Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért bűn a maszturbáció?

Miért bűn a maszturbáció?

Figyelt kérdés
Szerintem nem az, rendszeresen masztizok,:) és csajozok! Szerintem az a bün ha másokat bántanék lelkileg akár fizikálisan nem? Ha szeretetben élek, igyekszem jót tenni mással, s jó emberként élni miért ne élhetném az életem a magánéletben ahogy akarom? Szex, buli, pia,... papnak illetve pásztornak ebbe mi köze? Nem ad ö nekem semmit. Az egyház sok embert be folyásol néhányan a vagyont is rájuk hagyják... Hiszek az Istenben a Mindenható Mennyei Atyában és az egyszülőtt Fiában a Megváltó Úr Jézusban, hiszek abban hogy Isten parancsolata a szeretet de nem hiszem hogy azt mondaná Isten hogy ne bulizz ne éld az életed ezt az egyház találta ki megvagyok keresztelve de soha se mennék egyházakba a pap is ember inkább hiszek így jóemberként élek de egy fillért se adok az egyháznak inkább szegénnyel teszek jot! Az eletem meg elem ahogy akarom ha azzal mast nem bantok
2021. okt. 20. 07:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
34%
Nem bűn. Esetleg ha jobb kézzel csinálod mert avval vetsz keresztet is....ha
2021. okt. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%
Nem az, a Biblia sem írja, és már legalább hatszor volt a kérdés!
2021. okt. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Már megint te vagy az?
2021. okt. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
31%
A keresztény szekta szerint minden élvezet bűn. Főleg a szexuális jellegű élvezetek. Csak akkor bocsátható meg ha szenvedés(gyerek) az eredménye.
2021. okt. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
4/ A gyereknevelés miért lenne szenvedés?..
2021. okt. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Örülünk, hogy ismét megkérdezted. Már hiányoztál ...
2021. okt. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%
Isten nem azért büntette meg Onant, mert önkielégített, hanem azért, mert "magja" a földre esett.
2021. okt. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 KZitus ***** válasza:
62%

Szia

Te miért sorolod a bűnök közé? Van erre okod? A Bibliának kiegyensúlyozott nézete van a kérdésedről. A Biblia nem említi meg konkrétan a maszturbálást, azt, amikor valaki szándékosan felgerjeszti a szexuális vágyait és kielégül. Isten Szava azonban erre utasítja a keresztényeket: „Öljétek meg azért földi testtagjaitokat a paráznaság, a tisztátalanság, a (helytelen) nemi vágyakozás . . . dolgában” Kolosszé 3:5.

Miért? Mert ki önkielégítést végez, annak torz képe alakul ki a szexualitásról, és önzővé válik. A Biblia biztosít bennünket, hogy Isten „a szokásosnál nagyobb” erőt ad azoknak, akik mindent megtesznek, hogy felhagyjanak ezzel a szokással 2Korintusz 4:7; Filippi 4:13. Mivel ezek a tanácsok nem varázsszer, annak válik a javára, aki ezt igénybe veszi.

2021. okt. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Hmm.. Valami miatt mégis frusztrál, azért kérdezed meg ennyiszer. Ha nem frusztrálna, csinálnád és nem jutna eszedbe megkérdezni, hogy amúgy teljesen más értékrendet valló emberek mit gondolnak rólad és erről.
2021. okt. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

5

Mondjuk azért mert 2-3 ezer éve a nők szültek 8-at 10-et ha bele nem haltak korábban és abból 1-2 élte meg a felnőtt kort.

2021. okt. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!