Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi ennek az értelme? Nem...

Mi ennek az értelme? Nem igazságtalanság ez? (Bibliai idézet)

Figyelt kérdés

"Mert akinek van, annak adatik, és bővelkedik, akinek pedig nincs, attól az is elvétetik, amije van."

"Mert mindenkinek, akinek van, adatik, és bővelkedni fog; attól pedig, akinek nincs, még az is elvétetik, amije van."

Miért jó ez?


2021. okt. 30. 13:00
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
91%

Anjutca, te neha eleg nagy suletlenseget irsz, es a sajat gondolataidat azzal kommentalod, hogy "egy kereszteny reformatus igy gondolja". "Sokszor a keresztény református igazságosabb. Mert én azt mondtam volna jól tetted hogy elástad és nem elloptad és nem buntetem meg."


Hogy a reformatus teologia mit gondol es mit hogyan ertelmez, azt nem ugy tudod meg, hogy TE mit gondolsz. Hanem nezz utana. Vagy jarj reformatus templomba, es majd meghallod egy predikacioban.


Kepes vagy leirni, hogy egy kereszteny reformatus (vagyis TE) igazsagosabb, mint Jezus vagy Isten.

2021. okt. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
#37 Hát nem tehetsz meg mindent gatlastalanul csak jezus szemeben maraz is halalos bun ha kicsit sokat eszel..
2021. okt. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
10%
Isten aki ék nincs annak kell adjon és akinek van attól elvegyen. Miért teszi koldussa a szegény embert és a gazdagít gazdagabbak. Tudjuk már kiért vannak koldusok és a nagy különbség a szegény és gazdag között. A példázatban Jézus szeleltete hogy Isten gyűlöli a szegényeket meg a sérülten született embereket és csak az okosakat meg a gazdagokat szereti. Azért is jó hogy keresztény református vagyok mert nem kell járják templomba hogy halgassam hogy Isten nem mindenkit szeret. Ha katolikus volnék akkor muszáj volna templomba menjek és ha nem mennek meg kéne gyónjam. Csak ott legalább van hétköznap Szentmise amikor nincs predikació csak áldozás csak az a baj hogy nekem olyan buneik vannak hogy az aldozas előtt is gyonnom kéne. Nekem se a gyonás, se a pe itencia nem tetszik.
2021. okt. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

jaj, hat neked semmi nem tetszik


olvasd el a 38-ast, amit irtam


nem is Jezus mondja, amit kifogasolsz, hanem a gazda, es pont az a lenyeg, hogy ugy NEM jo gondolkodni

2021. okt. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 pelgrim ***** válasza:

Jézus az emberek, a népek (ön-)tudatának felemelését tekintette feladatának, nem az igazságszolgáltatást. Ismétlem, ő egy alig ismert természeti törvényre mutatott rá az idézett szöveggel, arra, hogy végeredményben minden a tudaton múlik. Vállalkozása sikerének érdekében hajlandó volt a legnagyobb áldozatot hozni amire egy ember képes lehet.

Nem nehéz elképzelni tanítványai lelkiállapotát, mikor az első alkalommal találkoztak vele azon emlékezetes nap után, mikor a kereszten látták meghalni. Tudatuk akkor a magasba szökkent egy embertársuk lehetőségeiek láttára aki isteni kilétére ébredve a Krisztust hozta kifejezésre. Akkor belátták, hogy mire lehetnek ők is képes, hogy az embernek több van félretéve mint a legjobb esetben egy hosszú boldog élet és végül a kényszer, hogy a hanyatlásnak, a halálnak adja át magát.

2021. okt. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!