Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretném meg kérdezni:...

Szeretném meg kérdezni: durcáltam, és mérges voltam valakire a kőrnyezetemben, - mehetek áldozni ha megbántam, de még nem volt lehetőségem meggyónni vagy várjam ki a gyónás lehetőségét. A választ köszönöm?

Figyelt kérdés

2021. okt. 26. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem bántottad az illetőt szándékosan (szavakkal sem), akkor áldozhatsz.
2021. okt. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Nálunk Nagyváradon mindennap lehet gyónni nem hetente egyszer.
2021. okt. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Valószínűleg igen, ez általában nem olyan súlyos bűn, amit meg kellene gyónni, sokkal inkább tűnik hirtelen indulatnak. Ha meg is verted durca közben az illetőt, akkor már természetesen szükség lehet gyónásra is.
2021. okt. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az illetőtől is kérj azért bocsánatot! Lehet, hogy az Isten megbocsát, de sok ember nem.
2021. okt. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Igen, mert ha hiszed, ha nem, azt már meggyóntad. Mérges voltál, ez csak egy benned zajló indulat volt, elvileg bocsánatos bűn. A misén áldozás előtt mindig elmondjuk azt az imádságot, ami úgy kezdődik, hogy "Gyónom a mindenható Istennek és nektek, testvéreim, hogy sokszor és sokat vétkeztem... stb.". Ezzel az imádsággal lényegében megbánod a bocsánatos bűneidet. Ha halálos bűn lenne (pl. gyilkosság), akkor már nem mehetnél áldozni. Ha mégis megtennéd, az szentségtörés lenne.
2021. nov. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5

A gyilkosság inkább már "égbekiáltó" bűn ("Testvéred vére felkiált hozzám a földről.", ahogy olvashatod a Bibliában), halálos bűn számtalan más is lehet.

2021. nov. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6. 🤦🏼‍♀️ Olyan kifejezés nincs a szentírásban, hogy "égbekiáltó bűn". Bocsánatos és halálos bűnök vannak. Azzal meg nem is értem, mi bajod, hogy pont a gyilkosságot írtam példának.

Igen, írhattam volna számtalan mást is. Akkor az nem tetszett volna neked?

2021. nov. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne olyan kifejezés? Nem véletlenül idéztem neked pontosan. Ott az idézet, tehát kell lennie, ha csak nem tagadod a Szentírást.


"Igen, írhattam volna számtalan mást is. Akkor az nem tetszett volna neked?"

Az a probléma, hogy félreértésre adhat okot. Mivel sokan a halálos bűn fogalmát neve miatt tévesen a gyilkossággal kötik össze. Pedig az is halálos bűn, ha valaki nem szenteli meg az Úr napját, vagy éppen lop a boltból, vagy házasságon kívül lefekszik valakivel, stb...

2021. nov. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8. Itt az egyetlen probléma, hogy mindent ennyire szószerint veszel.


"Hogyne lenne olyan kifejezés? Nem véletlenül idéztem neked pontosan. Ott az idézet, tehát kell lennie, ha csak nem tagadod a Szentírást."

Szóval azért tagadom a szentírást, mert szerinted a "Testvéred vére felkiált" mondat miatt a gyilkosság nem halálos bűn, hanem égbekiáltó bűn, és én ezzel nem értek egyet. Lehet, hogy én vagyok a hülye, meg a vallástanárom, de nekem csak két fajta bűnt tanítottak. Név szerint a bocsánatosat és a halálosat. Nem volt semmilyen más égbekiáltó, nem olyan halálos, enyhe, elfogathatatlan (és a többi ilyen hülyeség) bűnökről szó.


"Az a probléma, hogy félreértésre adhat okot. Mivel sokan a halálos bűn fogalmát neve miatt tévesen a gyilkossággal kötik össze. Pedig az is halálos bűn, ha valaki nem szenteli meg az Úr napját, vagy éppen lop a boltból, vagy házasságon kívül lefekszik valakivel, stb..."

Nem tudom, hogy mit lehet itt ezen félreérteni. Gondolom, mindenki tisztában van vele, hogy a gyilkosság nem azárt halálos bűn, mert a halálhoz van köze, hanem mert az egyik legsúlyosabb bűn. A tízparancsolatban van az is, hogy "Ne ölj!", ahogy a "Ne lopj!, "Ne paráználkodj", "Az Úr napját szenteld meg!" is. Mi a probléma?

2021. nov. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

[link]

Tessék, idézem innen:


"ÉGBEKIÁLTÓ BŰNÖK (Ezek szörnyűsége a Szentírás kifejezése szerint Istentől kér büntetést!)

1. Szándékos gyilkosság;

2. A szegények, árvák, özvegyek nyomorúságának nagyobbítása;

3. A munkások bérének igazságtalan visszatartása."

2021. nov. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!