Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sátán és Isten léteznek?...

Sátán és Isten léteznek? Biblia beszél róla! Élő ember latta màr?

Figyelt kérdés
2021. szept. 24. 07:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Ha olvasod a Bibliát,akkor tudod a választ. Egyèbkènt sok minden van,amit nem látunk, mègis lètezik. Látta már valaki szemèlyesen a levegőt,amit belèlegzünk? Vagy a szelet?
2021. szept. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De arra van bizonyitek mert érezzük. De Istent sem Sàtànt nem lássuk se nem érezzük
2021. szept. 24. 07:42
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Dehogy léteznek. A Biblia gyakorlatilag egy mesekönyv.
2021. szept. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Miért itt térítesz???? Ez hirdetésnek is elmegy, hogy nem a megfelelő kategóriába teszed a tévelyedett kérdéseidet.
2021. szept. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
Istent az ember találta ki. Az összes istent.
2021. szept. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#1

"Ha olvasod a Bibliát,akkor tudod a választ. Egyèbkènt sok minden van,amit nem látunk, mègis lètezik. Látta már valaki szemèlyesen a levegőt,amit belèlegzünk?"

Igen, lehet látni (megfelelő eszközökkel), lehet vizsgálni, lehet kísérleteket végezni vele, amelyek rendre ugyanazt az eredményt adják azonos kísérleti körülmények között. Istent, Sátánt hogyan vizsgálod, milyen kísérletekkel és milyen eszközökkel lehet bizodalmat szerezni a létezésükről, működésükről?


"Vagy a szelet?"

A szél egy fogalom, nem egy konkrét létező valami. A levegőmolekulák mozgását, helyesebben a légnyomáskülönbség kiegyenlítődésekor elmozduló légmolekuláknak a környezetre kifejtett hatását nevezzük szélnek (vagy szellőnek, vagy orkánnak, vagy tornádónak, vagy effélének). Tehát a szél az tulajdonképpen egy fizikai jelenség, folyamat.

Isten elvileg nem fogalom, hanem egy entitás, akárcsak a Sátán.

De felfoghatjuk fogalomnak is, ekkor viszont felmerül a kérdés, hogy ha fogalomnak tekintjük őket (mint a szelet is), akkor mi az a fizikai háttér, ami alapján Istent vagy a Sátánt fizikai jelenségnek vagy folyamatnak (tehát fogalomnak) nevezhetnénk?

2021. szept. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
26%

Én csak azt kívánom, hogy Isten tüntesse el azokat, akik nem hisznek benne.

Ha én teremtenék ilyen mindenféle korcsokat, és azok nem hinnék el, hogy én teremtettem őket, taposnám agyon a p-ba őket. :D


Én éreztem többször is, hogy van Isten. Nem véletlen, hogy én igen, és az olyanok, mint te, nem. Ez elárul valamit. :D

2021. szept. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#8 Nagy az arc, nagyon...

Ha te valóban Istent érezted volna, akkor most nem írtál volna olyanokat, amiket írtál a #8 hozzászólásodban.

2021. szept. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 KZitus ***** válasza:
76%

#7

"Istent, Sátánt hogyan vizsgálod, milyen kísérletekkel és milyen eszközökkel lehet bizodalmat szerezni a létezésükről, működésükről?" - valóban úgy van, ahogyan írod.

Mindenre van "eszköz" amellyel vizsgálódhatunk, kereshetünk, kutathatunk, és meggyőződhetünk annak valós voltáról.

Mivel mind Istenről mind Sátánról csak a Biblia ad pontos és bőséges magyarázatot, ismeretet, a 2Timóteusz 3:16 szerint is, ezért valóban ott kell kutatni, keresni információt róluk. Sőt, minél jobban megismered a két szellemszemélyt, felismered azt is, milyen hatással vannak az életedre. Sőt tovább megyek, érezni fogod a hatásukat az életedben.

Tudod én nagyon nagyon szeretem a Teremtőmet, és naponta érzem a segítségét, támogatását. De sajnos olykor a rámzúduló nehézségek miatt olyan érzésem van, hogy Sátán beköltözött a házamba. Vigasztaló ilyenkor a számomra, bármilyen gonosz Sátán, az Teremtőm ereje, amelyet ad nekem sokkal, de sokkal nagyobb. Ha hasonlítani lehetne a különbséget Sátán is Isten között, akkor talán a bolha és az elefánt hasonlata lenne a leginkább szemléltető, de Sátán még a bolhától is kisebb a Teremtőhöz hasonlítva. Sajnos ma még így is meg tudja minden egyes ember életét keseríteni, de már nem sokáig, hiszen ahogyan Isten az 1Mózes 3:15-ben megígérte, Krisztus szétzúzza a fejét.

2021. szept. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 KZitus ***** válasza:

Most találtam egy filmet, amelynek az a címe:"Isten létezése"

Ha van kedved, hallgasd meg mit mond néhány fiatal, miért hisz Istenben.

[link]

2021. szept. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!