Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik benne vagytok, miért nem...

Akik benne vagytok, miért nem látjátok?

Figyelt kérdés

Akik benne vagytok, miért nem látjátok?


Azt mondják, hogy a papok az egyházakban, meg a többi helyen, hogy Isten közvetítőik. Egyes helyeken már félistenek, mert elvileg hatalmuk van megbocsátani az embereknek a bűneit. De honnan ered ez a hatalom, mi szükséges ehhez a hatalomhoz? Ahhoz, hogy valaki ennek a megtévesztésnek és kiváltságos állapotnak a birtokára kerülhessen az ember, elég neki egy teológiai végzettség. Lehet pedofil, házasságtörő, rabló stb, nem számít, még csak meg se kell változnia, csak legyen meg a papír, legyen kimosva az agya a vallásos szeméttel. A katolikus vallásnak, ami már a 300-as évektől kezdve nem kereszténység, hanem egy új pogány vallás, amihez elég a papír és a kellő agymosás, hogy az ő istenüknek szent emberei legyenek. Hogy mi a hitük alapja, azt menet közben kitalálták összeülve a zsinatokon, figyelembe se véve, hogy a Krisztus mit tanított. Hogy a katolikus vallás egy pogány vallás, arról történelem árulkodik, mert különféle világi császárok és egyéb fejedelemségek uralkodtak sokáig benne. A Krisztus irányításának nyoma se volt. Nem is kellett sok idő ennek a vallásnak, amíg a pogány hagyományokat, kultuszokat és szokásokat el nem kezdte magába fogadni. S amint a császár által hatalomhoz jutottak, el is kezdték kiemelt kegyetlenséggel súlytani a régi ellenfeleiket, a pogányokat, a zsidókat, az általuk eretnekeknek nyilvánított személyeket. A hittérítésük tartalmazott választási lehetőséget is, de sok nemzet ezt nem kapta meg; amint megverettek a nemzetek, kényszerítve lettek, a katolikus vallás felvételére. De az európai népek a katolikus vallásra térítésével a különféle népi hagyományokat nem sikerült eltörölni. A kereszténységre térés a vallások együttélésére és szinkretizmusára adott alkalmat. Ez a pogány vallás, az erőszakkal megtérített nemzeteket azzal akarta kibékíteni, hogy a saját vallási hagyományaikat, a katolikus vallásban is megélhetik, ilyen például a szentek mintája, a szentek képein lévő glória, mind pogány eredetűek. De van sok más pogány kultusz a katolikus vallásban. A bálványimádók csatlakoztak az egyházhoz, s imádatuk korábbi tárgyait felcserélték Jézus, Mária és a szentek szobraival. A pogány anyaistennők kultuszának mintájára kialakult Mária istenanyaságának a hírdetése. A képek a 6. század végétől váltak a kultusz tárgyává a templomokban éppúgy, mint az otthonokban. A középkor első felében burjánzott el a szentek kultusza. A 9. századtól kezdve már az év minden napját valamely szent tiszteletére rendelték. Mivel azonban a nagyszámú szent mindegyikének még így sem jutott külön ünnep, ezért bevezették a mindenszentek napját, amelyet november 1-re tettek. A szentek tiszteletével szélsőséges formát öltött a Mária-tisztelet is. És ezeken kívül még sok egyéb történt és egyre lejjebb süllyedtek. De mindemellett a szertartások, amelyeket az egyház kötelezővé tett, a születéstől a halálig lépten-nyomon erősítették és ápolták a tudatot, hogy minden egyén alá van vetve a Mindenhatónak és földi közvetítőinek, az egyház képviselőinek... ezt hívják ma katolikus vallásnak, vagy másszóval bábeli vallásnak. Mészáros banda, akik nem kegyelmeznek az embereknek, akiket elhitetnek. Még mindíg van idő elszakadni az istentelenségtől és a Krisztushoz fordulni, Aki a vallásokon kívül van. Mert bárki, aki őszintén keresi Őt, az megtalálja. Senkitől sem fogja vissza tartani magát, aki meg akarja Őt valóságosan ismerni. Aki meg akarja a Krisztust ismerni, az Neki szóljon, Hozzá imádkozzon, Tőle kérje.


"Ézsaiás, 55:6 - Keressétek az Urat, a míg megtalálható, hívjátok őt segítségül, a míg közel van."



