Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A családod az első vagy az Isten?

A családod az első vagy az Isten?

Figyelt kérdés

2021. okt. 17. 12:39
A kérdező szavazást indított:
Család
Isten
32 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
49%
"bocs nem tudok esküvődre menni mert mise van"
2021. okt. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%

Nincs családom. 😐

Problem solved.

2021. okt. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
25%
Az szeretet és igazság. Aminek alá kell vetnie magát Istennek is. Különben csak egy halott kolonc a szememben.
2021. okt. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
56%

Én ugyan nem vagyok hívő, de egyszer egy hívő ismerősöm, amikor felhozódott valahogy néhány cinkes dolog a Bibliából (Ábrahám és Izsák sztorija például) azt mondta, hogy ő megölné a gyerekeit, ha Isten kérné rá, ahogy az már a Bibliában is előfordult. Mert hogy Isten biztos okkal kérné.

Na mondom, csak egyszer álmodjon össze a pali valami baromságot, amit Istennek tulajdonít... :D


Hozzátenném, ha hívő lennék, aztán egyszer beköszönne az ablakon egy angyal, hogy hallod, megkéne ölnöd a gyerekeidet, mert Istennek az úgy tetszik, akkor többet nem lennék hívő. Vagyis inkább úgy mondanám, hogy ezt az istent én nem követném, akármik is a "nagy tervei" ezzel. Ilyet tőlem az én istenem ne kérjen soha.

2021. okt. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
20%
Család. Mindegy mit mond Isten.
2021. okt. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
24%
az Ábrahám Izsák történet tényleg elég gyomorforgató. De kíváncsi vagyok, mit jelképez a keresztények számára, amit jó dolognak tartanak. Meg az is érdekelne, hogyan mesélik ezt a történetet gyerekeknek a hittan órán. Esetleg ha van itt hívő, aki már gyerekként találkozott ezzel, elmesélhetné.
2021. okt. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Prókátor ***** válasza:
97%
#6: egy az egyben végig. Vagyis odáig, hogy Isten nem engedi megtenni, és van a gyerek helyett egy kos, és hogy az egész egy próba volt.
2021. okt. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%

Isten. Persze ebből nem az következik, hogy ne szeretném a családom úgy, mint bárki más.


A modern gondolkodás egyik csapdája a bálványozásra való hajlam. Valamit vagy totálisan szeretsz, és minden mást hanyagolsz miatta, vagy egyáltalán nem. De ez nem így van. A családomat is nagyon szeretem. Rengeteg áldozatot hajlandó vagyok meghozni értük. De ők is emberek, és nem tekinthetek rájuk úgy, mint Istenre.


Ha azt a kérdést tesszük fel, hogy kit szeretek jobban, a családom, vagy a szomszédom, és azt válaszolom, hogy a családom, akkor az talán azt jelenti, hogy a szomszédomat az első adandó alkalommal hátbaszúrom, ha a családom érdeke úgy kívánja?


Van egy szeretetközösségem a családommal, egy a szomszédaimmal, egy a falummal vagy városommal, a nemzetemmel, a többi kereszténnyel, a világ összes emberével, és Istennel is külön. Ezek nem egymás kárára vannak, hanem egymást építik.

2021. okt. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem nagyon választható külön. Ha valaki azt mondja, hogy mennyire szereti Istent, közben családjával tűrhetetlen módon viselkedik, akkor az egy hazug, alávaló ember, mert Istent se szereti.

Vagy ha magát valaki hívőnek mondja, de Istennel nem foglalkozik, nem fontos számára, akkor szintén egy hazug, talán elsősorban önmaga felé.

2021. okt. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
49%

Allahot és Mohammed prófétàt (béke legyen vele) a csalàdomnàl is jobban szeretem.


Ez elsőre talàn "meredeken" hangzik, de valójában ezàltal tudjuk helyén kezelni a csalàdunk szeretetét.

Ragaszkodnunk kell Allah törvényeihez mert így biztosan nem esünk túlzàsba a màsik irànti szeretetben. Például nem adjuk fel önmagunkat azért mert szeretjük a màsikat.


Titus egyébként előttem sok mindent nagyon jól leírt, az Iszlàm is sok tekintetben hasonlóképpen közelít a kérdéshez.


Abdullah

2021. okt. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!