Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenhívők. Ezeket a bűneimet...

Istenhívők. Ezeket a bűneimet megbocsájtja Isten?

Figyelt kérdés

Sokat vétkeztem már eddigi életemben, igaz, hogy nem olyan súlyos bűnök, de a tízparancsolat szerint épp elég súlyosak.


Ezekben vétkeztem:

"Uradat, Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!"

-Sajnos többször is megtagadtam őt, sőt egyszer szerettem volna áttérni a muszlim vallásra (kérlek ne ítéljetek el érte, túl fiatal voltam és tudatlan) és elmondtam azt a szöveget amit akkor kell ha át akarsz térni arra a vallásra, tehát az ő istenüket ismertem el. Persze úgy tudom ez csak akkor érvényes, ha egy muszlim is hallja, és én csak magamban mondtam el hangosan, tehát így nem érvényes, de akkor is szégyenlem és megbántam. Megtagadtam Jézus Krisztust, és nem ismertem el az ő létezését.


"Isten nevét hiába ne vedd."

Túlságosan sokszor mondogattam mindig, hogy "jajj Istenem"/"úristen", legtöbbször nem volt rá szükségem, hogy mondjam és én mégis kimondtam rengetegszer.


"Atyádat és anyádat tiszteld!"

Rengetegszer nagyon durván beszéltem a szüleimmel. Még a tiszteletlennél is tiszteletlenebbül. Ezt is nagyon megbántam már.


"Ne paráználkodj"

Nem tudom, hogy az önkielégítés annak számít-e, de ez is megtörtént többször is. És bűnös gondolataim is voltak.


"Ne hazudj, és mások becsületében kárt ne tégy."

Kevés olyan hazugságom volt ami olyan súlyos lett volna. Legtöbbször kegyes hazugságaim voltak, vagy azért hazudtam mert így akartam megvédeni valakit.



Szerintetek ezeket a bűnöket megbocsájta? Mentségemre szolgáljon, hogy az összesen megbántam és nagyon szégyenlem. És persze nem tudom megígérni, hogy nem követek el több bűnt, mert az ember vétkezik, de az olyan bűnöket amiket tudatosan követtem el, azokat soha többé nem csinálom.

A másik dolog amit szeretnék kérdezni tőletek, hogy hogyan kérhetném Isten bocsánatát?



2020. ápr. 22. 14:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Isten minden bunodet meg bocsajtja amennyiben őszintén mengbanod azokat!
2020. ápr. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Én őszintén megbántam ezeket.

De hogy kell kérnem a bocsánatát? Mit kell mondanom?

2020. ápr. 22. 16:14
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz képest, hogy át akartál térni muszlim vallásra, meglehetősen tudatlan vagy etéren...

"Az ő istenük" a keresztények meg a zsidók Istene...

Az hogy Jézus Krisztust ők prófétának, Isten Igéjének, a keresztények pedig Isten Fiának, az nem von le semmit abból, hogy Allah és Isten egy és ugyanaz. És a két vallás tanitásai is 95%-ban fedik egymást...

A többi, a háborúskodás, az ellenségeskedés, a vallási fanatizmus mind-mind az emberi ostobaság és gyarlóságból fakad (mindkét oldalon, lásd, iszlamizmus, terrorizmus az egyik oldalon, de ugyanakkor inkvizició és keresztes háborúk a másoik oldalon.)

MINDEN vallás gyógyir az emberiség számára jó kezekben, de rossz kezekben tömegpusztitó fegyverré válhat! Kétélű kard, mind minden ideológia!


Nagy baj, ha valaki a 3 monoteista testvérvallás közötti bármely áttérést Isten megtagadásaként éli meg...


Amúgy az alapkérdésedre válaszolva, igen Isten=Jahve=Elohim=Allah megbocsátja minden bűnödet, ha őszintén megbántad azokat.

2020. ápr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
bocs az elirásokért, gyorsan gépeltem, mondhatni erős felindultsággal...
2020. ápr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Semmit nem kell "mondanod". Isten a lelkekbe, a gondolatokba lát. Látja, ha vétkezünk, de azt is, ha őszintén bánjuk, és azt is, ha akár csak gondolatban is vágyjuk, kérjük a megbocsátását, a saját szavainkkal.

A többi kacifánt, liturgia és ima, a különböző vallások különböző ritusai már csak -hogy is mondjam- támaszok, mankók. De a lényeg a szivedben dől el.

2020. ápr. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha megbántad a bűneidet, akkor a Szentírás szerint meg is kell vallanod ezeket. Röviden gyónás.

Isten pedig ezeket örömmel "felejti el".

