Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus Krisztus miután...

Ha Jézus Krisztus miután feltámadt és megváltotta az emberiség bűneit úgy dönt hogy marad a földön hogy terjessze a tanait miben változtatott volna a történelmen?

Figyelt kérdés

2021. szept. 22. 23:24
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem létezne kereszténység, szóval gyakorlatilag képtelenség megmondani, annyira formatív hatása volt a kereszténységnek a világ történelmére.


Egyébként a kereszténység azért nem létezne, mert Jézus tanai akkor önellentmondásba kerülnének, hisz központi eleme az egész tanításnak, hogy ő kereszthalált hal. Ha ez nincs, akkor ő csak egy tanító volt a sok közül, ellentmondásos nézetekkel, így nem hiszem, hogy különösebben erős hatása lett volna.

2021. szept. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függne, mennyi ideig marad. Bár nem vagyok hívő, (agnosztikus vagyok) de a kérdés érdekes, így elfilózok róla.



Haladjunk kronológiai sorrendben:


i.sz. 66-70 - Jeruzsálem valószínűleg nem pusztul el, mert mivel Jézus feltámad, így a nép nagy része hitt volna abban, hogy ő a Messiás. Nem kellett volna a várost megbüntetni.


i.sz. 2. század - a kereszténység a mai formájában nem létezik, viszont vannak zsidók (és bérért) pogány misszionáriusok. Érdekes csavar viszont: a gnoszticizmus koránt sem lett volna olyan elterjedt, hiszen Jézus a Földön van, így a hamis evangéliumaikat tudja cáfolni.


i.sz. 313 - nincs milánói ediktum, hiszen keresztényüldözés sem volt. Róma viszont lehet elfogadta volna a krisztusi vallást, már hamarabb. Hiszen Jézus a Földön van már évszázadok óta, miután feltámadt a halálból, így nyilvánvalóan Isten fia.


i.sz. 476 - Ha Jézus, mint Isten fia bölcs tanácsokkal látja el a Római Birodalmat, talán nem bukik meg. A középkor lényegében ugyanúgy indul, mintha a Katolikus Egyház lenne az uralmon: a krisztusi tanítások vannak a háttérben, viszont létezik a Római Birodalom, és nincsenek erőszakos térítések. A barbár, népvándorlási hordák betérnek a Birodalomba.


i.sz. 7. század - Mohamed megpróbálja összerakni az iszlám vallást, de nem sikerül neki, hiszen Jézus és a rómaiak cáfolják.


i.sz. 1520 - nincs reformáció. Luther Márton a Birodalomban egy kiváló pap marad.


18. század - Jézus Krisztus visszatér a mennybe. Mivel nem voltak erőszakos térítések, ezért, bár a Francia forradalom kitörhet, és lehetnek egyéni ateisták, de tömeges ateizmus, és vallásüldözés a jakobinus diktatúra alatt nincs.


19. század - 100 évvel Jézus mennybemenetele után belviszályok után a Római Birodalom kezd szétesni, elkezdenek megalakulni a mai európai nemzetállamok.

Ateizmus akkor is lett volna, de akkor nem kételkedett volna senki Isten létezésében, inkább csak a törvényeit vitatták volna. Hasonlóan lett volna okkultizmus is, és a 19. században Jézus távozásával megjelentek volna a keresztény szekták is, de nem lett volna annyi, mint most.


Hát kb. ennyi. A 20-21. századi történelembe nem mennék bele.


Arra építettem fel a teóriámat, hogy ha Jézus feltámadt volna a halálból, bizonyította volna az istenségét, a Földön maradt volna kb. 1800 évig, és politikai vezetést vállal, akkor békésebb lett volna a világ. Mindenki tudta volna, hogy van Isten, és, hogy ki az.

2021. szept. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Javítás:


Az i.sz. 2. századnál nem "bérért", hanem "betért" pogány misszionáriusokat akartam írni.

2021. szept. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2


Nagyon szépen összeszedted, köszi. Csak ezek után azt nem értem, hogy ha Jézus így is cselekedhetett volna hogy békésebb világot teremtsen, ahelyett hogy felmegy a mennyekbe akkor miért az utóbbi következett be? Mert tudom, hogy isten megakarja hagyni a szabad akaratot hogy csak akkor választ őt ha te is szeretnéd de Jézus itt maradása nem csorbította volna azt.

Ugyanúgy lettek volna akik elfogadják és lettek volna akik nem (bár nyilván kevesebben).

2021. szept. 23. 00:25
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Jézus megmondta hogy az Atyjához megz hogy előkészitse a helyet a mennyben azoknak akik hisznek neki. Onnan jön majd el itélni előket meg holtakat.

Ha nem megy a mennybe hanem marad akkor megölték volna mégegyszer mert a farizeusok nem szerették. Meg a Szentlelket nem kuldi le és akkor nem tudnának hinni Benne és nem volna kereszténység. De foleg az hogy még egyszer megölték volna a farizeusok és meg volt irva hogy Jézus egyszer hal meg és feltámad.

2021. szept. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5


Ha engem kérdezel, szerintem isteni hatalmát felhasználva nem tudták volna még 1x megölni..azért jött a földre, hogy megváltsa az emberek bűneit azzal hogy feláldozza magát de miután ez megtörtént nem hiszem hogy másodjára hagyta volna magát.