2021. okt. 26. 20:40
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
39%
Én ilyenen nem szoktam gondolkodni. Nálunk a pap a legkisebb közöttünk, ezért Ő a legnagyobb, ahogy Jézus mondta. A pap mindenki szolgája. A beképzelt papokat meg kerülöm, de ilyennel nem találkoztam.
2021. okt. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
6%

Igazad van kérdező. Az ortodox is ugyanolyan mint a katolikus,ikonokat meg tömjénezőt csókolnak. Rá nem tenném.a kezem a tömjénezőbe meg avval.a mocskos kanállal.aldoztatnak.ugyanabbol.a borból. Minden ikont végig kell csókoljanak meg a keresztet. Én nem csókolnám meg az biztos. Betegséget lehet kapni mert előttem lehet 100 megcsokolja, ha nem is koronavírusos fmde egy szajherpeszt össze lehet szedni. Én református vagyok de járok orti templomba és csokoltam ikont maszk nélkül mert úgy kell de az a nyáron volt. Akkor nyaralt a vírus. Az ortodoxok is olyan pogány bálványimádók mint a katolikusok.

Kérdező, testvérem és ahhoz mit szólsz hogy a katolikusok az ártatlan reformátusokat szentmisére kényszerítették meg börtönbe és gályarabnak tették az ellenreformáció idején. Meg a katolikusok ránk fogják hogy mi öltük meg a kassai papokat meg hogy befestettuk a freskókat.

Agyvérzést kapok mindjárt.....legyek ortodox vagy katolikus ha mi protenstabsok valaha egy katolikust is bantottunk a történelem folyamán.

2021. okt. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
0%

Barátom, az apostolok bűnöket bocsátottak meg és az apostolok utódai a papok és ezért van joguk bűnöket megbocsátani. Ennyit egy keresztény református tudhatna. A keresztvetés, Ave Maria, 7 szentseg, gyónás fogalma olyan amit egy református is tudni kell

Egy keresztény református mi T én és anyu és nagymamám anno is tudtuk hogy Mária büntelen csak a refi templomban nem mondtuk de sose gondoltuk Máriát bűnösnek. A hit igazságok az ember belsojebol fakadnak és sose értettem miért nem szabad mondjam a református templomban hogy Mária miért büntelen de nem volt úgy a beszéd, a téma hogy alkalom lett volna hogy mondjam. Aztán meg évek óta nem is járok oda.

A szentek életüket adták Krisztusért és ezért elnyerték az üdvösséget és az égben vannak. Ezt is kell tudja egy református

A Jelenések én megjelennek a szentek. Elárulom nektek az a 144000 uralkodó az égben a Szentek lesznek és nem.a jehovistak. 14000 Szent van mert vannak akiket mi nem ismerünk vagyis az egyház de Isten igen. A szenteket tisztelni kell de nem szabad imádkozni hozzájuk.

2021. okt. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
87%
Szia Szabi 👋🏻
2021. okt. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig, de egy ilyen hosszú szöveg biztos kérdés akar lenni? Vagy csak megosztottad a véleményedet, ami túl sokakat nem érdekel?
2021. okt. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
24%
Én osztom a kérdező véleményét.
2021. okt. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
74%

Ez először is nem kérdés, hanem egy hőbörgés, innen-onnan összeollózott mondatokkal.


"Azt mondják, hogy a papok az egyházakban, meg a többi helyen, hogy Isten közvetítőik. Egyes helyeken már félistenek, mert elvileg hatalmuk van megbocsátani az embereknek a bűneit."


Rosszul mondják.

A katolikus papok nem Isten közvetítői.

Nincs hatalmuk megbocsátani az emberek bűneit, hanem kihirdetik a bűn bocsánatát.

2021. okt. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
12%

De kihirdetni sincs hatalmuk nagyokos. Az apostoloknak volt mert Jézus adott nekik hatalmat. De az apostolok halandó emberek és isteni hatalmát nem tudták adni ezért a katolikus és ortodox papoknak nincs isteni hatalma. Csak hitük van, már amelyiknek.

Bárki aki erősen hisz kihirdetheti bűneit bocsánatát.

2021. okt. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
8%

Nem baj kérdező ha nem szereted a katokkuaokat meg az ortodoxokat.

Az lenne bűn ha szeretnénk.

2021. okt. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
90%

kezdodik, gyertek! :-D



"Minden ikont végig kell csókoljanak meg a keresztet.

Én nem csókolnám meg az biztos.

Én református vagyok de csokoltam ikont de az a nyáron volt."

2021. okt. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!