Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért rózsafüzér a rózsafüzér?...

Miért rózsafüzér a rózsafüzér? Eredetileg rózsafából készült fagolyókból állt és azért vagy miért?

Figyelt kérdés

2021. okt. 10. 09:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
,,Elnevezése egy 15. századi legendából származik, mely szerint egy Máriát igen tisztelő léleknek az volt a szokása, hogy rózsából koszorút kötött és ezzel díszítette a Szűzanya szobrát. Egy napon látomásában azt a figyelmeztetést kapta, hogy van más "rózsakoszorú" is, amelynek jobban örül a Szűzanya: 50 Üdvözlégy elmondása, mert az imádság rózsává lesz az Istenanya kezében, aki ezekből a legszebb rózsakoszorút fonja magának. Innen a rózsafüzér elnevezés."
2021. okt. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
,,rózsafüzér (lat. rosarium), olvasó, szentolvasó, korona: 1. segédeszköz ismételt imádságok számolására és tagolására. A hagyomány szerint mai nevét onnan kapta, hogy az első ~eket Szt Domonkos összepréselt rózsaszirmokból (a Szűzanya számára rózsakoszorúnak) készítette."
2021. okt. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jaj első válaszoló.....akkor azért énekeljük a templomban rózsafüzér után hogy ,, Szentolvasót imádkozzunk......koszorúkat gonogattuk.....,,vagy valami ilyesmi. Kívülről nem tudom.
2021. okt. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Eredetileg, még mielőtt a római katolikusok 1054-ben kiszakadtak Jézus Egyházából, a szerzetesek legismertebb imája a "Jézus-ima" volt. Az ortodox hívők számára ma is ez az egyik legkedvesebb ima.


A Jézus-ima mondásához használtak, és az ortodoxok használnak ma is egy pamutfonalakból csomózott csomósort, aminek a neve Jézus-imafüzér, más néven "csotki". Ez lehet 10 szemes, 33 szemes, 50 szemes, 100 szemes vagy 150 szemes is.


Általában nem ipari mennyiségben állítják elő, hanem személyre szólóan csomózza egyik hívő, vagy szerzetes a másik hívőnek, és közben imádkozik.


Ennek a csotkinak a római katolikus változata a rózsafüzér.


Érdemes utánanézni a Jézus-imának, és azt gyakorolni. Római katolikusok is mondhatják. Végtelenül egyszerű, ha valaki megtanulta a mikéntjét, nagyon el lehet mélyülni benne éppen azért, mert nincs úgy túlcifrázva, mint a rózsafüzér ima.

2021. okt. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Prókátor ***** válasza:
93%
Én egy olyan magyarázattal is találkoztam valamikor, hogy a név onnan származik, hogy az első példányokat kiszámított rózsatermésből készítették.
2021. okt. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Románul hogy mondhatják.a Jézus imát az itteni templomban. Én sose hallottam vagy nem.ismdtem fel. Érdekes lehet az a csoki. Kitalálhatnák hogy legyen valami könnyű csomotaso módszere és alkalmaznának e gém 2 órába csomotni a csorkit. Kapnék 300lejt havonta az is jó lenne
2021. okt. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

4-es


Pontosan így tudom én is.


Ugy tudom, minden egyes csomóba 3 keresztet kotnek, vagyis 3 keresztbol áll egy csomó.

2021. okt. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Anjutca


"Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatosul."

2021. okt. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
De szépen hangzik. Istenem. Én sose hallottam. Nálunk az ortodox templomban nem mondják. Június óta már észrevettem volna mert már voltam azóta parastas in, keresztelon, taina masluion, áldozáson, vasárnap és hetkoznap délelőtt meg délután, Mária és János ünnepeken. Ma még seara de rugăciunea voltam. De egyikbe se hallottam. Lehet nem mindenütt mondják. Nagyon szép ima és értem minden szavát egyenként.
2021. okt. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Uram Jézus Krisztus, Isten fia, könyörülj rajtam, bunösön"


sajnos, romanul csak ezt talaltam, ez nem a Jezus ima ismetelgetve, de lehet, hogy benne van


https://www.youtube.com/watch?v=A_i7Wd07-1k&t=38s&ab_channel..


viszont a finn ortodoxoknal van olyan, hogy semmi mas nem tortenik a templomban, csak a Jezus imat mondjak, keresztet vetnek, meghajolnak es ujra meg ujra, 30 percen keresztul

lehet, hogy a roman ortodoxoknal is igy van, hogy egy kulon "alkalom"

2021. okt. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!