Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik lenne a rosszabb hír a...

Melyik lenne a rosszabb hír a keresztény egyháznak?

Figyelt kérdés

2021. okt. 13. 14:29
A kérdező szavazást indított:
Kiderülne, hogy Jézusnak volt gyereke, vannak leszármazottjai, egészen a mai napig.
Kiderülne, hogy Jézus egy teljesen átlagos férfi volt, semmivel nem volt különb mint bárki más akkor. A róla szóló történetek csak kitalációk.
22 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Szar lehet neked.
2021. okt. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Én mondok rosszabbat: kiderülne, hogy Jézus visszajött. Most, ebben a pillanatban.
2021. okt. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

2.-nak:


10/10 pontos a válaszod :DDD


De ez nem csak a hívők egy részének lenne nagyon rossz hír, hanem a kérdezőnek is :)

2021. okt. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a szavazatokat és válaszokat.

Nem vagyok vallásos, csak érdekelt hogy melyik lenne rosszabb.

Érdekes, hogy az elsőre nem szavazott senki. Én nem a kereszténységre gyakorolt hatására kérdeztem rá, hanem a keresztény Egyházéra. Ha a 2. opció teljesülne be, akkor még mindig tudnák mondani, hogy attól még Jézus a helyes irányba akarta terelni az embereket, és nem az a fontos hogy ki is volt ő valójában. Míg ha az első teljesedne be, és kiderülne hogy volt utódja, akkor az is kiderülne, hogy nem Szent Pétert szánta Jézus az egyháza élére, hanem a társát, Mária Magdolnát. Így ebben az esetben Jézus egyik leszármazottja alanyi alapon követelhetné az egyház vezetésének jogát, tehát a pápai "trónt".

2021. okt. 13. 16:39
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

Ezek unalmasak.

Legyen inkább az, hogy néhány pápa pedofiloknak falazott (2. PP) és nácikat segített megszökni a háború után a rabolt műkincsekért és arany egy részéért cserébe, végig tagadva a koncentrációs táborokban történteket. (Pius XII)

Ja, ez már volt.

Akkor az, hogy a templomi hacacáré nem jelenti azt, hogy a papok és hívek automatikusan jó emberek és mennek a mennybe. A kecsketoszó gyerekrobbantók se kapják meg a 100 szüzet azért, mert azt hiszik.

Mondjuk érdekes logikai bukfenc az, hogy ugyanazon a Földön több hatalmas istenség létezhet, miközben sok vallás szerint csak egy van.

Mindegy, hagyjuk.

2021. okt. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
A legrosszabb az lenne, ha a keresztények megtanulnának gondolkodni.
2021. okt. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is tudok egy meg rosszabbat: Kiderülne hogy Jézus nem is váltotta meg a világot mert a Getcsemáne kertben midőn gyotroditt és kérte Istent hogy távolítsa el tőle eme poharat bűnt követett el. Így hiába halt meg a keresztény nem tudta megváltani az embereket így mindenki a pokolba jut. A papok azért mondják másként hogy magukat meg akik még a tartoznak a mennybe jutassák. Mit szoktak, kreatív dolgot találtam ki?
2021. okt. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!