Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van akkor, ha egy tervezett...

Mi van akkor, ha egy tervezett (mondjuk hétvégi) misén senki nem jelenik meg?

Figyelt kérdés
Megtartja a pap ugyanúgy, magában, vagy hogy kell elképzelni?

#mise #üres #Templommal
2021. okt. 1. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megtartja ugyanúgy.
2021. okt. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
a katolikus egyhazban megtartja egyedul a miset
2021. okt. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk nem tartja meg, ortodoxoknál. Ha egy ember van akkor sem. Legalább 2 ember kell. Volt hogy csak hárman voltunk. Vagyis ketten mert én református vagyok és megtartotta.

Volt hogy ment oda 2 személy mikor másodjára veharangoztak és nem tartotta meg, onnan tudom hogy a szomszédba lakók és szoktam sűrűn a templom felé menni. A diakónus kinn állt és beszélgetett a 2 emberrel.

2021. okt. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hosszú távon az történik, hogy a templomot bezárják, eladják, lesz belőle raktár, nyilvános WC, vagy tornaterem, disco, szórakozóhely.


[link]

2021. okt. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez a "missa privata", azaz "magánmise". Ez persze lehet tervezett is, de ha az történik, hogy nincs ott senki, akkor egyedül misézik a pap. Nyilván a prédikáció elmarad ilyenkor. :))
2021. okt. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!