Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nos arról van szó, hogy...

Nos arról van szó, hogy segítségért szeretnék fordulni. Kb 3 hónapja megtértem, de sajnos nem úgy fogadtam ezt a helyzetet, ahogy kellett volna. Próbáltam Istentől elfordulni, és sajnos sikerült is. Ha megbántam amit tettem van számomra bocsánat?

Figyelt kérdés

Úgy érzem megbocsáthatatlan bűnt követtem el. Több oka is van amiért próbáltam megtagadni Isten akaratát. Nem voltam elég bátor bevallani szüleim előtt, azaz szégyelltem, mások előtt is,illetve úgy gondoltam, hogy nekem nincs rá szüksegem. Azonban mindezt megbántam, mikor a sok ellenállás után már nem érezem azt az állapotot mint megtérésem pillanatában,azt a végtelem mértékű kegyelmet és szeretetet amit addig éreztem.

Már nagyon bánom amit tettem és őszintén bánom amit elkövettem. Ha megvallom bűneimet Istennek és az életem további részében az ő akarata szerint cselekszem elnyerem a megbocsátást? Nagyon szeretném ha visszafogadna, de úgy érzem ezúttal annyira megbántottam, hogy nincs számomra visszaút. De szeretném ha lenne, mert őszintén bánom.


2021. okt. 10. 01:14
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Mi lenne ha élnél normáisan, ahelyett hogy ilyen hülyeségeken kattogsz
2021. okt. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

(nem kérdezted te már ezt egyszer?)


nincs olyan, hogy megbocsáthatatlan bűn

semmi konkrétumot nem írsz, úgyhogy csak ennyit lehet rá válaszolni

2021. okt. 10. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Van, menj el gyónni.
2021. okt. 10. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem katolikus a kérdező. Oda nem betérni kell hanem megkeresztelkedni.
2021. okt. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
*római katolikus vallású vagyok, 18F
2021. okt. 10. 10:46
 6/10 anonim ***** válasza:
A kérdésedből gondoltam vagy kB 60 lol
2021. okt. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 pelgrim ***** válasza:

Úgy látom kérdésed őszinte, igyekszem tehát őszintén válaszolni. Megérzésem szerint valaki nagyon félrevezetett téged. Azt írod, hogy megtértél, de kihez vagy mihez tértél meg? Valamilyen felekezethez, vagy egy Istenhez, akit senki se látott, akinek létezését folyton kétségbe vonják?

Kérlek ne érts félre, nem azt állítom, hogy nincs isten, csak azt szeretném megértetni veled, hogy ha van Isten, akkor az bennünk van, nem rajtunk kívül. Benned mint a saját isteni kiléted, hogyan fordúlhatnál el önmagadtól, anélkül, hogy önmagadat árulnád el? Bocsáss meg magadnak, akkor Isten is megbocsát neked.

Igaza van az első válaszolónak:

„Mi lenne ha élnél normáisan, ahelyett hogy ilyen hülyeségeken kattogsz”

Az az euforie, amit a „megtérésed pillanatában” éreztél szerintem nem igazi volt, hanem csak rád erőltetett, ha eredeti lett volna akkor nem múlt vona el és nem írtad volna ide ezt a kérdést.

Ajánlanám felejtsd el egyelőre a felekezeteket, a vallásokat, aztán majd idővel, ha mégis úgy érzed, hogy hiányzik valami ilyesféle, akkor kezdhetsz érdeklődni a vallásos tanítások igazságtartalma iránt.

2021. okt. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi értelme, hogy 18 évesen azon kattogj, hogy ilyen bűnös vagy, meg olyan bűnös vagy.


Ez nem közelebb visz Isten szeretetéhez, hanem eltávolít tőle.


Jézus is tanítja a Bibliában, hogy a Sátán az, az egyik ismert nevén "a Vádló", akinek az egyik kedvenc módszere, hogy azzal távolítja el az embereket Istentől, hogy állandóan a bűnösségüket sugdossa a fülükbe, és ezzel terrorizálja az emereket.


Ha vissza akarsz találni Isten szeretetébe, a legegyszerűbb módja ennek az, ha szokásoddá teszed, hogy NAPONTA elolvasol egy-egy rövid szakaszt a Bibliából, és rákeresel a neten a magyarázatára.

2021. okt. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia,


azt gondolom rosszul cselekedtél, hiszen ha valóban hiszel Istenben, Jézusban, akkor azt nyugodtan bevallhatod bárkinek. Intelligens ember elfogadja, legfeljebb nem ért egyet veled, vagy a háttérben kinevet. Isten megbocsátó Isten, tehát ne aggódj, nem követtél el olyan bűnt, ami megbocsáthatatlan lenne. Szerintem sem ezen kellene aggódnod. Inkább olvasgasd a Bibliát, vagy nézzél Biblia magyarázó videókat a youtubon (pl. Reisinger Jánost). A kereszténység egy remek vallás, remek hit, sokkal kevésbé korlátozó, mint mások gondolnák. Csak el kell feledni a katolikus egyház dogmáit és tanításait, amik köszönő viszonyban sincsenek a Bibliával. Szóval olvasgass, nézz videókat és minden rendben lesz. És persze imádkozz, hiszen Jézus is sokat imádkozott.

2021. okt. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez csak a te illúziód. Istentől nem lehet elfordulni. Isten, és az összes fénymunkás mindig szolgál téged, és végtelenül szeret.

Menj pszichológushoz inkább.

2021. okt. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!