Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen meggondolásnál fogva...

Bölcsek köve kérdése:

Milyen meggondolásnál fogva épülhetett Zalaszántónál a Béke Sztúpa?

Figyelt kérdés

A Béke Sztúpát 1993. június 17-én ünnepélyes keretek között szentelte fel a XIV. Dalai Láma, Tenzin Gyatso. A különlegessége ennek az építménynek az, hogy Európában az egyedüli olyan sztúpa, melyben eredeti Buddha-ereklyét helyeztek el.


Ennek a magyarázata az 1999.08.11-én ( [link] ) realizálódott, teljes napfogyatkozással hatásfokozott kozmikus kereszt lehet, ami a bibliai vallások "mennyei Jeruzsálemének" számított. Ez a "mennyei Jeruzsálem" a Kab-hegy mellett "landolt", Úrkútnál. Zalaszántó és Urkút távolsága légvonalban ∼45 km. Hogy a Kab-hegytől miért ilyen távol építették fel a Béke Sztúpát az valószínűleg abból adódhatott, hogy magára a Kab-hegyre nem kaphatták meg az engedélyt és nem volt erre a célra másik alkalmas hegy.


1999.08.11. után egy ideig lehetett ott a sztúpáról olyan képeslapot (magam is rendelkezem ezzel) venni, ami felett a napfogyatkozás volt látható. A teljes napfogyatkozás ideje alatt a sztúpánál ünnepélyes buddhista szertartást tartottak. Amennyiben csak egy átlagos teljes napfogyatkozásról lett volna szó, akkor erre nem lett volna szükség.



#Dalai láma #Zalaszántó #Kab-hegy #Béke Sztúpa #1999.08.11. #mennyei Jeruzsálem
ápr. 25. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Magad írtad le. XD
ápr. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Magad írtad le. XD"



De több szem többet lát alapon lehet, hogy mások is tudnak érdekes információkkal szolgálni a Zalaszántó melleti sztúpával kapcsolatosan. Mint látni fogod a későbbiekben, ez egy igazán izgalmas téma...

ápr. 26. 09:42
 3/5 A kérdező kommentje:

Hiba korrigálása:


Zalaszántó melletti

ápr. 26. 09:43
 4/5 A kérdező kommentje:

Felmerülhet bárkiben a kérdés, hogy miért éppen a Béke Sztúpa nevet kapta ez a szakrális építmény?


A történelmi Buddha születését a buddhista források egy része körülbelül i.e. 450-re teszi, de vannak olyan spekulációk is, melyek i.e. 480-ra, 543-ra, 560-ra, 563-ra, 588-ra, 623-ra, 624-re. Abban az összes forrás egyetért, hogy Buddha 80 évet élt. A Németországban élő mitológiakutató, Klaus L. Matefi egyértelműen azt állítja, hogy Gautama Sziddhártha i.e. 451.05.18-án ( [link] ) jött a világra ugyanannak a kozmikus keresztnek az égisze alatt, ami Ezsdrást a Tóra megalkotására motiválta.


Ennek a fajta kozmikus ( [link] ) keresztnek - amit a Schemhamphoras (Isten 72 szelleme [link] ) kozmikus forrásait felépítő égitestek alkottak - a korábbi realizálódásaihoz utalta Ezsdrás az általa visszamenőlegesen elkészített vallástörténetben az Ábrahám-féle emberáldozat kísérlet ( [link] ) és a Sínai szövetségkötés ( [link] ) koncepcióját, és 1999.08.11-én ( [link] ) ugyanez a fajta teljes napfogyatkozással hatásfokozott kereszt jelezte az ószövetségi elképzelések Messiásának, Immánuelnek a világra jövetelét, illetve a "mennyei Jeruzsálemnek" a Kab-hegy környékén történt "landolását" és a Maitréja Buddhának, az egyetemes tanítónak a megjelenését is.


Mivel Jeruzsálem jelentése a "Béke városa" ( [link] ), ezért a "mennyei Jeruzsálem" pedig a "mennyei Béke városát" jelenti értelemszerűen, ami a Kab-hegy mellett "landolt 1999.08.11-én:


"És lészen azon a napon, azt mondja az Úr Isten: Lenyugtatom a napot délben, és besötétítem a földet fényes nappal." (Ámos 8,9)

"Akkor láttam, hogy a szent város, az új Jeruzsálem alászállt az égből, az Istentől. Olyan volt, mint a vőlegényének fölékesített menyasszony."

"És lélekben elvitt egy nagy magas hegyre, s ott megmutatta nekem a mennyből, az Istentől alászállt szent várost, Jeruzsálemet. (Jelenések könyve 21,2/10)

“Magyarország egy olyan kalitka, amelyből egyszer még egy gyönyörű madár fog kirepülni. Sok szenve­dés vár még rájuk, de egész Európában páratlan dicsőségben lesz részük. Irigylem a magyarokat, mert általuk nagy boldogság árad majd az emberi­ségre. Kevés nemzetnek van olyan nagyhatalmú őr­angyala, mint a magyaroknak, és bizony helyes len­ne erősebben kérniük hathatós oltalmát orszá­gukra!" (Lejegyezte Pio atya)(forrás: [link] )


Pio atya által emlegetett madár az egyiptomi mitológia mitikus szent tűzmadara, a főnix (egyiptomiaknál: benu; a zsidóknál: chol ; a görögöknél: Φοινιξ; a perzsáknál: szimurg; a törököknél: kerkes; etc. - [link] ), ami azonos a turul madárral ( [link] ). A "nagyhatalmú őr­angyal", amiről beszélt, az pedig Mihály arkangyal ( [link] ).


A zalaszántói sztúpa tehát nem ok nélkül kaphatta a Béke Sztúpa nevet és az se tekinthető véletlennek, hogy ezen a helyen valósították meg ezt a szakrális buddhista építményt, amelyben csak itt található egész Európában eredeti Buddha-ereklye.

Úgyszintén nem lehet véletlen az se, hogy az ószövetségi messiásvárás kultikus helye, a Siratófal (Kotel) a legkedveltebb zarándokhellyé vált Jeruzsálemben a pápák és politikusok számára, amely szokást 1999.06.14-én maga a Dalai Láma, Tenzin Gyatso nyitott meg ( [link] ).

II. János Pál (1920 - 2005) pápa 2000.03.26-án, XVI. Benedek (1927 - 2022) pápa 2009.05.12-én, Ferenc (1936 -) pápa pedig 2014.05.26-án látogatott oda, ahol mindegyikük az ottani szokásokhoz híven egy cédulára felírt vágyaikat a fal repedésébe rejtették, majd ezt követően áhítatosan imádkoztak. 2015.07.17. óta minden diplomáciai látogató programjába be van iktatva a Siratófal meglátogatása és ott az előbb említett messiásvárási rituál elvégzése.


Lehet-e esetleg némi köze a "Magyarország a béke szigete" szlogennek az itt felvázoltakhoz?

ápr. 26. 19:01
 5/5 anonim válasza:

Szerintem is a szövegben van a válasz.

Még az is lehet egy ok, hogy Zalaszántó délebbre volt, vagy hogy az közelebb van a Balatonhoz(?).

ápr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!