2021. szept. 23. 00:37
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
Jó, élne. De ki hinne benne hogy ő a Megváltó. Azt hinnék egy pogány isten aki feltámadt az istenek közt. Ha nem menne fel a mennybe akkor hogyan készitene helyet a benne hivőknek.
2021. szept. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor mindenki tudná, hogy van Isten, mert pl. most is élne, mivel feltámadt és halhatatlan. Nem lenne hit és a gonoszokról nem derülne ki hogy gonosz, stb. stb. Viszont jobb földi élet lenne, de végülis nem ez a célja Istennek, hogy az anyagi világ "látszólag jó maradjon". Nincs értelme.
2021. szept. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 KZitus ***** válasza:

Szia

"... úgy dönt hogy marad a földön..." - akkor nem teljesítette volna Atyja akaratát, és semmivé tette volta az emberiség megváltását is. Ez egyértelműen kiderül a szavaiból, amelyekkel Atyjához fordult:János 17. Itt a válasz, miért nem tette volna: "Ezeket mondta Jézus, és szemét az égre emelve így szólt: „Atyám, eljött az óra. Dicsőítsd meg a Fiadat, hogy a Fiad is megdicsőítsen téged. Hatalmat adtál neki minden ember fölött, hogy örök életet adjon mindazoknak, akiket neki adtál. Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust. Én megdicsőítettelek a földön, és elvégeztem a munkát, melyet nekem adtál. Most tehát, Atyám, dicsőíts meg, hadd legyek melletted, és hadd kapjam meg azt a dicsőséget, amelyben akkor volt részem, amikor melletted voltam, mielőtt a világ lett.

Megismertettem a nevedet azokkal az emberekkel, akiket nekem adtál a világból. A tieid voltak, te pedig nekem adtad őket, és megfogadták a szavadat. Most már tudják, hogy mindaz, amit nekem adtál, tőled van, hiszen elmondtam nekik mindent, amit te mondtál nekem. Ők megfogadták azokat, és bizonyosan megtudták, hogy a te képviselődként jöttem el, és elhitték, hogy te küldtél el engem. Őmiattuk kérlek. Nem a világ miatt kérlek, hanem azok miatt, akiket nekem adtál, mert ők a tieid. És mindaz, ami az enyém, a tiéd, és ami a tiéd, az enyém, és ők dicsőítettek engem.

És én nem vagyok többé a világban, de ők a világban vannak, én pedig hozzád megyek. Szent Atyám, vigyázz rájuk a te nevedért, melyet nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is egyek vagyunk. Amikor velük voltam, vigyáztam rájuk a nevedért, melyet nekem adtál. Megvédtem őket, és egyikük sem veszett el, kivéve a pusztulás fiát, hogy beteljesedjen az írás. Most azonban hozzád megyek. Ezeket pedig azért mondom el a világban, hogy ők is ugyanúgy örüljenek, ahogy én. Elmondtam nekik mindazt, amit te mondtál, de a világ gyűlöli őket, mert ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak.

Nem arra kérlek, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy vigyázz rájuk a gonosz miatt. Ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak. Szenteld meg őket az igazság által. A te szavad igazság. Ahogy te elküldtél engem a világba, úgy én is elküldöm őket a világba. És megszentelem magamat az érdekükben, hogy ők is meg legyenek szentelve az igazság által.

Nemcsak őmiattuk kérem, hanem azok miatt is, akik az ő szavukra hisznek bennem, hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, és hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem. Nekik adtam azt a dicsőséget, melyet nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is egyek vagyunk. Én egységben vagyok velük, te pedig egységben vagy velem, és így ők is tökéletesen eggyé válnak. Ebből fogja tudni a világ, hogy te küldtél el engem, és hogy szeretted őket, mint ahogy engem is szerettél. Atyám, szeretném, ha azok, akiket nekem adtál, ott lennének velem, ahol én vagyok, hogy lássák a dicsőségemet, amelyet nekem adtál, mert már a világ megalapítása előtt szerettél engem. Igazságos Atyám, a világ bizony nem ismert meg téged, de én ismerlek, és ők felismerték, hogy te küldtél el engem. És megismertettem velük a nevedet, és ezután is megismertetem, hogy ők is úgy szeressenek másokat, ahogyan te szerettél engem, és hogy egységben legyek ővelük.”

2021. szept. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

János 16

5 De most elmegyek ahhoz, aki elküldött engem, és közületek senki sem kérdezi tőlem: Hova mégy? 6Mivel azonban ezeket mondom nektek, szomorúság tölti el a szíveteket. 7Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek, mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok. 8És amikor eljön, leleplezi a világ előtt, hogy mi a bűn, mi az igazság, és mi az ítélet. 9A bűn az, hogy nem hisznek énbennem; 10az igazság az, hogy én az Atyához megyek, és többé nem láttok engem; 11az ítélet pedig az, hogy e világ fejedelme megítéltetett.

12Még sok mindent kellene mondanom nektek, de most nem tudjátok elviselni; 13amikor azonban eljön ő, az igazság Lelke, elvezet titeket a teljes igazságra; mert nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall, és az eljövendő dolgokat is kijelenti nektek. 14Ő engem fog dicsőíteni, mert az enyémből merít, és azt jelenti ki nektek. 15Mindaz, ami az Atyáé, az enyém; ezért mondtam, hogy az enyémből merít, és azt jelenti ki nektek.

2021. szept. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!