Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha keresztényként TV-n kereszt...

Ha keresztényként TV-n keresztül néztem a NEK-et és a zárómisét, akkor fel vagyok oldozva az előtte elkövetett, de megbánt bűnöktől és vétkektől?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudtam eljutni Budapestre, mivel nagyon messze van tőlem, illetve tömve voltak a napjaim, rengeteget kellett tanulnom, dolgoznom, készülnöm és nem igazán fért volna bele, ha azt a vasárnapot teljesen kihagyom. Viszont itthonról, TV-n keresztül az egészet követtem, a misét is végignéztem és a végén elhangzott valami olyasmi, hogy azok, akik a misén részt vettek, feloldozásban részesülnek.


Ez hogy is hangzott és mit is takar pontosan? TV-n keresztül is érvényes?


Holnap szeretnék gyónni és nem tudom, hogy mikortól gyónjam meg a bűneim. A (sajnos) nagyon régen történt utolsó gyónásomtól vagy elég a pápai mise után elkövetett bűnöket?


Köszönöm a válaszaitokat!



2021. okt. 22. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem a gyonás old fel?
2021. okt. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"A (sajnos) nagyon régen történt utolsó gyónásomtól"


akik a misén részt vettek, feloldozásban részesülnek - ez nem így működik

2021. okt. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor bizonyára félreértettem. Csak nem tudom, hogy hogy hangozhatott és mit is jelenthetett, eredeti üzenetében.
2021. okt. 22. 21:18
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem, a végén pápai búcsút hirdettek azoknak, akik előtte gyóntak, majd áldoztak és teljesítették a további feltételeket.

Tehát ez rád egyáltalán nem vonatkozott.


Az imakönyvedben van lelkitükör, az segít. Ha annyira rég gyóntál, hogy nem tudod idejét se, akkor szánj kellő időt a felkészülésre, imádkozz ez ügyben, sőt akár böjtölj is.

2021. okt. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat!


Kb. olyan 4-5 éve is lehet már. Az imát és a gyónás menetét is újra kellett tanulnom. Sajnos lehet, hogy nem emlékszem minden bűnömre és vétkemre... De így is tudom, hogy megbántam őket és valószínűleg másként döntöttem volna, ha lett volna elég lélekjelenlétem.

2021. okt. 22. 21:59
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Amire már nem emlékszel, arra nem emlékszel, nincs mit tenni. Ilyen előfordul. A nagyon súlyos dolog (szentségtörés) az lenne, ha szándékosan hallgatnál el súlyosabb bűnöket.

Egyébként a felsorolás végén mondhatod is, hogy másra nem emlékszel.

2021. okt. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

És hogyan kell felsorolni a bűnöket?


A 10 parancsolat azon pontjait, amelyeket megszegtem? A 7 főbűn közül, azokat, amelyekben vétkes voltam? Jézus tanításainak azon pontjait, amik ellen kihágást követtem el? Vagy csak úgy mindent, amit nem tartok erkölcsösnek? Miket szokás ilyenkor mondani?

2021. okt. 23. 00:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Aelmitukorben benne van a gyonás menete is hogy olyankor mit mondani.
2021. okt. 23. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A múlt héten voltam egy másik katolikus templomban és élveztem egy lelkutukros papírt, igaz pénzt nem tettem.a oerselybe, minek egy darab papírt. Kérdések vannak benne mindenféle bűnrol és az hogy gyonaskor mit kell mondani.
2021. okt. 23. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#7

A 10 parancs az jó kiindulásnak, de messze nem elég. Illetve akik ezt hangoztatják, szokták nagyon nagyon helytelenül mondani, hogy "nem loptam, nem öltem, nem csaltam meg feleségem, nekem nincs bűnöm".


"Vagy csak úgy mindent, amit nem tartok erkölcsösnek?"

Nem, a bűnök nem a te egyéni erkölcsi értékrendedtől függnek.


Egyszerűbb lenne, ha imakönyvedben megnéznéd a gyónás részt, ott elég részletesen benne is van. Ezen felül neten is vannak un. lelki tükrök.

2021. okt. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!