Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire volt Jézus jó a...

Szp72 kérdése:

Mennyire volt Jézus jó a földrajzban?

Figyelt kérdés

Miért mondja, hogy Sába a föld végső határán van? (Mt 12,42)

Nem lehet, hogy Jézus tényleg nincs tisztában a földrajzzal, hanem e tekintetben korának tudásában él.



#Jézus tudása
2021. okt. 26. 13:19
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

@ "A föld abban az esetben a környező vidéket jelentette"


Ebben igazad van, pontosabban a zsidók által ismert tájakat, vagyis az ő fogalmaik szerint Sába már a világ végén van, mert egyáltalán nem sejtik a világ iszonyatos méreteit.


@ "Ha IStenről van szó, érdemes inkább magunkban keresni a hibát. Jézus teremtette a világot, nyilván te okosabb vagy nála..."


A csecsemő Jézus feltehetően nem ismerte a földrajzot, vagyis a csecsemő Jézusnál a földrajzot illetően biztosan okosabb és nagyobb tudású vagyok. A kérdés persze az, hogy a felnőtt Jézusnak tisztába kellett-e lennie minden tudománnyal? Az én válaszom, hogy nem. Neki nem az volt a feladata, hogy természettudományos ismereteket adjon át, s ő maga sem kapott természettudományos kinyilatkoztatásokat. Mindenesetre Sába nincs a világ végén, legfeljebb a zsidók és Jézus által ismert világ végén, vagyis akkor nem ismeri a földrajzot.


@ "valóban oszlopokon áll, azaz ahogy ma nevezik, kontinentális talapzatokon."


A föld nem áll semmilyen oszlopokon, s a kontinentális talapzatok sem oszlopok, hanem egyszerűen a kontinens alapkőzetének tenger alatti folytatása.


[link]


Valójában egyszerűen csak kisebb-nagyok hegyek vannak, amelyeknek a teteje kisebb-nagyobb mértékben kiáll a vízből. Az oszlopok tartanak valamit, a kontinentális talpazatok azonban semmit sem tartanak, hanem egyszerűen a vízből kilógó részét szárazföldnek nevezünk. Egy kontinens, egy sziget, egy talpazat. Hol vannak itt oszlopok, amelyek földrengéskor inognak? Földrengéskor nem a talpazatok inognak, hanem ennél egy kicsit bonyolultabb folyamatok mennek végbe.

2021. okt. 27. 15:23
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

"A csecsemő Jézus feltehetően nem ismerte a földrajzot, vagyis a csecsemő Jézusnál a földrajzot illetően biztosan okosabb és nagyobb tudású vagyok. A kérdés persze az, hogy a felnőtt Jézusnak tisztába kellett-e lennie minden tudománnyal? Az én válaszom, hogy nem. Neki nem az volt a feladata, hogy természettudományos ismereteket adjon át, s ő maga sem kapott természettudományos kinyilatkoztatásokat. Mindenesetre Sába nincs a világ végén, legfeljebb a zsidók és Jézus által ismert világ végén, vagyis akkor nem ismeri a földrajzot."


Teljesen felesleges volt ennyit írnod, mivel már beláttuk, hogy te tévedtél, nem Jézus


"A föld nem áll semmilyen oszlopokon, s a kontinentális talapzatok sem oszlopok, hanem egyszerűen a kontinens alapkőzetének tenger alatti folytatása."

Hát akkor ha tudod, minek beszélsz hülyeségeket?


"Valójában egyszerűen csak kisebb-nagyok hegyek vannak, amelyeknek a teteje kisebb-nagyobb mértékben kiáll a vízből. Az oszlopok tartanak valamit, a kontinentális talpazatok azonban semmit sem tartanak, hanem egyszerűen a vízből kilógó részét szárazföldnek nevezünk. Egy kontinens, egy sziget, egy talpazat. Hol vannak itt oszlopok, amelyek földrengéskor inognak? Földrengéskor nem a talpazatok inognak, hanem ennél egy kicsit bonyolultabb folyamatok mennek végbe."

Már felesleges játszanod a hozzáértőt, mikor így beégtél. Hát igen, a gugli nem segít a szövegértelmezésben. Méghogy a Föld bolygó áll oszlopokon. A világegyetemben meg tenger van ugye? És azt kellett elzárni, ugye? Jézusom

2021. okt. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
16%
Jah, most látom, hogy te Szp72 vagy, a közismert troll. Én meg leálltam veled beszélgetni. Meg is lett az eredménye ...
2021. okt. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Meg hát, még egy trollal szemben is beégtél :D
2021. okt. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

@ "Teljesen felesleges volt ennyit írnod, mivel már beláttuk, hogy te tévedtél, nem Jézus"


Miért írod többesszámban: beláttuk? Közösen írtok az egész elmeosztállyal?

2021. okt. 27. 16:18
 16/22 anonim ***** válasza:

#10


"kontinentális talapzatokon."


Folosleges menteni a vilagi tudosok marhasagait. Biblia semmi ilyet nem ir.

2021. okt. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

#3

nem tudom Jézustól olyat vártam volna ha már az isten fia, hogy valami olyasmit mond, hogy pl: a Föld nem lapos vagy a víz 2 hirogén és egy oxigén atomból áll, Amerika elhelyezkedése vagy valami


kedves istenetek jövőbe látó és a lehető legminimálisabban meggyőző dolgokat iratta le emberekkel

grat

2021. okt. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"nem tudom Jézustól olyat vártam volna ha már az isten fia, hogy valami olyasmit mond, hogy pl: a Föld nem lapos vagy a víz 2 hirogén és egy oxigén atomból áll, Amerika elhelyezkedése vagy valami"


Ő az igazságot szólta ami láthatólag neked nem tetszik mert kimosták az agyad a világ hazugságaival.

2021. okt. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
#17-es, az a helyzet, hogy Jézus a lelki dolgokat oktatta és mutatta mi a jó. Az anyagi világra úgy tekintett, mint egy színpadra. Színházban sem a színpadot dicsérik, hanem az alakítást.
2021. okt. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Gömbölyű földnek van széle?? :-)


Jelenések 20. Rész


9.

És feljövének a föld szélességére, és körülvevék a szentek táborát és a szeretett várost; és Istentől a mennyből tűz szálla alá, és megemészté azokat.

2021. okt. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!