Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Találkoztál már valah térítőve...

Találkoztál már valah térítővel? És ha igen mit mondtál neki?

Figyelt kérdés
2021. szept. 14. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én lefelé imádkozom.
2021. szept. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jehovistával.

Elbúcsúztam tőle.

2021. szept. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Térülj, fordulj, indulj !
2021. szept. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Annyit hogy én megvagyok nyugodva a saját hit felfogásomon! Utánna nem is próbálkozott zovább!
2021. szept. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy en ateista maradok mert eleget tudok a keresztenysegrol es egyeb mas vallasokrol es nem kerek belole (ez csak az en neztem. Ha a masik ember vallasa bekes akkor termeszetesen nem zavar).
2021. szept. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A szemoldokommel jelzem, hogy kosz, nem. Mosolygos agresszio az, mikor nagyon szepen ugy kezd el beszelni, hogy eselyed sincs megallitani, hogy ne mondja el hiaba. De minel udvariasabb akarsz lenni, annal lehetetlenebb szabadulni.
2021. szept. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Együtt élek vele.

Nagymamám Jehova tanuja, egy udvarban élünk, külön házban, de egyébként egész nap felhatalmazást érez arra, hogy akkor mászkáljon át ide, amikor a legjobban nem kéne.

Régebben gyakrabban jött téríteni, mostanában már csak úgy félévente párszor van egy ilyen kattanása, amikor mondjuk lát valami szomorú képet facebookon, akkor átjön, és elkezdi mondani, hogy "Az utolsó napokat éljük, itt a végítélet, arra várunk, hogy eljöjjön az új világ, túl sok a világon a gonoszság és a gyilkosság, arra várunk, hogy bemondják a politikusok, hogy béke és biztonság van", stb...

Van amikor felállok és otthagyom, van amikor bedugom a fülhallgatót és nekiállok zenét hallgatni (ritkábban leállok vele veszekedni ezen). Tudom hogy bunkóság, de már ezerszer elmondtam neki, hogy engem nem érdekel, nem vagyok vallásos, nem fogok hinni ebben az egészben, akármennyire mondja.

Amikor tesómékkal kicsik voltunk, olyan ovis-alsós korúak, konkrétan megfenyegetett minket, gyerekeket azzal, hogy ha nem térünk meg, akkor Jehova meg fog ölni minket (kicsiként persze hogy elhittük ezeket és megijedtünk). Később mikor nem akartunk elmenni vele gyülekezetre, akkor anyukánknak verte az asztalt, mert biztos ő uszít minket ellene.

Egyébként nincs gondom a vallásosokkal, amíg nem próbálják rám erőltetni. Volt egy szintén Jehova tanuja osztálytársam középsuliban, vele egész jóban voltunk, sokat beszéltünk, voltak közös témáink. Ő soha nem próbált meg megtéríteni.

2021. szept. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze. Egyszer felvettem egy stoppost. Semmi gond nem volt, amíg meg nem tudta, hogy egyházi egyetemre járok. Ő buddhista volt, brutális térítést lenyomott. Nyilván nem tettem ki a kocsiból, de örültem, mikor kiszállt.

Meg jehovisták még régebben elég gyakran, ők megállítottak az utcán. Úgy könnyebb volt lerázni őket, mert csak továbbmentem.

2021. szept. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Néhányszor mormonokkal, ők nagyon udvariasan tudomásul veszik, ha azt mondod, hogy egy keresztény valláshoz tartozol és elutasítod őket.

Jehova tanúi viszont nagyon agresszívek, az már kontraproduktív.

2021. szept. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!