Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan ember, aki...

Létezik olyan ember, aki kényszeres hazudozó, saját maga gyárt egyfolytában kitalált történeteket, sőt még el is hiszi azt, amit mond ? Találkoztatok már ilyen emberrel ?

Figyelt kérdés

Tehát hogy vázol egy történetet, aminek 0 igazságalapja van, vagy nagyon megmásítja, kiszínezi a történetet és még el is hiszi. Tehát krónikus beteg hazudozó. Erre van valami pszichológiai szakszó ? Mi az indítéka az ilyen embernek, miért csinálja ezt ?


Mekkora pusztítást tud egy olyan ember okozni, akinek lételeme a hazudozás, olyan neki, mint az oxigén, az tartja életben ? Vannak ebben saját tapasztalataitok ? Az ilyen ember tényleg elhiszi, amit mond ?



2021. márc. 23. 17:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Van itt a gyk-n is ilyen.

Csak ma 3 kérdést olvastam tőle ebben a kategóriában, mind munkaügyes téma.


Szerintem ő csak magára veszélyes.


Van egy kollégám is, aki az.

Magán kívül ő se jelent veszélyt másra.

2021. márc. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Közeli ismerősöm mitomán. Semmi haszna a kitalációiból, ha bárki azt mondja neki, pl. hogy volt Ibizán, rögtön rávágja, hogy ő már harmadszor. Közben sohasem. Egészségügyi tanácsokat osztogat a hasára csapva. De ahhoz, hogy ő is elhiggye, amiket kitalál, őrültnek kéne lennie. Tudja magáról, hogy hazudozó, csak egész életében csinálta, középkorú már, ennyi idő után nem lehet megváltozni egy naponta tízszer is gyakorolt szokásból.
2021. márc. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%

Találkoztam a volt barátnőm az volt.

Már nevetséges volt amit művelt.

2021. márc. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Igen, ilyen a volt barátnőm.

Itthon élt, meló nélkül, egész nap a gép előtt, mondván "fordít".

Meg filmeket feliratoz.

Én hülye, majd egy év volt, mire leesett, hogy lófaxt se csinál, csak kihasznál engem.

Rövid úton eltanácsoltam.

2021. márc. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Számolni tudnám hogy hány emberrel találkoztam életemben, akikre illik ez a leírás...
2021. márc. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen 2 barátnőm. Állandóan azt hazudják hogy ők MINDIG igazat mondanak és másokat kényszeres hazudozónak állítanak be. Miközben olyan hazugságaik vannak hogy azt kb mindenki látja rajtuk kívül, róluk még pletykálni se kell saját magukat járatják le.
2021. márc. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Normális életet akarók csoportjában minden második ember. "Azt hallottam a szomszédomtól, hogy a kórházban takarító unokatestvérét kérték meg arra az orvosok, hogy írja rá a papírokra, covidban hunyt el az illető pedig nem is" És mindig átköltik és saját sztoriként adják elő.
2021. márc. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Részben én ilyen vagyok: nem eszek rendesen, nem tudok odafigyelni dolgokra, így nem jól jegyzek meg szinte semmit sem. Kevés dolog van, ami érdekelne is.
2021. márc. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Csak néhány extrém példa ami így bennem maradt különböző emberektől:


-Azt álíltotta hogy dolgozott a Windows 10 kifejlesztésén, miközben a legmagasabb végzettsége 8 általános.


-Azt állította hogy milyen jól keres, saját vállalkozást indított, miközben 500Ft-okat próbált kölcsön kérni emberektől.


-Azt állította hogy bármelyik amerikai műszaki egyetem azonnal felveszi, ami akár még igaz is lehetett volna, mert nagyon komoly szakmai referenciája volt egy innovatív találmány. Közben az egész találmánye lopott ötlet volt és nem is ő volt az értelmi szerző, az egész ügy hazugságokra épült, egy sima középszerű szaki volt viszont beteges hazudozó. Egy magyar technikusi a legmagasabb iskolája, amin első nekifutásra megbukott.

2021. márc. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ismerek valakit, aki összehazudta az egész életét igen fiatalon.

Betegség, egyik és másik barát betegsége, nemi erőszak, balesetek, stb.


Szerintem folyamatos gondoskodást próbált kiharcolni. Elég megterhelő volt a környezetének. Meg még gondolom most is az, csak én már nem tartom vele a kapcsolatot.

2021. márc. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!