Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg jobb oda át?

Tényleg jobb oda át?

Figyelt kérdés
Egyes hívôk mondják: de jó lenne már a mennyben az Úrral, de jó lenne már ott lennénk ahol nincs betegség se fájdalom se gonoszság csak örökös öröm. Tényleg ennyire jó ott? Én még itt szeretnék élni, ezen a földön a családommal szeretteimmel nem vágyom másvilágba. És ha nincs semmi a halál után? Ez a biztos életünk nem? Ja és sok hívő lemond mindenről a menny miatt? Ez elvakultság nem? Ésha nem lesz semmi se feltamadás semmi most kell elni
2021. szept. 25. 07:42
 1/10 anonim ***** válasza:
11%

Az Iszlám szerint a hívőnek jobban kell szeretnie a túlvilàgi életet az evilàginàl.

Az evilági életünk csak múló "jàték", viszont azért vagyunk itt hogy elnyerjük Allah szeretetét cselekedeteinkkel.

Nem kell félnie a halàltól annak aki hisz, mindannyian feltàmadunk majd.


Abdullah

2021. szept. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Mivel ott örök boldogság van ezért igen. Mennyei örömök összehasonlithatatlanok a földi világi örömökkel
2021. szept. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2# könyv szerint létezik de kitudja igazából létezik e.
2021. szept. 25. 08:48
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
#3 Egyértelmüen létezik és énis megtapasztaltam azt a mennyei kincset a boldogságot!
2021. szept. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
#3 Köze sincs a földi boldogsághoz amit itt érzünk
2021. szept. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 KZitus ***** válasza:

Szia

Az a természetes vágy, amellyel Isten minket embereket teremtett, amelyet te is érzel. Azért hozta létre gyönyörű földünket, hogy az embernek szemet, szívet gyönyörködtető otthona legyen, családdal, gyermekekkel. Ezt el tudod képzelni, és meg tudod teremteni magadnak, sőt jól tudod érezni magadat ebben. nem Isten hibája az, hogy rosszul döntött az ősapánk, és ebbe a "pokoli" helyzetbe taszította ezzel a leszármazottait.

Figyeld meg, a válaszolók milyen csodálattal írnak arról, amit SOHA nem tapasztaltak! Ez mind Sátántól jövő tanítás, amely az emberben értéktelenséget fejleszt ki az iránt, amit még ilyen züllött, romlott világban is érezhetünk abból, amit a Teremtőnk biztosít a számunkra. Honnan származik az, hogy a halálunk nem jelenti az élet végét? Hát innen:"Sátán így szólt: „Bizony nem haltok meg." 1Mózes 3:4

Ezzel teljesen ellentéteset mondott Isten, aki megalkotta az embert: "De a jó és rossz tudásának a fájáról ne egyél, mert azon a napon, amelyen eszel róla, bizony meghalsz.” 1Mózes 2:17

De mit jelentett a halál Ádám és Éva számára? Ezt is elmondta Isten nekik:"....eszed a kenyered, míg vissza nem térsz a földbe, mert abból lettél. Mert por vagy, és a porba térsz vissza.” Ha fölveszel egy marék földet, bele tudod képzelni az embert?

Jób, aki nagyon hűséges volt Istenhez, nem volt Bibliája, csak a természetből és az ősei elmondásából ismerhette meg Istent és a saját történelmét ezt mondta Istennek a saját haláláról:" Vajha engem a holtak országában tartanál:rejtegetnél engem addig, a míg elmúlik a te haragod: határt vetnél nékem, azután megemlékeznél rólam! Ha meghal az ember, vajon feltámad-é? Akkor az én hadakozásom minden idejében reménylenék, míglen elkövetkeznék az én elváltozásom. Szólítanál és én felelnék néked, kívánkoznál a te kezednek alkotása után." Jób 14:13-15 Vajon miért nem vágyott a mennyei életre? A feltámadásban hitt, ide a földre, mert ő is hozzád hasonlóan itt a földi boldogságra vágyott.

Egyébként ha az ember felmenne a menybe, mi értelme van Krisztus feltámadásról szóló tanításának? Amikor Lázárt 4 nap után feltámasztotta, miért nem mondta Urának, miért hozta vissza a földre, ha már Lázár jól érezte magát a menyben?

2021. szept. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6 Amit a mennyben éreznek boldogság az más mint ami itt földön van silány üres.


Menny itt van a földön a szívünkben mennyei boldogság is de azt a boldogságot csak Jézus tudja megadni ha nem kéred akkor nem is fogod megkapni.

2021. szept. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 KZitus ***** válasza:

#7

akkor te a földi mennyországról írsz?

2021. szept. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 Szíven belül lehet ezt megtapasztalni
2021. szept. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem vágd el a saját torkod, hogy megtudd milyen odaát! Aztán ha nem tetszik, akkor újraszületsz a világba. Végül is milyen "bölcs" válaszokat vársz itt a kérdéseidre? Gondolod a többiek már megjárták a világot?? Azt mondják itt neked, amit másoktól hallottak és elhittek vagy amit elfogult könyvekben olvastak, vagy az egyházakban a fülükbe súgtak.
2021. szept. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!