Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A rózsafüzér imádság végén...

A rózsafüzér imádság végén melyik szemet kell fogni az "oltalmad alá futunk Istennek szent anyja" és a "most segíts meg Mária" résznél?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el rózsafüzért használni és csak netes videókat láttam még róla. Azon túl, hogy mindenki tök máshogy imádkozza, az utolsó tized utáni részek (mint a kérdéses két ima is) teljes homály.
2021. febr. 15. 14:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem szoktam, vagy maradok a 10. szemnél. A Miatyánknál szoktam a különálló egy szemre ugrani.

Azért imádkozza mindenki máshogy, mert ez alapvetően egy kontemplatív, szemlélődő imádság és igazán nem a cselekvés a lényeg, hogy mikor melyik szemet fogod, hanem hogy ima közben az ismétlések során elmélkedj Krisztus életéről. A rózsafüzér csak egy eszköz, hogy segítsen a számolásban.

2021. febr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ez így van, a szemek inkább csak az ima számon tartásában segítenek, hogy hol jársz. Maga a rózsafűzér megszentelt tárgy, de nem a szemeknek van konkrét jelentősége, hanem az ez általi imádságnak. Egyébként szerintem az említett két ima már nem tartozik szervesen a rózsafűzérhez, ezért én úgy gondolom, ezek alatt már nem kell fogni az Olvasót.
2021. márc. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!