatófülkéből kilépve menyj az oltár lépcsőjéhez, és nem törődve a többi emberrel térdelj le, és tiszta szívvel köszönd meg Krisztusnak, hogy megbocsátotta bűneidet, és kérjed hogy segítsen bűn nélkül élni szabadon. Majd ülj be a padba, és hallgasd végig a szentmisét, odafigyelve minden részletre, és menyj ki áldozni. De! De ne úgy tekints az ostyára, mint pár gramm lisztre, hanem úgy, mint Jézus Krisztus valóságos testére, ami egybeforraszt vele, hogy Jézus benned legyen, és Te Jézusban legyél.

4. lépés: menyj haza, és éld az életed! Időnként, ha gondolod, tedd magad próbára, hogy lemondasz valamiről, hogy böjtölsz, de csak néha, és sose hosszú időre, hanem csak rövidre. Sose tedd ezt magadért, hanem azért, hogy Isten megmutathassa neked, hogy mi mindenre vagy képes, hogy mennyi erőd van. Ha nem sikerül megtartanod az elhatározott lemondásodat, akkor pedig ne keseredj el, hanem kérd Istent, hogy legközelebb adjon több segítséget, annyit, amennyire szükséged van. Ezen kívül menyj el bulizni, ismerkedj, bókolj a csajoknak, stb. De! De ha egy hang azt súgja, hogy valami túl kevés, vagy túl sok, akár Istennel akár a többi emberrel, akár magaddal szemben, hallgass arra hangra, és tedd meg amit kell, hogy annak a hangnak ne legyen oka megszólalni benned.

2021. szept. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Prókátor, ez egy hírhedt kamuzó troll, sose volt katolikus, sose volt a kezében imakonyv. Egyszer reformátusnak hazudja magát, egyszer evangélikusnak, egyszer baptistanak. Már vagy egy éve.


Letiltják, újra regisztrál, ez megy állandóan. Es magában jót szórakozik azokon, akik bevették. Ezt o mondta.

2021. szept. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben visszatérnek a katolikus egyházhoz. Hogy is gondolhatták hogy az apostoli egyházból átmész egy eretnek szektának. Reformátusként a lábamat be nem tenném egyetlen neoprotenstáns szektához sem. Azok eretnekek és a Bibliát félreértelmezik. Mindig a régebbi egyház ( ortodox, katolikus meg a református, na jó ezt azért mondom mert az az én vallásom) áll a legközelebb az igazsághoz meg az apostolok tanításait. Minél régebbi egy egyház annál inkább visszatükrözi az apostolok tanításait és minél újabb, neoprotenstansabb valami annál távolabb áll a Bibliátol.
2021. szept. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kamu kérdés, már fél éve kiírja mindig más sztorival
2021. szept. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!