Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha halálos bűnnel áldoztam,...

Ha halálos bűnnel áldoztam, de meggyónom Isten megbocsát nekem? Sajnos volt, hogy maszturbáltam és anélkül, hogy meggyóntam volna elmentem áldozni. Szándékosan.. De már nagyon megbántam. Szóval kapok bűnbocsánatot?

Figyelt kérdés
Holnap megyek templomba és szeretném meggyónni.
2021. okt. 10. 00:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
55%
hát igen, amikor mindennapi dolgok miatt érzed bűnösnek magad amivel nem bántasz senkit, akkor csakis a vallás játszhat szerepet
2021. okt. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
39%

mellesleg a biblia sehol nem írja, hogy a maszturbálás bűn


a sztori úgy szól, hogy valaki nem akart lefeküdni a halott testérének feleségével és gyereket nemzeni vele, pedig isten parancsolta


onnan jön ez, hogy "a mag (sperma) ha nem megtermékenyítésre van használva akkor bűn" viszont egyáltalán nem ezt mondja a biblia

2021. okt. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
36%

Igen, kapsz rá bocsánatot. Ettől nem kell félned.

Amúgy az súlyosabb lett volna, ha elmész gyónni és szándékosan elhallgatod a súlyos bűnt. Egyébként ugye a maszturbáció bűn, de tudtommal nem minden élethelyzetben, esetben egyformán súlyos.

2021. okt. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
22%
igen, de ahogy az előbb írtam, még mindig nincs benne a bibliában, ezt a hívők találták ki :/
2021. okt. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
75%

#4

Függetlenül attól, hogy több helyen is utal rá, a keresztény hit alapja nem csak a Biblia, nem tudom honnan jön ez a tévképzet.

A Bibliában is benne van, hogy az apostolok nem csak írott, de szóbeli hagyományt is hagytak maguk után.

2021. okt. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
36%

nah akkor sok szerencsét ahhoz, hogy visszanyomozd a szóbeli hagyományt


most arról beszélünk, hogy mi igaz

és a biblia isten parancsolatait és ehhez kapcsolatos történéseket tartalmaz


szóval figyelmesen várom, hogy istennek miért nem tetszik ha megfogdosom a kobrám

2021. okt. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
59%
Hogy lenne màr bűn madztizni, szexelni..? Ez alapvető emberi szükséglet. Hahooo. Ne legyél már ilyen befolyásolható
2021. okt. 10. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
16%
de még mindig lepontoztok de mikor fog valaki válaszolni a kérdéseimre? :D
2021. okt. 10. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
83%

6-os


figyelj, én nem tudom, nem vagyok katolikus, de ha náluk halálos bűn, akkor az az egyház morális tanítása

azt nem csak a Bibliára alapozzák

hanem megmondják nekik, hogy mi hogy van

hiába mondod, hogy szerinted nem, náluk úgy van, és azért kérdezi

2021. okt. 10. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
44%
Nem gondolkodtál még el azon, hogy egyházat kellene váltanod? Márcsak azért is, mert ahol olyan cselekedetek számítanak halálos bűnnek, ami semmilyen negatív hatással nincs a világra, az emberekre, egyedül rád van hatással és az is pozitív, ott nem biztos hogy minden rendben működik.
2021. okt. 10. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!