Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A református bibliában az...

A református bibliában az ószövetségnél miért vannak hiányzó könyvek?

Figyelt kérdés
Azt olvasom itt a neten, hogy a katolikus bibliában picivel több könyvek vannak. Ami van nálam biblia azt a református egyház fordította 2014-ben.
2021. szept. 18. 21:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a protestáns egyházak nem használják a másodkanonizált könyveket.

[link]

2021. szept. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem van ott az újszövetség én is hiányzó rész a reformátusoknál. Kálvinnak lehet nem volt elég papírja és kisportolt dolgokat a Bibliából. Hát na....
2021. szept. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Prókátor ***** válasza:
43%
Mert azok olyan könyvek, amik megcáfolják őket, illetve a katolikus tanítást támasztják alá.
2021. szept. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Thunderfairy ***** válasza:
11%
Mert a papok annak idején úgy rakták össze ahogy akarták. Ami nem tetszet nekik az nincs benne. Például Judásnak is van egy evangéliuma ami nincs a bibliában. Teljesen más képet kapnál a történtekről belőle.
2021. szept. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Á....nem volt még meg Gutenberg a nyomdájával aztán szegény Kálvin nak hiányzott a papír hogy leírja az egész Bibliát. 😄😄😄😄

Szerintem még azért is mert a Biblia lehet valahol írná a Szenthagyomány, a Szentek tiszteletét és a halottakért imádkozást és ezeket Kálvin elvetette. Szóval Kálvin úgy csinálta meg a Bibliat hogy Neki feleljen meg. Öt nem érdekelte hogy a népet ferlevezeti. Csak az érdekelte hogy mindenki őt kövesse. Ezért mondom én hogy egy református aki is nem árt ha megtanul keresztet vetni mindkét módon, ismeri a főbb Szenteket meg a főbb unnepeket, tudja mi az Euharistia ha nem is hiszi, Udvozlégyet, katolikus és ortodox köszöntést és elmegy egy egy Liturgiára meg misére. Mert hátha azokban a templomokban van valami az eredeti keresztény vallásból.amit a reformátusok kihagyták és a református aki is kell ismerje az eredeti kereszténységet. Nem azt amit Kálvin bediktakt nekik.

2021. szept. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%
Meg gondolom amiket kivágott azok nem támasztanak alá a kettős predesztinaciót.
2021. szept. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

5-ös


Nem nagyon tetszik, hogy azt mondod, a református hit nem igaz. A katolikus és ortodox miséken és liturgiákon csak a keresztvetés, tömjénezés, különböző szobros szertartások kapnak nagy hangsúlyt. Olykor elcsodálkozom, hogy ez majdnem bálványimádás, és Istentől egyre távolibb. Ellenben a református hitben a fő hangsúly a lélek, az Istennel való kapcsolatunk, és az iránta való hálánk, szeretetünk kapja.

Nem azt mondom, hogy a többi nem igaz hit: Tévedés ne essék!!!

Csakhogy Kálvin és Luther jogosan reformálták a katolikus hitet: túlzásba esett a katolicizmus. A reformátusok inkább a lélek békéjére, a hagyományaink megőrzésére, és családcentrikus, összetartó emberek felnevelésére adtak hangsúlyt. Azóta valamilyen szinten a katolikus hit is reformálódott.


Egy kérdés: a katolikus vagy ortodox embernek miért nem kellene eljárni egy-egy református istentiszteletre, megtanulni a bűnvalló imádságot, és a reformátusok hagyományait megismerje? (Ha már fordítva elvárod -kedves 5-ös…)

2021. szept. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Okos, katolikusoknal van gyónóimádság: Gyónom a Mindenható Istennek és nektek testvéreim hogy sokszor és sokat vétkeztem szóval, cselekedettel...stb. Az az igazi nem amit a református pap kitalált. Igen....Nagyváradon egy pár éve van egy hosszú bunvallo valami amit minden templomban kívülről kell mondani és rafogjak hogy Kálvin imája. Anyu megy mi sem vasárnap a templomba és megtanulta. Én mióta mondják Nagyváradon ( mondom olyan 3 éve) kétszer voltam református templomban és az enekeskonyvbol olvastam. Hogy a fenébe tanulják meg azt a hosszú valamit? Rajtam kívül a többi kívülről mondta. Hát könnyebb a Niceai Hiszekegy még románul is mint ez a kitalált bünvalló.
2021. szept. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

A “gyónom a mindenható Istennek, stb..” is egy kitaláció. Szerinted ezt is Jézus találta ki? Eszébe jutott egy papnak, leírta és meg kellett tanulni. A reformátusoknál is pont így van. Én mind a két vallást (ref., kat.) tökéletesen ismerem. Tudom mik a különbségek, előnyök, hátrányok.


Apropo énekek.

Azt mondják, aki énekel (persze Istennek) duplán magasztalja őt. Hát a katolikusoknál majdhogynem szinte csak a kántor és a pár főből álló énekkar énekel, a többi hív ül a padban és hallgat. Ellenben a reformátusoknál mindenki énekel mindent. Azaz a reformátusoknál jobban figyelnek az ember Istennel való kapcsolatának megújítására, megerősítésére.


Apropo úrvacsora

“Mert aki nem becsüli meg az Úrnak testét, kárhozatot eszik és iszik magának” - így szól a reformátusoknál a pap előszava. A reformátusoknál kb 7-szer van úrvacsora. Azért 52 vasárnapból, hogy csak 7 vasárnapon legyen, szerintem azért megbecsüli azt az ember… A katolikusoknál meg minden vasárnap.


Azért nagyon elmentél amellett, hogy azt mondtam: a katolikusoknál már-már bálványimádás, az ortodoxoknál már-már szellem-füstölés… Na, szerinted ez hogy van?

2021. szept. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ortodoxoknál egyfolytában vernyákolnak.akkor azok mindig dicsérik Istent vagy mi? Egy evangéliumot nem olvasnak fel normálisan, se nem imádkoznak csak énekelve. Normálisan egy imádságot se mondanak el. Ez az énekelve imádkozás meg evangeliumolvasás...khm.....ez már nem Isten tisztelete. Énekelsz egyszer, kétszer de nem az egész liturgiat végig. Az ortodox Luturgia Éneklés ének szerintem semmi bibliai alapja, hanem sátáni alapja van. A tomjénre már nem merem ugyanazt írni mert az Andronikosz blogon azt olvastam hogy a Szentlelket testesíti meg az illatával meg írt ki valamiket a Bibliaból hogy ott is tömjéneztek meg mintha a Jelenésekből hogy az angyal is aranytomjenezot vitt az oltárhoz. Van olyan ortodox templom ahol a diacon meg a pap.enekel, a többi veti a keresztet, persze nem mindig hanem megvan hogy mikor. De sajnos nálunk mindenki énekel.
2021. szept. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!