2020. ápr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Már azzal egy lépést tettél a jó irányba, hogy ezeket felismerted, és utána érezted, hogy nagyon bánt, amit tettél. Ez a megbocsátáshoz vezető út eleje. A következő lépés, hogy egy megfelelő pillanatban, amikor csak Te vagy, és Ő, elmondod neki a szived legrejtekebb dolgait is, és kiöntöd a szivedet neki. Isten az ima meghalgatója. Nála soha nem foglalt a Telefon.

Alázatosan kéred, hogy bocsássa meg neked ezeket.

S mindezt nagyon Fontos hogy Jézus nevében kérd.


A következő lépés, hogy soha többé ne tegyél ilyet.

Mert az bánta meg igazán a tetteit, ha igyekszik, hogy soha többé ne forduljon elő még egyszer amit már megbánt.


"nem tudom megígérni, hogy nem követek el több bűnt,"

Ez jó. Ugyan is az ember tökéletlen, és ha nem akarja, akkor is akaratlanul beleeshet hibákba. Nagyon fontos, hogy hogy ezzel ne marcangold magad, mert Isten aki megalkotta az embert, ismeri a Formáltatásunkat, és nem a Bűnünk szerint bánik velünk minden esetben. Isten egyik fő tulajdonsága az irgalom. Viszint azt se felejtsd el, hogy ezzel nem lehet visszaélni.

Jézus elmondta, a Máté 6:9- től verseiben, hogy az ima tisztelet teljes beszélgetés Istennel. Egy mintát is adott, ami itt található, azonban nem ezt kell mormolni.

Jézus egy sorrendiséget vázolt fel, az imát illetően.

Ennnél fogva, először is nevén szólitjuk amivel megszenteljük a nevét, azután elmondjuk, mennyire szeretnénk már, ha a szándéka megvalósulna a Földön is.

Utána pedig jöhetnek a személyes kérések, elmondhatod örömödet, bánatodat, mindent, ami a szivedben van. Ekkor kérheted is hogy ne haragudjon rád, és segitsen ezeket a hiányosságaidat kijavitani, elhagyni.

2020. ápr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 KZitus ***** válasza:

Szia

"De hogy kell kérnem a bocsánatát? Mit kell mondanom?"

Mondani, ígérni azt kellene Istennek, hogy soha többé nem követed el tudatosan azokat a bűnöket, amelyekről tudod, hogy Ő gyűlöl. De ezt a saját erődből nem tudod megtenni, ezért állandóan a teremtődre kell támaszkodnod úgy, ahogyan egy jó barátra szoktál támaszkodni ha problémád van.

Ehhez két isteni erősítést küldök neked, de rengeteg van ezen kívül....

„Gyertek, rendezzük a dolgokat egymás között” – így szól Jehova. „Még ha olyanok volnának is a bűneitek, mint a skarlát,

fehérré lesznek, mint a hó. Még ha vörösek volnának is, mint a karmazsinszínű anyag, olyanná lesznek, mint a gyapjú." Ézsaiás 1:18

"Ne félj, mert én veled vagyok. Ne aggódj, mert én vagyok Istened. Én megerősítelek, igen, segítek neked. Erősen foglak igazságos jobb kezemmel.«

2020. ápr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
És ő mindig meghallgatja imáimat?
2020. ápr. 22. 19:36
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én tőled kérdeznék egyet! Ezeket így ahogy nekünk elmondtad, elmondtad már őneki is? Mert ahogy leírtad az teljesen jó bűnbánó ima. Mond el Istennek ugyanígy, csukd be a szemed, és amikor nem hallja senki, és kettesben vagy vele ezeket mond el.


Ha ezt szívből teszed és igaz, akkor Isten megbocsájtot neked, abban biztos lehetsz mert ez még is van írva, ezt viszont hittel el is kell fogadnod. Ne kételkedj benne hogy biztos bocsánatot nyertél e, mert az már bűn. Próbálj meg magadon változtatni, hogy ne kövesd el újra ezeket, ehhez is kérd a segítségét. Pl ha ingerült tipusú vagy, akkor kérd hogy tegyen szelíddé, vegye el ezt a tulajdonságod, adjon békességet és bölcsességet hogy jól kezeld a helyzeteket a szüleiddel stb.


Olvasd az igét, imádkoz Istenhez, hallgass Istent dicsőítő dalokat, énekelj te is az Úrnak, stb, építs személyes, élő kapcsolatot Istennel, és meglátod a Szentlélek beköltözik a szívedbe, és sok öröm forrása lesz az életedben tőle. Csak légy bátor továbbra is! Isten áldjon! ;)

2020. ápr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!